Справа 556/1727/22
Номер провадження 3/556/866/2022
22.09.2022 року Суддя Володимирецького районного суду Рівненської області Л.О.Котик, розглянувши матеріали, що надійшли від Вараського РВП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючий,-
За ч. 1 ст.191 КУпАП,
Згідно Протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП№350939 від 22.08.2022 року, ОСОБА_1 21 серпня 2022 року близько 21:40 год, порушив правила носіння та перевезення вогнепальної зброї, а саме - перебував в лісовому масиві, поблизу с. Озерці, зі своєю зброю марки ІЖ-54 клб.12 № НОМЕР_1 , чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 191 КУпАП.
Для розгляду справи про вчинення адміністративного проступку ОСОБА_1 до суду з'явився і пояснив, що дійсно 21.08.2022 року порушив правила носіння та перевезення вогнепальної зброї. Щиро розкаюється у скоєному.
Як зазначено в ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
У підтвердження вини ОСОБА_1 надано: протокол про адміністративне правопорушення серії ГП№350939 від 22.08.2022 року, письмові поясненнями ОСОБА_1 , протокол вилучення та добровільної здачі зброї від 21.08.2022 року.
Згідно ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. (ст.245 КУпАП)
Статею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення ОСОБА_1 враховується характер вчиненого правопорушення, особу винного, те, що воно вчинено вперше, щиро розкаявся у вчиненому.
А тому суд рахує за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, без оплатного вилучення зброї.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір, згідно ст. 40-1 КУпАП.
Керуючись ч.1 ст. 191 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню за ч.1 ст.191 КУпАП, у вигляді штрафу в прибуток держави в сумі 119 (сто дев'ятнадцять) грн., без оплатного вилучення зброї.
Стягнути з ОСОБА_1 - 496 грн. 20 коп. судового збору в дохід держави.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Володимирецький районний суд Рівненської області.
Суддя: