Провадження № 3/760/6132/22
Справа № 760/9717/22
26 вересня 2022 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Макуха А.А., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції у м. Києві, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працює головним бухгалтером ТОВ «Міжнародна французька школа», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за фактом вчинення правопорушення передбаченого ст.124 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №238650 від 14.07.2022 року, водій ОСОБА_1 14.07.2022 о 09.40 год. керуючи транспортним засобом «Kia Rio» д/з НОМЕР_1 , в м. Києві по пр. Перемоги, 46, при зміні напрямку руху не переконалась в безпеці маневру в результаті чого здійснив зіткнення з транспортним засобом - мотоциклом «Geon Daytona350» д/з НОМЕР_2 , який рухався в попутному напрямку, що призвело до механічних пошкоджень та матеріальних збитків, чим порушив вимоги п.п. 10.1, 2.3 б ПДР, за що відповідальність передбачена ст.124 КУпАП.
ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення не визнала та пояснила, що 14.07.2022 року, керуючи автомобілем «Kia Rio» д/з НОМЕР_1 , вона рухалася у другому ряді з вімкненим правим сигналом повороту. Впевнився, в тому, що не створить небезпеки іншим учасникам дорожнього руху, після чого почала виконувати поворот праворуч. В цей час відчула легкий удар в праву частину низу дверей.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень.
Згідно із ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи
Відповідно до ст.251 КУпАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що керуючи транспортним засобом марки «Kia Rio» д/з НОМЕР_1 , в м. Києві по пр. Перемоги, 46, при зміні напрямку руху не переконалась в безпеці маневру в результаті чого здійснив зіткнення з транспортним засобом - мотоциклом «Geon Daytona350» д/з НОМЕР_2 , який рухався в попутному напрямку.
Відповідно до пояснень особи, що притягається до адміністративної відповідальності, пояснень потерпілого та досліджених матеріалів справи про адміністративне правопорушення, судом встановлено, що дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої транспортні засоби, отримали механічні пошкодження, має прямий причинно-наслідковий зв'язок з тим, що водій мотоциклу «Geon Daytona350» д/з НОМЕР_2 , не стежив за дорожньою обстановкою, а отже, своїми діями створив аварійну обстановку, внаслідок чого відбулось зіткнення його мотоцикла із транспортним засобом.
Крім пояснень потерпілого ОСОБА_2 , які є протилежними по відношенню до пояснень ОСОБА_1 , до матеріалів справи не додано жодного об'єктивного доказу на підтвердження вини ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, а тому, відповідно до ст. 62 Конституції України, суд усі сумніви щодо доведеності вини тлумачить на користь ОСОБА_1 ..
Надана працівниками поліції схема місця дорожньо-транспортної пригоди містить зображення розташування транспортних засобів вже після їх зіткнення, а тому суд позбавлений можливості встановити, дії якого з водіїв були здійснені в порушення ПДР України та призвели до дорожньо-транспортної пригоди.
Таким чином, в ході судового розгляду справи про адміністративне правопорушення передбачене ст.124 КУпАП відносно ОСОБА_1 доказів того, що остання спровокувала чи створила дану аварійну ситуацію порушивши Правила дорожнього руху, судом здобуто не було.
Згідно із п.1.4 ПДР України кожний учасник дорожнього руху має право розраховувати на те, що й інші учасники виконують ці Правила.
Відповідно до п.1.5 ПДР України дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків.
Таким чином, досліджені в ході судового розгляду справи докази, підтверджують факт дорожньо-транспортної пригоди, проте не вказують на порушення саме ОСОБА_1 вимог Правил дорожнього руху України, які б мали прямий причинно-наслідковий зв'язок із тим, що транспортні засоби отримали ці механічні пошкодження.
Згідно ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.1, 9, 221, 245-247, 268, 283-285, 294 КУпАП, суд,-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП України закрити за відсутності складу і події правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя : А.А. Макуха