Ухвала від 29.09.2022 по справі 607/13145/22

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

29.09.2022 Справа №607/13145/22

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Позняк В.М., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) про розірвання шлюбу та встановлення графіку побачень з дитиною, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, зобов'язання не чинити перешкоди у виконанні батьківських обов'язків та встановлення графіку побачень з дитиною.

Подана позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, дану позовну заяву належить розглядати у порядку цивільного судочинства, справа підсудна Тернопільському міськрайонному суду.

Відповідно з вимогами ч. 1 ст. 187 ЦПК України суддя відкриває провадження в цивільній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без руху чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до ч.ч. 4, 5 ст. 19 СК України, при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов'язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв'язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

Згідно частини третьої статті 53 ЦПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов'язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Таким чином, оскільки у поданій заяві позивач, окрім іншого, просить встановити графік побачень з дитиною, вважаю за необхідне залучити до участі в справі в якості третьої особи Управління сім'ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради.

Крім цього, беручи до уваги, що у даній справі необхідний письмовий висновок щодо встановлення графіку побачень позивача з дитиною, Управління сім'ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради слід зобов'язати надати вказаний висновок .

Керуючись ст. ст. 53, 187 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Залучити до участі у справі в якості третьої особи - Управління сім'ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради.

Відкрити провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), третя особа - Управління сім'ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради (бульвар Т. Шевченка, 1, м. Тернопіль), про розірвання шлюбу та встановлення графіку побачень з дитиною.

Призначити підготовче судове засідання на 09 годину 00 хвилин 02 листопада 2022 року в приміщенні Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області (м. Тернопіль, вул. Котляревського, 34, 1 поверх зал судового засідання №12).

У судове засідання викликати учасників справи.

Копію позовної заяви з додатками надіслати до Управління сім'ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради та зобов'язати останнє надати висновок щодо встановлення графіку участі батька ОСОБА_1 у спілкуванні та вихованні малолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Зобов'язати Управління сім'ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради підготувати та надати вказаний висновок в строк до двох місяців з моменту одержання ухвали суду.

Відповідач вправі подати відзив на позов в строк, що не перевищує п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана одночасно з надсиланням відзиву до суду.

У разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Позивач вправі подати відповідь на відзив в п'ятиденний строк з дня отримання відзиву на позов. Копія відповіді на відзив та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана одночасно з надсиланням відповіді на відзив до суду.

Третя особа вправі подати пояснення щодо позову в строк, що не перевищує п'ять днів з дня отримання копії позовної заяви, а щодо відзиву - протягом п'яти днів з дня його отримання. Копія пояснень та доданих до них документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана одночасно з надсиланням пояснень до суду.

Копію ухвали невідкладно надіслати учасникам справи, які беруть участь у справі. Одночасно відповідачу направити копію позовної заяви та доданих до неї документів.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1915.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

СуддяВ. М. Позняк

Попередній документ
106508481
Наступний документ
106508483
Інформація про рішення:
№ рішення: 106508482
№ справи: 607/13145/22
Дата рішення: 29.09.2022
Дата публікації: 04.10.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (27.09.2022)
Дата надходження: 27.09.2022
Предмет позову: про розірвання шлюбу та встановлення графіку побачень з дитиною
Розклад засідань:
02.11.2022 09:00 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
28.11.2022 09:50 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
22.12.2022 09:30 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
08.02.2023 12:05 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПОЗНЯК ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧ
суддя-доповідач:
ПОЗНЯК ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧ
відповідач:
Яцух Юлія Степанівна
позивач:
Алекян Артур Гамлетович