Справа № 451/515/13-к
Провадження № 1-в/451/50/22
іменем України
29 вересня 2022 року місто Радехів
Радехівський районний суд Львівської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції №1 Червоноградського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області про продовження терміну адміністративного нагляду
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українцю, громадянину України, з неповною середньою освітою, неодруженому, непрацюючому, жителя: АДРЕСА_1 , раніше судимого за ч. 2 ст. 289, ч. 2 ст. 185, ч. 1 ст. 357 КК України до 3 (трьох) років 3 (трьох) місяців позбавлення волі,
за участі
представника заявника ОСОБА_4 ;
піднаглядного ОСОБА_5 , -
встановив:
Начальник Відділення поліції №1 Червоноградського районного відділу поліції ГУНПУ у Львівській області, майор поліції ОСОБА_6 , звернувся до суду з поданням, в якому просить продовжити термін адміністративного нагляду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування подання покликається на те, зокрема, що громадянину ОСОБА_3 згідно постанови Радехівського районного суду Львівської області від 24.09.2021 встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік. Однак протягом даного терміну гр. ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, продовжує порушувати правила адміністративного нагляду, оскільки неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП та ст. 187 КУпАП.
У судовому засіданні представник Відділення поліції №1 Червоноградського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області ОСОБА_7 подання підтримав та просить суд його задовольнити.
Піднаглядний ОСОБА_3 не заперечує щодо його задоволення.
Суд, заслухавши пояснення представника Відділення поліції №1 Червоноградського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області та піднаглядного, вивчивши викладені у поданні аргументи та додані до нього матеріали, доходить такого висновку.
Вироком Радехівського районного суду Львівської області 05.05.2014 ОСОБА_3 визнано винуватим у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 289, ч. 2 ст. 185, ч. 1 ст. 357 КК України до 3 (трьох) років 3 (трьох) місяців позбавлення волі (а.с.7-9).
03 березня 2017 року гр. ОСОБА_3 звільнений з місць позбавлення волі по відбуттю міри покарання, про що свідчить довідка про звільнення серії ХМЛ № 02717 (а.с.5).
Постановою Радехівського районного суду Львівської області від 24.09.2021 ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік (а.с.6).
Постанови по справах про адміністративні правопорушення від 08.11.2021, від 13.07.2022, від 14.07.2022 та від 15.07.2022 підтверджують факт вчинення ОСОБА_3 адміністративних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 173-2 та частиною 1 статті 187 КУпАП, визнання його винним у їх вчиненні та накладення адміністративних стягнень (а.с.14-17).
Разом з тим, до матеріалів подання долучено лист начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , підполковника - ОСОБА_8 від 21.07.2022 за вих. № 2/7714, відповідно до якого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , згідно Указу Президента України № 65/2022 «Про загальну мобілізацію» від 24.02.2022 року призваний по мобілізації у Збройні Сили України 20.07.2022 року до військової частини НОМЕР_1 (а.с.18).
У судовому засіданні піднаглядний ОСОБА_3 підтвердив вищевказаний факт та зазначив, що на даний час проходить службу у військовій частині НОМЕР_1 .
Відповідно до статті 1 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (1 грудня 1994 року № 264/94-ВР) адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до статті 2 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до частини 2 статті 6 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Судом встановлено і це не заперечується учасниками судового процесу, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , згідно Указу Президента України № 65/2022 «Про загальну мобілізацію» від 24.02.2022 року призваний по мобілізації у Збройні Сили України 20.07.2022 року.
Відтак, на переконання суду, у даному випадку відсутні правові підстави для прийняття рішення про продовження терміну адміністративного нагляду ОСОБА_3 , оскільки не буде досягнуто мети його застосування та виконання піднаглядним обов'язків, передбачених ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Відповідно до пункту а частини 3 статті 8 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом Національної поліції не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
Враховуючи вищевикладене у своїй сукупності та керуючись статтею 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», Радехівський районний суд Львівської області, -
ухвалив:
У задоволенні подання начальника Відділення поліції №1 Червоноградського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області про продовження терміну адміністративного нагляду ОСОБА_3 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення, шляхом подання апеляційної скарги через Радехівський районний суд Львівської області.
Головуючий суддяОСОБА_9 -Трускавецька