Справа № 149/2111/22
Провадження №3/149/1214/22
Номер рядка звіту 156
30.09.2022 року м. Хмільник
Суддя Хмільницького міськрайонного суду Войнаревич М.Г., розглянувши матеріали, що надійшли від Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В серпні 2022 року до Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області надійшли адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
30.08.2022 на адресу суду від ОСОБА_1 надійшла заява про направлення справи за підсудністю до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області за зареєстрованим та фактичним місцем проживання.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшла наступних висновків.
Згідно ч. 1 ст. 268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право заявляти клопотання. Відповідно до положень ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Однак згідно ч. 2 ст. 276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 статті 130 цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем проживання порушників (в редакції Кодексу з урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 17 червня 2020 року № 720-IX).
Чинний КУпАП не містить спеціальних норм, що передбачають порядок передачі справи про адміністративне правопорушення до іншого суду. Зазначені обставини свідчать про наявність прогалин в національному законодавстві стосовно процесуального врегулювання зазначеного питання.
Разом з тим, право кожного на справедливий розгляд справи незалежним і безстороннім судом закріплено у ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
17 липня 1997 року Україна ратифікувала зазначену Конвенцію і Протоколи 1, 2, 4, 7, 11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Згідно ст.8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Відповідно до положень ст.9 Конституції України та ст.17 Закону України «Про міжнародні договори» від 22 грудня 1993 року міжнародні договори, згода на обов'язковість яких дана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
Оскільки розгляд справи про адміністративне правопорушення, яке передбачено ст. 130 КУпАП, може здійснюватися за місцем проживання порушника (ст. 276 КУпАП), суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки це не суперечить чинному законнодавсту, а розгляд справи Хмельницьким міськрайонним судом Хмельницької області є доцільним і сприятиме реалізації прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Враховуючи вищевикладене, для забезпечення своєчасного, всебічного та повного з'ясування обставин справи, з метою недопущення порушення прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вважаю, що справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, потрібно направити для розгляду до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області за місцем проживання та реєстрації особи, що притягується до адміністративної відповідальності.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП направити для розгляду до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області (29000, м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану, 54 Хмельницької області).
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Михайло ВОЙНАРЕВИЧ