Рішення від 27.09.2022 по справі 420/11881/22

Справа № 420/11881/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2022 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Глуханчука О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

26 серпня 2022 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, у якому позивач просить суд:

визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеський області щодо відмови у проведені перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 01.04.2019 року на підставі довідки, виданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України про розмір грошового забезпечення №ЮО68783 від 31.08.2021 року станом на 05.03.2019 р., у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, у розмірі 80% грошового забезпечення;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеський області здійснити перерахунок з 01.04.2019 р. основного розміру ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки, виданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України про розмір грошового забезпечення №ЮО68783 від 31.08.2021 року станом на 05.03.2019 р., у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, у розмірі 80% грошового забезпечення;

стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеський області на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив про те, що йому - ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” у розмірі 80 % відповідних сум грошового забезпечення.

Як вказує позивач, до 01.01.2018 року він отримував пенсію у призначеному розмірі - 80 % відповідних сум грошового забезпечення, проте з 01.01.2018 році, згідно з Постановою 103 від 21.02.2018 року, ГУ ПФУ в Одеській області здійснило перерахунок його пенсії з урахуванням основного розміру пенсії 70 % грошового забезпечення.

Позивач оскаржив у судовому порядку зменшення відсоткового значення розміру пенсії.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 11.06.2020 року по справі №420/7458/19 визнано протиправним зменшення з 01.01.2018 року основного розміру пенсії позивача за вислугу років з 80 % на 70 % грошового забезпечення.

У подальшому, як зазначає позивач, на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28.01.2022 року у справі № 420/22370/21 ГУ ПФУ в Одеській області було проведено перерахунок його пенсії на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року.

Однак, під час вказаного перерахунку відповідач знову знизив розмір пенсії з 80 % до 70 % грошового забезпечення, що стало підставою звернення позивача до суду з даним позовом.

Позивач такі обмеження вважає протиправними, не відповідаючими нормам Конституції України та такими, що порушують право на належний рівень пенсійного забезпечення.

Так, позивач вважає, що розмір призначеної йому пенсії за вислугу років складає 80% грошового забезпечення; зменшення цього показника суперечить чинному законодавству, статті 58 Конституції України та правовій позиції Верховного Суду у зразковій справі №240/5401/18.

Позивач вважає, що відсоткове співвідношення, встановлене ст. 13 ЗУ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” вже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії.

Ухвалою суду від 30 серпня 2022 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі в порядку ст. 263 КАС України без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

09 вересня 2022 року відповідачем через канцелярію суду надано до суду відзив та позовну заяву (а.с. 55-58).

Відповідно до відзиву, відповідач проти задоволення позову заперечує, з позовними вимогами не погоджується, вважає їх безпідставними, з огляду на наступне.

Відповідач підтвердив, що позивачу призначено пенсію за вислугу років з розрахунку 30 років вислуги, виходячи з основного розміру 80 % грошового забезпечення.

У подальшому у зв'язку із тим, що 01.03.2022 набрало чинності рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28.01.2022 по справі № 420/22370/21, якою встановлено нові види грошового забезпечення, які не були враховані при перерахунку пенсії за рішенням суду по справі № 420/7458/19 у розмірі 80 % грошового забезпечення, згідно із довідкою Одеського обласного військового комісаріату від 07.04.2018 № ЮО68783 про розмір грошового забезпечення, то перерахунок пенсії проведено з 01.04.2019 у розмірі 70 % грошового забезпечення, що передбачено статтею 13 Закону України від 09.04.1992 № 2262 “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Відповідач вважає, що оскільки відбулися зміни в грошовому забезпеченні позивача, то перерахунок пенсії проведено з урахуванням положень ст. 13 Закону № 2262, згідно якої максимальний розмір пенсії обчислений відповідно до цієї статті не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.

З цих підстав відповідач вважає, що перерахунок та виплату пенсії позивачу здійснено відповідно до вимог законодавства, що діяло на момент виникнення права на такий перерахунок, виплата пенсії здійснюється відповідно до вимог діючого законодавства, тому підстави для визнання протиправними дій управління та задоволення позову відсутні.

13 вересня 2022 року на виконання ухвали суду про витребування доказів від Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області надійшли матеріали з пенсійної справи позивача.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

З огляду на заявлені позивачем вимоги, справу розглянуто у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Розглянувши подані сторонами заяви по суті справи і докази на їх обґрунтування, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, судом встановлено наступне.

Згідно наявного у матеріалах пенсійної справи №ЮО-068783 розрахунку на призначення пенсії, з 08.12.1987 року позивачу - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , призначено пенсію за вислугу років у розмірі 65 % окладів, у подальшому 80% грошового забезпечення за вислугу 30 років (а.с. 63-64).

Позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Під час перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 року на підставі пункту 1 постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року у складі грошового забезпечення для обчислення пенсії враховано такі складові: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років. Основний розмір пенсії встановлено у розмірі 70 % грошового забезпечення (вислуга років 30) (а.с. 66).

Не погоджуюсь із зменшенням основного розміру пенсії за вислугу років з 80 % до 70% відповідних сум грошового забезпечення, позивач оскаржив дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до адміністративного суду.

Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 29 жовтня 2020 року по справі №420/7458/19, визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зменшення з 01 січня 2018 року ОСОБА_1 основного розміру пенсії за вислугу років з 80% на 70% грошового забезпечення та виплати пенсії з 05 березня 2019 році з урахуванням лише 75% суми підвищення пенсії суми підвищення пенсії. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2018 року, виходячи з основного розміру пенсії 80% грошового забезпечення та здійснити виплату донарахованих сум з 05 березня 2019 року з урахуванням 100% суми підвищення пенсії.

Крім того, у зв'язку з визнання протиправними та нечинними пунктів 1 та 2 Постанови №103 та внесених цією постановою змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року, ОСОБА_1 , отримавши оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії № ЮО68783 від 31.08.2021 року (а.с. 77), звернувся до суду щодо здійснення перерахунку його пенсії з 01.04.2019 року з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі вказаної довідки.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 28 січня 2022 року по справі №420/22370/21, визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо вiдмови здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення № ЮО68783 від 31.08.2021 року, виданої Одеським ОТЦК та СП. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 01.04.2019 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № ЮО68783 вiд 31.08.2021 року, виданої станом на 05.03.2019 року у відповідності до вимог ст. 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового начальницького складу та деяких інших осіб».

На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28 січня 2022 року по справі №420/22370/21, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області здійснено відповідні перерахунки пенсії позивача на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням розміру основних і додаткових видів грошового забезпечення.

Зокрема, згідно аркушу перерахунку від 27 травня 2022 року про перерахунок пенсії з 01.04.2021 року (а.с. 14, 74), вказаний перерахунок проведений таким чином:

- сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 17983,25 грн.,

- основний розмір пенсії 70% грошового забезпечення (вислуга років 30), що складає 12588,28 грн.;

- підсумок пенсії (з надбавками) -12654,71 грн.

Таким чином, під час перерахунку пенсії позивача з 01.04.2019 року, який проведений 27 травня 2022 року, відповідачем зменшено основний відсотковий розмір його пенсії за вислугу років з 80 % до 70 % відповідних сум грошового забезпечення.

У відповідь на звернення позивача щодо перерахунку пенсії на підставі довідки №ЮО68783 вiд 31.08.2021 року, виходячи з 80 % грошового забезпечення, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області листом від 18 липня 2022 року повідомило, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 28.01.2022 по справі № 420/22370/21 встановлено нові види грошового забезпечення, які не були враховані при перерахунку пенсії за рішенням суду по справі № 420/7458/19 у розмірі 80 % грошового забезпечення, тому перерахунок пенсії проведено з 01.04.2019 у розмірі 70 % грошового забезпечення, що передбачено статтею 13 Закону України від 09.04.1992 № 2262 (а.с. 42).

Вважаючи своє право порушеним діями відповідача щодо обмеження під час перерахунку з 01.04.2019 року основного розміру його пенсії з 80% на 70% грошового забезпечення, врахованого для обчислення пенсії, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Вирішуючи спірні правовідносини, надаючи юридичну кваліфікацію встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Таким чином, право особи на отримання пенсії, як складова права на соціальний захист, є її конституційним правом.

Як встановлено судом, позивачу - ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу 30 років з 08.12.1987 року.

01.01.1992 року введений у дію Закон України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовані статтею 63 Закону № 2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову за №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до пункту 10, ця постанова набирала чинності з 1 березня 2018 року.

Отже, з набранням чинності постановою КМУ від 30.08.2017 року № 704, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Таким чином, відсотковий розмір при призначенні пенсії визначається статтею 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” на момент призначення пенсії, а розміри складових пенсії визначаються Кабінетом Міністрів України.

Такі складові пенсії, як і їх розміри, не є сталими і регулюються постановами Кабінету Міністрів України.

Разом з тим відсоткове співвідношення, установлене статтею 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, уже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач за вислугу 30 років отримував пенсію у розмірі 80% грошового забезпечення.

Стаття 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” неодноразово змінювалась в частині граничного розміру пенсії у відсотковому співвідношенні до розміру грошового забезпечення.

