Рішення від 16.09.2022 по справі 440/11455/21

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2022 року м. ПолтаваСправа № 440/11455/21

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І.,

за участю:

секретаря судового засідання - Макаренко Н.А.,

представника позивача - Кінаш А.Г.,

представника відповідача - Шимка М.І.,

розглянувши у судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МІБ" до Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "МІБ" /далі - позивач, ТОВ "МІБ"/ звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою (з урахуванням уточненої позовної заяви) до Головного управління ДПС у Полтавській області /далі - відповідач, ГУ ДПС у Полтавській області/ про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 22 червня 2021 року №000393007, від 22 червня 2021 року №00039310701 та від 22 червня 2021 року №00039290701 /а.с. 6-48 т.3/.

Позов обґрунтований тим, що висновки відповідача щодо допущення позивачем порушень вимог підпунктів 14.1.36, 14.1.231 пункту 14.1 статті 14, пункту 44.1 статті 44, підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134, підпунктів 198.1, 198.2, 198.6 статті 198, абзацу 13 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, П(С)БО 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року №318, статей 4, 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року №996-ХІV, пунктів 1.3, 2.2, 2.15 та 2.16 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку від 24 травня 1995 року №88, є помилковими та ґрунтуються на припущеннях, а тому податкові повідомлення-рішення від 22 червня 2021 року №000393007, від 22 червня 2021 року №00039310701 та від 22 червня 2021 року №00039290701 підлягають скасуванню як протиправні. Зустрічні перевірки із контрагентами позивача не проводилися та для перевірки надані всі документи, що підтверджують вчинення господарських операцій.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження, а також призначено підготовче засідання, а ухвалою від 02 грудня 2021 року продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів.

Відповідач позов не визнав та у відзиві на позовну заяву /а.с. 59-65 т.3/ посилався на недоведеність ТОВ "МІБ" реальності здійснення господарських операцій з ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», ТОВ «Нафтадорбут» та ТОВ «Буд-Транс Компані», оскільки операції з придбання товарно-матеріальних цінностей на виконання договорів поставки не опосередковувалися їх реальним виконанням та ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», ТОВ «Нафтадорбут» та ТОВ «Буд-Транс Компані» згідно відповідних рішень відповідають критеріям ризиковості платника податку.

В письмових поясненнях /а.с.106-125 т.8/ позивач додатково вказав про наявність у позивача достатнього обсягу матеріальних та трудових ресурсів для здійснення перевіряємих фінансово-господарських операцій та про використання позивачем придбаного у ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», ТОВ «Нафтадорбут» та ТОВ «Буд-Транс Компані» товару у власній господарській діяльності, направленої на отримання доходу; про належне відображення позивачем спірних господарських операцій в податковому обліку.

В додаткових поясненнях /а.с. 258-265 т.8/ відповідач зазначив, що перевіркою встановлена неможливість здійснення ТОВ "МІБ" господарських операцій з ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», ТОВ «Нафтадорбут» та ТОВ «Буд-Транс Компані».

В судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги заявленого позову, а представник відповідача проти задоволення адміністративного позову заперечував.

Дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.

Товариство з обмеженою відповідальністю "МІБ" пройшло передбачену законодавством процедуру державної реєстрації, набуло правового статусу юридичної особи, включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з ідентифікаційним кодом - 38601284 та знаходиться на обліку як платник податків, зборів (обов'язкових платежів) в Головному управлінні ДПС у Полтавській області /а.с. 52-53 т.3/.

У період з 20 квітня 2021 року по 05 травня 2021 року Головним управлінням ДПС у Полтавській області на підставі наказів ГУ ДПС у Полтавській області №825-П від 06 квітня 2021 року та №1017-П від 28 квітня 2021 року /а.с. 94-95 т.3/, направлень на перевірку №№1187-1188 від 12 квітня 2021 року /а.с. 96-97 т.3/ проведено документальну планову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "МІБ" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року, валютного законодавства за період з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року, з питань єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 06 червня 2013 року по 31 грудня 2020 року, іншого законодавства за період з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року.

