Справа № 305/1887/22
Номер провадження № 3/305/1065/22
30.09.2022. Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Марусяк М.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної прикордонної служби України НОМЕР_1 прикордонного загону імені Героїв Карпатської Січі відділу прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_1 " про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянку України, уродженку с. Чорногузи, Вижницького району, Чернівецької області, мешканку АДРЕСА_1 , тимчасово непрацюючу,
за ч.2 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , спільно з громадянами України: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , 24 вересня 2022 року, близько 17 год. 15 хв., були виявлені та в подальшому затримані прикордонним нарядом «Секрет», на напрямку № 364 прикордонного знаку (територія Рахівської міської громади Рахівського району Закарпатської області) на відстані 500 метрів від лінії державного кордону при спробі незаконного перетинання державного кордону з України до Румунії, поза пунктом пропуску через державний кордон України. Таким чином, ОСОБА_1 , порушила вимоги ст.9, ст 12 Закону України «Про державний кордон України» від 04.11.1991 року, тобто вчинила правопорушення за яке передбачено відповідальність ч.2 ст. 204-1 КУпАП.
В судове засідання, ОСОБА_1 , не з?явилася. Про день, час та місце розгляду справи повідомлена шляхом отримання смс повідомлення про виклик до суду,про причини неявки суд не повідомила, заяв та клопотань про відкладення розгляду матеріалів не подавала.
При цьому, у матеріалах справи міститься письмова заява ОСОБА_1 від 25.09.2022, в якій вона просить матеріали у відношенні неї розглядати без її участі, вину свою визнає.
Враховуючи строки розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.277 КУпАП, суд розглядає справу у відсутності громадянки ОСОБА_1 .
Дослідивши в повному обсязі встановлені на підставі поданих доказів обставини, у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Так, відповідно до вимог ст.2 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" основними функціями Державної прикордонної служби України є: охорона державного кордону України на суші, морі, річках, озерах та інших водоймах з метою недопущення незаконної зміни проходження його лінії, забезпечення дотримання режиму державного кордону та прикордонного режиму; здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна, а також виявлення і припинення випадків незаконного їх переміщення; ведення розвідувальної, інформаційно-аналітичної та оперативно-розшукової діяльності в інтересах забезпечення захисту державного кордону України згідно із законами України "Про розвідувальні органи України" та "Про оперативно-розшукову діяльність".
Статтею 20 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" передбачено права Державної прикордонної служби України. За якою, органам, підрозділам, військовослужбовцям, а також працівникам Державної прикордонної служби України, які відповідно до їх службових обов'язків можуть залучатися до оперативно-службової діяльності, для виконання покладених на Державну прикордонну службу України завдань надається право втому числі, вимагати від фізичних осіб припинення правопорушень і дій, що перешкоджають здійсненню повноважень Державної прикордонної служби України (п. 12);
Крім того, відповідно до Постанови КМУ від 27.07.1998 № 1147 "Про прикордонний режим" постановою установлено вздовж державного кордону на його сухопутних ділянках і вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм прикордонну смугу у межах прилеглих до кордону територій селищних і сільських рад, де запроваджується прикордонний режим та затверджено перелік міст і районів, в межах територій яких можуть бути встановлені контрольовані прикордонні райони, в тому числі до переліку яких у Закарпатській області увійшли місто Ужгород, Берегівський, Великоберезнянський, Виноградівський, Перечинський, Рахівський, Тячівський, Ужгородський, Хустський райони.
Також Постановою КМУ №304 визначено межі прикордонної смуги в межах прилеглих до кордону територій селищних та сільських Рад народних депутатів.
Винуватість громадянки ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП, підтверджується сукупністю зібраних по справі доказів, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 140668 від 25.09.2022; протоколом про адміністративне затримання від 24.09.2022; протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 25.09.2022; письмовими поясненнями солдат прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ОСОБА_5 та ОСОБА_6 від 24.09.2022, де вони вказали, що, 24 вересня 2022 року, близько 17.15 год., перебуваючи у прикордонному наряді "Секрет", ними було виявлено та в подальшому затримано чотирьох чоловік, які рухалися в напрямку державного кордону, на відстані 500 метрів на напрямку 364 прикордонного знаку. Після затримання їх було доставлено до впс. "Ділове", для складання протоколу; письмовим поясненням ОСОБА_1 .
За таких обставин, дослідивши в повному обсязі докази, у їх сукупності, вважаю, що в діях громадянки ОСОБА_1 , наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП, яке виразилося у спробі перетину, групою осіб, Державного кордону України, будь-яким способом поза пунктами пропуску через Державний кордон України.
Пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин щодо ОСОБА_1 не встановлено.
Враховуючи викладене, беручи до уваги тяжкість вчиненого адміністративного правопорушення, яке ОСОБА_1 вчинила під час дії воєнного стану на території України, намагалася перетнути державний кордон України в складі групи осіб, приходжу до висновку, що у відношенні ОСОБА_1 , слід обрати адміністративне стягнення у виді мінімального штрафу в розмірі 500 (п?ятисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8 500 (вісім тисяч п?ятсот) гривень,оскільки саме таке покарання буде достатнім для виховання ОСОБА_1 у дусі точного і неухильного додержання законів України та запобігання вчинення нових правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір у розмірі, визначеному п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
У відповідності до вимог п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з положеннями ст.7 Закону України "Про державний бюджет на 2022 рік" з 01 січня 2022 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2481 гривню.
Згідно ч.4 ст.15 Закону України "Про виконавче провадження" за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
У зв'язку з наведеним, з ОСОБА_1 , на користь Державної судової адміністрації України слід стягнути судовий збір в сумі 496 гривень 20 копійок (2481*0,2=496,2).
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винуватою за ч.2 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 500 (п?ятисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян що становить 8 500 (вісім тисяч п?ятсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканки АДРЕСА_1 , судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок, за кодом класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір": отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄРДПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до ч.1 ст.307, ст.308 КУпАП, штраф має бути сплачений ним не пізніш, як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати, штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова суду підлягає негайному виконанню, після набрання законної сили.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Рахівський районний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Рахівського районного суду: М.О. Марусяк