Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/8263/22
23 вересня 2022 року м. Київ
Подільський районний суд м. Києва у складі слідчого судді ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження № 42022102070000156 від 05.05.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів,
Прокурор Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання обґрунтовано тим, що СВ Подільського УП ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022102070000156 від 05.05.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
У вказаному кримінальному провадженні перевіряються обставини за фактом вчинення невстановленими службовими особами суб'єктів здійснення публічних закупівель розтрати бюджетних коштів, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненої в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 169 від 28.02.2022 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану», публічні закупівлі товарів, робіт і послуг для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2022 № 185 «Деякі питання здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану» здійснюються замовниками без застосування процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених Законом України «Про публічні закупівлі».
Замовники (крім тих, що визначені в абзацах першому та другому підпункту 1 пункту 1 наведеної постанови) здійснюють публічні закупівлі, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, із використанням електронного каталогу та/або порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом України «Про публічні закупівлі». Придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, може здійснюватися без застосування порядку проведення спрощених закупівель та/або електронного каталогу у виключних випадках.
З метою встановлення осіб, які причетні до розтрати грошових коштів, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_1 ), за період з 28.02.2022 до цього часу, зокрема: договорів з додатками, додатковими угодами, специфікаціями, податковими накладними, видатковими накладними, рахунками-фактурами, платіжними дорученнями, актів приймання-передачі товарів/наданих послуг, реєстрами виданих та отриманих податкових накладних, товарно-транспортних накладних, заявок-доручень, сертифікатів якості (відповідності) на придбані (надані) товарно-матеріальні цінності та послуги, документами щодо повної товарної характеристики придбаних товарно-матеріальних цінностей, супровідною та експлуатаційною документацією придбаних товарно-матеріальних цінностей (технічні паспорти та керівництво з експлуатації), карток складського обліку, документів за результатами проведення інвентаризацій за весь період взаємовідносин, зведеними накладними щодо постачання товарів, актів звірок взаєморозрахунків, бухгалтерськими документами щодо перерахунку грошових коштів; документів, що підтверджують факт виконання будівельних робіт згідно договорів, їх передачу та взяття на облік (актів прийому-передачі, актів інвентаризації), проектно-кошторисної документації, довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форми № КБ-3), актів приймання виконаних будівельних робіт (форми № КБ-2в), банківських виписок про рух коштів по рахунках, оборотно-сальдових відомостей по розрахунках із виконавцями таких робіт, підсумкових відомостей ресурсів, відомостей про ПІБ та контактних даних осіб, які здійснювали технічний нагляд за виконанням робіт на відповідних об'єктах, а також відомостей про осіб, відповідальних за оформлення та виконання вказаних фінансово-господарських документів, з можливістю вилучення (виїмки) їх належним чином засвідчених паперових копій.
У разі, якщо вказані документи не будуть вилучені або будуть знищені, сторона обвинувачення не буде мати змоги встановити обставини, які мають значення для кримінального провадження, оскільки такі документи можуть мати значення речових доказів.
Одержати під час досудового слідства доступ до наведених документів та здійснити їх вилучення (виїмку) в інший спосіб, окрім, як на підставі судового рішення неможливо.
Вищевказані документи необхідні для проведення судово-економічної експертизи, з метою встановлення та розрахунку суми заподіяних збитків, встановлення повного кола осіб причетних до даної незаконної діяльності та встановлення обсягу винуватості кожного із них.
У зв'язку з загрозою зміни, знищення, пошкодження вказаних документів, прокурор у клопотанні просить розглядати його без виклику володільця таких документів.
До суду надійшла заява прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про розгляд клопотання без його участі, в якій прокурор підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Суд вважає за можливе розглядати клопотання у відсутність особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України.
Вивчивши матеріали клопотання, суд приходить до висновку про задоволення клопотання у зв'язку з наступним. Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Клопотання прокурора, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.
З урахуванням вищезазначених положень КПК України, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення клопотання, оскільки в клопотанні доведено наявність у досудового слідства підстав вважати, що речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_1 ) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, суд приходить до висновку про обґрунтованість та законність клопотання.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 159-166, 246-265, 309 КПК України, суд,
Клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження № 42022102070000156 від 05.05.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.
Надати прокурорам Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , слідчим Подільського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_1 ), за період з 28.02.2022 до цього часу, зокрема: договорів з додатками, додатковими угодами, специфікаціями, податковими накладними, видатковими накладними, рахунками-фактурами, платіжними дорученнями, актів приймання-передачі товарів/наданих послуг, реєстрами виданих та отриманих податкових накладних, товарно-транспортних накладних, заявок-доручень, сертифікатів якості (відповідності) на придбані (надані) товарно-матеріальні цінності та послуги, документами щодо повної товарної характеристики придбаних товарно-матеріальних цінностей, супровідною та експлуатаційною документацією придбаних товарно-матеріальних цінностей (технічні паспорти та керівництво з експлуатації), карток складського обліку, документів за результатами проведення інвентаризацій за весь період взаємовідносин, зведеними накладними щодо постачання товарів, актів звірок взаєморозрахунків, бухгалтерськими документами щодо перерахунку грошових коштів; документів, що підтверджують факт виконання будівельних робіт згідно договорів, їх передачу та взяття на облік (актів прийому-передачі, актів інвентаризації), проектно-кошторисної документації, довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форми № КБ-3), актів приймання виконаних будівельних робіт (форми № КБ-2в), банківських виписок про рух коштів по рахунках, оборотно-сальдових відомостей по розрахунках із виконавцями таких робіт, підсумкових відомостей ресурсів, відомостей про ПІБ та контактних даних осіб, які здійснювали технічний нагляд за виконанням робіт на відповідних об'єктах, а також відомостей про осіб, відповідальних за оформлення та виконання вказаних фінансово-господарських документів, з можливістю вилучення (виїмки) їх належним чином засвідчених паперових копій.
Строк дії ухвали становить два місяці з дня її ухвалення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів, відповідно до положень ст. 166 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1