Справа № 683/2616/22
3/683/1409/2022
29 вересня 2022 року суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Андрощук Є.М. розглянувши адміністративну справу, що надійшла від відділу поліції №1 Хмельницького районного управління поліції ГУ НП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого АДРЕСА_1
за ч.3 ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №627092 від 04.08.2022р., що разом з матеріалами адміністративної справи надійшов до Старокостянтинівського районного суду 28 вересня 2022 року, ОСОБА_1 04.08.2022р. о 12 год. 00 хв. здійснював роздрібну торгівлю тютюновими виробами з рук, а саме цигарками марки «Астра», за місцем свого проживання АДРЕСА_1 , чим порушив п.10 ч.1 ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», що передбачена адміністративна відповідальність за ч.3 ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судове засідання ОСОБА_1 , будучи своєчасно сповіщеним про місце та час розгляду справи, не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. У відповідності до ч.1 ст. 268 КУпАП суд розглядає справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 3 ст.156 КУпАП, передбачена відповідальність за торгівлю пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння з рук, з лотків, у приміщеннях або на територіях, заборонених законом.
Стаття 156 КУпАП за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших нормативно-правових актів, що наповнює норму ст.156 КУпАП більш конкретним змістом для встановлення тих ознак, які мають значення для правильної правової кваліфікації зазначеного діяння. Серед ознак суті такого адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути посилання на конкретний чинний нормативно-правовий акт, яким встановлюються відповідні правила та якого не дотрималась особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, порушивши тим самим законодавчі приписи.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ №627092 від 04.08.2022р., що складено відносно ОСОБА_1 міститься посилання на порушення останнім п.10 ч.1 ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», що виразилось у здійсненні ОСОБА_1 04.08.2022р. о 12 год. 00 хв. роздрібної торгівлі тютюновими виробами з рук, а саме цигарками марки «Астра», за місцем свого проживання АДРЕСА_1 .
Натомість п.10 ч.1 ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» передбачає заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів: у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет, але не містить заборони здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами з рук.
Таким чином у вину ОСОБА_1 ставиться порушення заборони, визначеної п.10 ч.1 ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», а його діяння, зазначені уповноваженою особою поліції у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ №627092 від 04.08.2022р. не містять такого порушення заборони, а отже відсутній склад адміністративного правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.3 ст.156 КУпАП.
Згідно п.1. ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо відсутні подія і склад адміністративного правопорушення.
Оскільки в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення передбачений ч.3 ст.156 КУпАП, а тому справа підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
На підставі викладеного, відповідно до положень п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, керуючись ст.ст.33, 276 - 280, 283 - 285 КУпАП, -
Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в його діянні складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.156 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Хмельницького апеляційного суду.
Суддя