Справа № 195/1379/22
Провадження №3/195/374/22
Справа № 195/1380/22
Провадження № 3/195/375/22
іменем України
21.09.2022 року с-ще Томаківка Дніпропетровської області
Суддя Томаківського районного суду Дніпропетровської області - Колодіна Л.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за місцем проживання по АДРЕСА_1 , у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 КУпАП,
04.08.2022 року о 16 годині 10 хвилин, ОСОБА_1 , керуючи автомобілем марки Daewoo Lanos, реєстраційний номер НОМЕР_1 , по вул. Шосейна, 25, в с-щі Томаківка Нікопольського району Дніпропетровської області, не врахував безпечність дорожнього руху, здійснив зіткнення з нерухомою перешкодою, ворота автогаражу, чим порушив вимоги пп. д) п. 2.3 Правил дорожнього руху України, за що ст. 124 КУпАП передбачена відповідальність. Внаслідок ДТП автомобіль отримав механічні пошкодження.
Крім того, 04.08.2022 року о 16 годині 15 хвилин, ОСОБА_1 керуючи автомобілем марки Daewoo Lanos, реєстраційний номер НОМЕР_1 , по вул. Шосейна, 25, в с-щі Томаківка Нікопольського району Дніпропетровської області, будучи причетним учасником ДТП, залишив місце події на автомобілі не дочекавшись та не викликав патруль поліції.
Будучи в установленому законом порядку повідомлений про розгляд справи, ОСОБА_1 не з'явився до суду без поважних на те причин, не надав пояснень щодо події адміністративного правопорушення.
Представник ОСОБА_1 , адвокат Звєрєва В.В., що діє на підставі договору про надання правової допомоги та здійснення представництва від 26.08.2022 року звернулася до суду із заявою, в якій вказала, що громадянин ОСОБА_1 не заперечує проти притягнення його до відповідальності за ст.ст.124, 122-4 КУпАП, визнає факт вчинення ним адміністративних правопорушень передбачених ст.ст. 1224, 124 КУпАП.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є наступне: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Факт скоєння громадянином ОСОБА_1 адміністративних правопорушень підтверджується наступними доказами:
- протоколами про адміністративне правопорушення серій ААД № 315175, ААД № 315176 від 04.08.2022 року;
- схемою місця ДТП;
- фототаблицею;
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ;
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. 1224, ст. 124 КУпАП, виходячи з наступного.
Згідно ст. 124 КУпАП передбачено порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до ст. 1224 КпАП України передбачено залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Відповідно до ст. 36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає необхідним об'єднати адміністративні справи в одне провадження.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 відсутні.
До обставин, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 необхідно віднести визнання провини.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу ОСОБА_1 , який притягається до адміністративної відповідальності вперше, ступінь суспільної небезпеки скоєних правопорушень та їх наслідки, суддя вважає за необхідне накласти на правопорушника стягнення у вигляді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ст. 1224 КпАП України у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496,20 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 23, 24, 33, 36, 1224, 124, 221, 283, 284 КпАП України, суддя
Об'єднати в одне провадження адміністративні матеріали за № 195/1379/22 (3/195/374/22), №195/1380/22 (3/195/375/22), щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 1224 , ст. 124 КУпАП, в одне провадження присвоївши їм єдиний унікальний номер справи № 195/1379/22 (3/195/374/22).
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні правопорушень, передбачених ст. 1224 , ст.124 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Реквізити для сплати штрафу: отримувач - ГУК у Дніп-кій обл/ОТГс Томаків/21081100; код отримувача 37988155; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); номер рахунку - UA028999980314030542000004503; код класифікації доходів бюджету - 21081100; призначення платежу (адміністративні штрафи).
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу в 15-денний термін з дня повідомлення про винесення вказаної постанови, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути зі ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі у сумі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок, який підлягає оплаті: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня її винесення до Дніпровського апеляційного суду через Томаківський районний суд.
Суддя: Л. В. Колодіна