За результатами перевірки складено акт № 3298/16-31-07-01-10/38601284 від 20 травня 2021 року /а.с. 67-93 т.3/, в якому зафіксовано порушення ТОВ "МІБ" вимог, зокрема:

- підпунктів 14.1.36, 14.1.231 пункту 14.1 статті 14, пункту 44.1 статті 44, підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 Податкового кодексу України, П(С)БО 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року №318, статей 4, 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року №996-ХІV, пунктів 1.3, 2.2, 2.15 та 2.16 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку від 24 травня 1995 року №88, в результаті чого занижено податок на прибуток на загальну суму 368802,00 грн, у тому числі по періодах: за 2018 рік в сумі 304761,00 грн, за 2019 рік в сумі 46263,00 грн, за 2020 рік в сумі 17778,00 грн;

- підпунктів 198.1, 198.2, 198.6 статті 198, абзацу 13 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 390026,00 грн, у тому числі по періодах: за травень 2018 року в сумі 3114,00 грн, за червень 2018 року в сумі 36566,00 грн, за жовтень 2018 року в сумі 298943,00 грн, за червень 2019 року в сумі 51403,00 грн;

- підпунктів 198.1, 198.2, 198.6 статті 198, абзацу 13 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань та податкового кредиту на загальну суму 19686,00 грн, у тому числі по періодах: грудень 2020 року в сумі 19686,00 грн.