Так, статтею 13, в редакції Закону № 3591-IV від 04.04.2006; із змінами, внесеними згідно із Законами № 3668-VI від 08.07.2011, установлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Виняток з цього принципу допускається лише у випадках, коли закони та інші нормативно-правові акти пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Верховним Судом у рішенні по зразковій справі № 240/5401/18 від 04 лютого 2018 року, залишеним без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 16 жовтня 2019 року, зазначено, що при перерахунку пенсії з 01 січня 2018 року відповідно до статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб” на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини другої статті 13 указаного Закону, яка застосовується саме при призначенні пенсії.

Отже, при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.

Відповідно до позовної заяви, позивач оскаржує зниження відсоткового розміру своєї пенсії з 80 % до 70 % грошового забезпечення при здійсненні її перерахунку з 01.04.2019 року на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення № ЮО68783 вiд 31.08.2021 року, виданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки станом на 05.03.2019 року.

Натомість, як вже було зазначено, постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 29 жовтня 2020 року по справі №420/7458/19 визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зменшення з 01 січня 2018 року ОСОБА_1 основного розміру пенсії за вислугу років з 80% на 70% грошового забезпечення.

Отже, основний відсотковий розмір пенсії позивача за вислугу у 30 років складає 80 % грошового забезпечення, що не підлягає доказуванню у даній справі.

Так, відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Суд зазначає, що оцінка діям відповідача щодо зменшення основного розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 01.01.2018 року з 80 % до 70 % відповідних сум грошового забезпечення вже надана судом у судовому рішенні по справі №420/7458/19, в якому суд встановив, що з 01.01.2018 розмір пенсії позивача становить 80 % від відповідних сум грошового забезпечення.

Рішення суду по справі №420/7458/19 не містить будь-якої кінцевої дати щодо визначення відсоткового розміру пенсії позивачу у 80 %.

Суд відновив попередній стан (на дату призначення) відсоткового розміру пенсії позивачу, який становить 80 % відповідних сум грошового забезпечення.

З огляду на вищевикладене, суд робить висновок, про наявність підстав для визнання протиправними дій відповідача щодо зменшення основного розміру пенсії позивача під час перерахунку з 01.04.2019 року на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення № ЮО68783 вiд 31.08.2021 року, виданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, з 80 % на 70 % грошового забезпечення, врахованого для обчислення пенсії.

Суд відхиляє доводи відповідача стосовно того, що перерахунок пенсії позивача проведено відповідно до вимог законодавства, що діяло на момент виникнення права на такий перерахунок, оскільки цей перерахунок проведено з 01.04.2019 року (дата набуття права), тоді як основний відсотковий розмір пенсії позивача за вислугу 30 років з 01.01.2018 року складає 80 % грошового забезпечення, згідно судового рішення по справі №420/7458/19, що має преюдиційне значення та є обов'язковим для відповідача.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 129-1 Конституції України, судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (ч. 1 ст. 2 КАС України).

Відповідно до ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Беручи до уваги викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та необхідність їх задоволення шляхом визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 80 % до 70 % грошового забезпечення при проведенні з 01.04.2019 року перерахунку основного розміру його пенсії на підставі довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № ЮО68783 вiд 31.08.2021 року про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року, а також зобов'язання провести з 01.04.2019 року перерахунок та виплату основного розміру пенсії ОСОБА_1 , виходячи з 90 % грошового забезпечення, з урахуванням довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № ЮО68783 вiд 31.08.2021 року про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року, з урахуванням вже виплачених сум.

Саме такий судовий захист суд вважає ефективним та повним для відновлення порушених прав позивача на перерахунок пенсії.

Згідно ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, у відповідності до приписів ст. 139 КАС України, розподіл судових витрат здійснюється на користь позивача у розмірі 992,40 грн., де 992, 40 грн. - ставка судового збору сплачена позивачем за звернення до суду із цим позовом.

Керуючись ст.ст. 2, 5-9, 72, 74-78, 90, 139, 242-246, 255, 263, 291, 295, 297 КАС України,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 80 % до 70 % грошового забезпечення при проведенні з 01.04.2019 року перерахунку основного розміру його пенсії на підставі довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № ЮО68783 вiд 31.08.2021 року про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести з 01.04.2019 року перерахунок та виплату основного розміру пенсії ОСОБА_1 , виходячи з 90 % грошового забезпечення, з урахуванням довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ЮО68783 вiд 31.08.2021 року про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року, з урахуванням вже виплачених сум.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83; код ЄДРПОУ 20987385) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 992, 40 грн. (дев'ятсот дев'яносто дві гривні 40 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ).

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ: 20987385; місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83).

Суддя О.В. Глуханчук