Постанова від 30.09.2022 по справі 705/3790/22

Справа №705/3790/22

3/705/2446/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2022 року Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Годік Л.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Уманського РУП ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Ізраїлю, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 162 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

До Уманського міськрайонного суду Черкаської області від Уманського РУП ГУНП в Черкаській області надійшов адміністративний матеріал, складений відносно ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 )за ст. 162 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 513489 від 19.09.2022, ОСОБА_1 ) 19.09.2022, о 10 год. 30 хв. в м. Умань по вул. Пушкіна, 54, здійснив незаконні валютні операції, а саме придбав стартовий пакет оператора «Київстар» за грошові кошти в розмірі 10 доларів США, своїми діями вчинив правопорушення, передбачене ст. 162 КУпАП.

Суддя, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, вважає, що вказаний адміністративний матеріал необхідно повернути до Уманського РУП ГУНП в Черкаській області для дооформлення, виходячи з наступного.

Відповідно до положень ст. 255 КУпАП обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб органів внутрішніх справ (Національної поліції). Однак, дані матеріали оформлені неналежним чином, у встановленому законом порядку.

Відповідно до положення ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 256 КУпАП «Зміст протоколу про адміністративне правопорушення» - у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються дата і місце його складення; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, прізвища, адреси свідків, потерпілих, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, тощо. Протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Також при складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки передбачені ст. 268 КУпАП, про що робиться відмітка в протоколі.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням вищевказаних вимог, а саме: у графі «Особу встановлено»- зазначено документ, згідно якоговстановлено особу: «…паспорт № НОМЕР_1 ….», однак копію відповідного документу не було долучено до матеріалів справи.

Також у графі «Свідки:…» - не зазначено прізвища, імена, по батькові, місця проживання осіб, які були присутні при вчиненні ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 )адміністративного правопорушення та можуть підтвердити дану обставину.

Одночасно, у протоколі про адміністратвивне правопорушення в графі «…громадянство…» стоїть відмітка «…Ізраїль…».

Відповідно до п. 12 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, Протокол про адміністративне правопорушення підписується уповноваженою посадовою особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. За наявності свідків і потерпілих протокол про адміністративне правопорушення може бути підписано також цими особами.

У разі якщо особа, стосовно якої складається протокол про адміністративне правопорушення, не володіє українською мовою, протокол про адміністративне правопорушення складається за участю перекладача.

Однак, ані з протоколу, ані з матеріалів справи не зрозуміло, чи ознайомлений ОСОБА_3 з протоколом, чи подавалися ним зауваження щодо складання протоколу, чи роз'яснювалися йому його права та обов'язки, чи розуміє він суть інкримінованого йому правопорушення. Оскільки з наданих матеріалів, не можливо встановити чи залучався перекладач при складанні протоколу серії ВАВ № 513489 від19.09.2022 р. чині.

Відповідно до ч.2 ст.277 КУпАП справа про адміністративніправопорушення, передбачені, зокрема, статтею 173 КУпАП, розглядаютьсяпротягомдоби.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 513489датою вчинення адміністративного правопорушення та датою складання протоколу є - 19.09.2022 р., при цьому як вбачається із супровідного листа адміністративні матеріали були направлені до суду лише 20.09.2022 за вих.№ 4472/є.

За таких обставин, суд позбавлений можливості об'єктивного вирішення справи.

З урахуванням вищевикладеного, суддя приходить до висновку, що адміністративний матеріал підлягає поверненню до Уманського РУП ГУНП в Черкаській області для доопрацювання.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 256, 280, 283 КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

Повернути до Уманського РУП ГУНП в Черкаській області адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), що складений за ст. 162 КУпАП, для дооформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

СуддяЛеся Сергіївна Годік