Справа №461/3465/22
Провадження №3/461/2139/22
15 вересня 2022 року м.Львів
Суддя Галицького районного суду м.Львова Радченко В.Є., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з ДОП СДОП ВП ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,-
за вчинення правопорушень, передбачених ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення , -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №050144 від 03.07.2022 року, ОСОБА_1 , 03.07.2022 року близько 21:00 год. перебуваючи на пр.Свободи, 2/4 у м.Львові образливо чіплявся до ОСОБА_2 виражався в його сторону нецензурною лайкою, погрожував йому, чим порушив його особистий спокій та громадський порядок.
Крім цього, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №050122 від 03.07.2022 року, ОСОБА_1 , 03.07.2022 року близько 21:00 год. за адресою пр.Свободи,2/4 у м.Львові у закладі «Давінчі» погрожував фізичною розправою ОСОБА_3 , виражався нецензурною лайкою в його сторону.
Частиною 2 статті 36 КУпАП встановлено, що якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таких обставин, суддя приходить до висновку про доцільність об'єднання даних справ в одне провадження, оскільки адміністративні матеріали складені відносно однієї особи та присвоїти номер справи №461/3465/22, провадження №3/461/2139/22.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Повідомлення про час, дату та місце розгляду справи здійснювалось єдиним можливим способом через оголошення, яке розміщене на сайті Галицького районного суду м.Львова.
Частиною 1 статті 268 КУпАП передбачено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Суд вжив всіх можливих заходів для належного повідомлення про судове засідання ОСОБА_1 в передбаченому КУпАП порядку. Тому з врахуванням положень ст.268 КУпАП вважаю за можливе розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Потерпілі ОСОБА_3 та ОСОБА_2 в судове засідання не з'явились. Належним чином повідомленні про день, час та місце розгляду справи телефонограмою.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
У відповідності зі ст.9 КУпАП адміністративним проступком визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 цього Кодексу.
Згідно зі ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Судом встановлено, що у якості доказів вчинення правопорушення органом поліції надано суду протоколи про адміністративне правопорушення серії ВАВ №050144 від 03.07.2022 року та ВАВ №050122 від 03.07.2022 року, заяви потерпілих, рапорт працівника поліції, пояснення потерпілих, копії паспорта особи відносно якого складений протокол про адміністративне правопорушення.
За таких обставин при розгляді справи доказів, що стверджують факт скоєння ОСОБА_1 правопорушень передбачених ст.173 КпАП України не було встановлено. За відсутності будь-яких інших доказів, передбачених ст.251 КУпАП, вина особи не може встановлюватися тільки на підставі протоколів про адміністративне правопорушення серії ВАВ №050144 від 03.07.2022 року та ВАВ №050122 від 03.07.2022 року, заяви потерпілих, рапорта працівника поліції, пояснення потерпілих, копії паспорта особи відносно якого складений протокол про адміністративне правопорушення, які жодним чином не підтверджують факту вчинення вищевказаного правопорушення.
За змістом ст.62 Конституції України обвинувачення особі не може ґрунтуватися на припущеннях, а всі сумніви щодо доведеності вини особи повинні тлумачитись на її користь.
Статтею 7 КУпАП визначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом .
Відповідно до ст.252 КУпАП України, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно п.1 ст.247 КУпАП України, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, у суду відсутні підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, зважаючи на те, що у матеріалах справи відсутні достатні докази, які б беззаперечно свідчили про наявність складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченогост.173 КУпАП. Відтак, на підставі п.1 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст.7, 247, 283, 285 КУпАП, суд, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена на підставіст. 294 КУпАПособою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до суду апеляційної інстанції через Галицький районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня її винесення
Суддя В.Є. Радченко