ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
28 вересня 2022 року м. Київ № 640/38627/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Бояринцевої М.А., розглянувши позовну заяву
Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з питань безпосереднього виведення ПАТ "БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ" з ринку
доШевченківського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ)
про про скасування постанови
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з позовом до Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) та просить суд визнати протиправною та скасувати постанову Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про відкриття виконавчого провадження від 03.03.2021 ВП №64690949.
Мотивуючи позовні вимоги позивач, серед іншого вказує, що постанова про відкриття виконавчого провадження від 03.03.2021 ВП №64690949 винесена на підставі виконавчого документа строк пред'явлення якого минув, що є підставою для повернення такого виконавчого документу без виконання на підставі пункту 2 частини 4 статті 4 Закону України «Про виконавче провадження».
Суд вказує, що відповідачем відзиву на позовну заяву не подано, заяв та клопотань до суду не надходило, причини не подання відзиву на позовну заяву суду не відомі.
У той же час досліджуючи матеріали справи судом встановлено, що постанова про відкриття виконавчого провадження від 03.03.2021 ВП №64690949 винесена з примусового виконання постанови Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про стягнення виконавчого збору від 11.11.2020 ВП №63569925.
Разом з цим, на переконання суду, за відсутності матеріалів виконавчого провадження ВП №63569925 всебічно та об'єктивно розглянути дану адміністративну справу не вбачається за можливе.
Відповідно до положень частини 1, 2 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
У відповідності до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно із частиною 4 статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Положеннями частини 3 статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Беручи до уваги наведене суд вважає за необхідне витребувати від Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) належним чином засвідчені копії матеріалів виконавчого провадження ВП №63569925.
Окрім цього, суд вважає за доцільне витребувати від відповідача пояснення в частині дати реєстрації в Автоматизованій системі виконавчого провадження постанови про стягнення виконавчого збору від 11.11.2020 ВП №63569925 із доказами на їх підтвердження.
Керуючись ст. 2, 77, 80, 118, 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Витребувати від Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ):
- належним чином засвідчені копії матеріалів виконавчого провадження ВП №63569925;
- пояснення в частині дати реєстрації в Автоматизованій системі виконавчого провадження постанови про стягнення виконавчого збору від 11.11.2020 ВП №63569925 із доказами на їх підтвердження.
2. Витребувану інформацію суду надати протягом 10 робочих днів з дня отримання даної ухвали суду.
3. У разі неможливості подання суду матеріалів, що витребовуються ухвалою надати суду обґрунтовані письмові пояснення із зазначенням поважних причин неможливості їх надання.
4. Копію ухвали направити Шевченківському районному відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (01032, м. Київ, вул. Саксаганського, б. 110).
Ухвала є обов'язковою до виконання та набирає законної сили з моменту підписання. Суд повідомляє сторін про наслідки не виконання вимог ухвали суду передбачені положеннями статті 249 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя М.А. Бояринцева