При цьому перевіркою встановлено та в акті перевірки зафіксовано, що ТОВ «МІБ» мало взаємовідносини з ТОВ «Біт-Центр» та «до перевірки надано наступні документи: договір постачання нафтопродуктів № 85 від 04.05.2018 року; акти приймання - передачі: №Б/н від 14.08.2018 року бітум шляховий БНД 60/90 в кількості 24,74 т., №Б/н від 18.09.2018 року бітум шляховий БНД 60/90 в кількості 24,24 т; довіреності на отримання ТМЦ: №77 від 16.10.2018 (видана ОСОБА_1 , на отримання від ТОВ «БІТ-Центр», товар - Бітум в кількості 22,72 т), №77 від 30.09.2018 року (видана ОСОБА_1 , на отримання від ТОВ «БІТ-Центр», товар - Бітум в кількості 24,68 т), №77 від 18.09.2018 (видана ОСОБА_1 , на отримання від ТОВ «БІТ-Центр», товар - Бітум в кількості 24,24 т), №67 від 30.08.2018 (видана ОСОБА_1 , на отримання від ТОВ «БІТ-Центр», товар - Бітум в кількості 23,52 т), №61 від 14.08.2018 (видана ОСОБА_1 , на отримання від ТОВ «БІТ-Центр», товар - Бітум в кількості 24,74 т., №47 від 06.05.2018 (видана ОСОБА_1 , на отримання від ТОВ «БІТ-Центр», товар - Бітум в кількості 19,2 т); видаткові накладні (расходная накладная - мовою оригіналу) : №12 від 06.05.2018 року - бітум шляховий БНД 60/90 в кількості 19,2 т по 12400,00 грн на загальну суму 238080,00 грн., в т.ч. ПДВ - 39680,00 грн, №56 від 14.08.2018 (бітум шляховий БНД 60/90 в кількості 24,74 т по 14400,00 грн.) на загальну суму 356256,00 грн., в т.ч. ПДВ - 59376,00 грн, №69 від 30.08.2018 (бітум шляховий БНД 60/90 в кількості 23,52 т по 14400,00 грн.) на загальну суму 338688,00 грн., в т.ч. ПДВ - 56448,00 грн, №83 від 18.09.2018 року (бітум шляховий БНД 60/90 в кількості 24,24 т по 14950,00 грн) на загальну суму 362388,00 грн., в т.ч. ПДВ - 60398,00 грн, №92 від 30.09.2018 (бітум шляховий БНД 60/90 в кількості 24,68 т по 14940,00 грн.) на загальну суму 368719,20 грн., в т.ч. ПДВ - 61453,20 грн, №110 від 16.10.2018 (бітум шляховий БНД 60/90 в кількості 10 т по 16180,00 грн.) на загальну суму 161800,00 грн., в т.ч. ПДВ - 26966,67 грн, № 191 від 16.10.2018 року (бітум шляховий БНД 60/90 в кількості 12,72 т по 16180,00 грн.) на загальну суму 205809,60 грн., в т.ч. ПДВ - 34301,60 грн; податкові накладні; товарно-транспортні накладні: №Р12 від 06.05.2018 - автомобіль ДАФ НОМЕР_1 , причіп НОМЕР_2 , водій ОСОБА_2 , автомобільний перевізник і вантажовідправник ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», замовник і вантажоодержувач ТОВ «МІБ», пункт навантаження м. Кременчук, вул. Свіштовська, пункт розвантаження м. Лохвиця, вул. Героїв України 61 - бітум шляховий БНД60/90 в кількості 19,2 т.; №Р56 від 14.08.2018 - автомобіль ДАФ НОМЕР_1 , причіп НОМЕР_2 , водій ОСОБА_2 , автомобільний перевізник і вантажовідправник ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», замовник і вантажоодержувач ТОВ «МІБ», пункт навантаження м. Кременчук, вул. Свіштовська, пункт розвантаження м. Гадяч, вул. Лохвицька 48 - бітум шляховий БНД60/90 в кількості 24,74 т.; №Р69 від 30.08.2018 - автомобіль ДАФ НОМЕР_3 , причіп НОМЕР_4 , водій ОСОБА_3 , автомобільний перевізник і вантажовідправник ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», замовник і вантажоодержувач ТОВ «МІБ», пункт навантаження м. Кременчук, вул. Свіштовська, пункт розвантаження м. Гадяч, вул. Лохвицька 48 - бітум шляховий БНД60/90 в кількості 23,52 т.; №Р83 від 18.09.2018 - автомобіль ДАФ НОМЕР_5 , причіп НОМЕР_6 , водій ОСОБА_4 , автомобільний перевізник і вантажовідправник ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», замовник і вантажоодержувач ТОВ «МІБ», пункт навантаження м. Кременчук, вул. Свіштовська, пункт розвантаження м. Гадяч, вул. Лохвицька 48 - бітум шляховий БНД60/90 в кількості 24,24 т.; №Р92 від 30.09.2018 - автомобіль ДАФ НОМЕР_5 , причіп НОМЕР_6 , водій ОСОБА_4 , автомобільний перевізник і вантажовідправник ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», замовник і вантажоодержувач ТОВ «МІБ», пункт навантаження м. Кременчук, вул. Свіштовська, пункт розвантаження м. Гадяч, вул. Лохвицька 48 - бітум шляховий БНД60/90 в кількості 24,68 т.; №Р110 від 16.10.2018 - автомобіль ДАФ НОМЕР_3 , причіп НОМЕР_4 , водій ОСОБА_5 , автомобільний перевізник і вантажовідправник ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», замовник і вантажоодержувач ТОВ «МІБ», пункт навантаження м. Кременчук, вул. Свіштовська, пункт розвантаження м. Гадяч, вул. Лохвицька 48) бітум шляховий БНД60/90 в кількості 10,0 т., №Р191 від 16.10.2018 - автомобіль ДАФ НОМЕР_3 , причіп НОМЕР_4 , водій ОСОБА_5 , автомобільний перевізник і вантажовідправник ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», замовник і вантажоодержувач ТОВ «МІБ», пункт навантаження м. Кременчук, вул. Свіштовська, пункт розвантаження м. Гадяч, вул. Лохвицька 48) бітум шляховий БНД60/90 в кількості 12,72 т; товарно-транспортні накладні на відпуск нафтопродуктів: №56 від 14.08.2018 - автомобіль ДАФ НОМЕР_1 , причіп НОМЕР_2 , водій ОСОБА_2 , автомобільний перевізник і вантажовідправник ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», замовник і вантажоодержувач ТОВ «МІБ», пункт навантаження м. Кременчук, вул. Свіштовська, пункт розвантаження м. Лохвиця, вул. Героїв України 61 - бітум шляховий БНД60/90 в кількості 24,74 т.; №69 від 29.08.2018 - автомобіль ДАФ НОМЕР_3 , причіп НОМЕР_4 , водій ОСОБА_3 , автомобільний перевізник і вантажовідправник ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», замовник і вантажоодержувач ТОВ «МІБ», пункт навантаження м. Кременчук, вул. Свіштовська, пункт розвантаження м. Гадяч, вул. Лохвицька 48 - бітум шляховий БНД60/90 в кількості 23,52 т.; №92 від 30.09.2018 - автомобіль ДАФ НОМЕР_5 , причіп НОМЕР_6 , водій ОСОБА_4 , автомобільний перевізник і вантажовідправник ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», замовник і вантажоодержувач ТОВ «МІБ», пункт навантаження м. Кременчук, вул. Свіштовська, пункт розвантаження м. Гадяч, вул. Лохвицька 48 - бітум шляховий БНД60/90 в кількості 24,68 т.; №84 від 18.09.2018 - автомобіль ДАФ НОМЕР_5 , причіп НОМЕР_6 , водій ОСОБА_4 , автомобільний перевізник і вантажовідправник ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», замовник і вантажоодержувач ТОВ «МІБ», пункт навантаження м. Кременчук, вул. Свіштовська, пункт розвантаження м. Гадяч, вул. Лохвицька 48 - бітум шляховий БНД60/90 в кількості 24,24 т.; №107 від 16.10.2018 - автомобіль ДАФ НОМЕР_3 , причіп НОМЕР_4 , водій ОСОБА_5 , автомобільний перевізник і вантажовідправник ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», замовник і вантажоодержувач ТОВ «МІБ», пункт навантаження м. Кременчук, вул. Свіштовська, пункт розвантаження м. Гадяч, вул. Лохвицька 48 - бітум шляховий БНД60/90 в кількості 22,72 т; паспорти якості: № 495 від 29.08.2018 (Бітум нафтовий дорожній в'язкий БНД 60/90, завод виробник ПАТ «Укрнафта», дата виготовлення 29.08.2018, дата проведення лабораторних випробувань 29.08.2018), №114 від 14.08.2018 (Бітум нафтовий дорожній в'язкий БНД 60/90, завод виробник ПАТ «Укрнафта», дата виготовлення 14.08.2018, дата проведення лабораторних випробувань 14.08.2018), №548 від 16.10.2018 (Бітум нафтовий дорожній в'язкий БНД 60/90, завод виробник ПАТ «Укрнафта», дата виготовлення 16.10.2018, дата проведення лабораторних випробувань 16.10.2018), №538 від 30.09.2018 (Бітум нафтовий дорожній в'язкий БНД 60/90, завод виробник ПАТ «Укрнафта», дата виготовлення 30.09.2018, дата проведення лабораторних випробувань 30.09.2018), №527 від 18.09.2018 (Бітум нафтовий дорожній в'язкий БНД 60/90, завод виробник ПАТ «Укрнафта», дата виготовлення 18.09.2018, дата проведення лабораторних випробувань 18.09.2018), сертифікати відповідності: №UA.056.П.00071-18 (Термін дії з 02.05.2018 до 24.04.2021, сертифікат виданий ПАТ «Укрнафта», продукція Бітум нафтовий дорожній в'язкий БНД 60/90, код ДКПП 19.20.42, виробник ПАТ «Укрнафта»); рахунки на оплату (счет на оплату - мовою оригіналу): №80 від 30.08.2018 (бітум шляховий БНД 60/90 від 23,52 т. по 14400,00 грн.) на итого 338688,00 грн., в том числе НДС - 56448,00 грн, №66 від 14.08.2018 (бітум шляховий БНД 60/90 від 24,74 т. по 14400,00 грн.) на итого 356256,00 грн., в том числе НДС - 59376,00 грн, №18 від 06.05.2018 (бітум шляховий БНД 60/90 від 19,2 т. по 12400,00 грн.) на итого 238080,00 грн., в том числе НДС - 39680,00 грн, №124 від 16.10.2018 (бітум шляховий БНД 60/90 від 22,72 т. по 16180,00 грн.) на итого 367609,60 грн., в том числе НДС - 61268,27 грн, №105 від 30.09.2018 (бітум шляховий БНД 60/90 від 24,68 т. по 14940,00 грн.) на итого 368719,20 грн., в том числе НДС - 61453,20 грн, №96 від 18.09.2018 (бітум шляховий БНД 60/90 від 24,24 т. по 14950,00 грн.) на итого 362388,00 грн., в том числе НДС - 60398,00 грн; платіжні доручення: №200 від 22.05.2018 на суму 38080,00 грн.; №222 від 23.05.2018 на суму 30000,00 грн.; №376 від 25.06.2018 на суму 30000,00 грн.; №290 від 08.06.2018 на суму 20000,00 грн.; №702 від 22.08.2018 на суму 50000,00 грн.; №678 від 17.08.2018 на суму 50000,00 грн.; №877 від 21.09.2018 на суму 40000,00 грн.; №861 від 19.09.2018 на суму 50000,00 грн.; №857 від 18.09.2018 на суму 10000,00 грн.; №141 від 10.05.2018 на суму 10000,00 грн.; №170 від 16.05.2018 на суму 30000,00 грн.; №157 від 14.05.2018 на суму 30000,00 грн.; №935 від 28.09.2018 на суму 100000,00 грн.; №922 від 27.09.2018 на суму 100000,00 грн.; №1006 від 12.10.2018 на суму 200000,00 грн.; №981 від 08.10.2018 на суму 50000,00 грн.; №972 від 05.10.2018 на суму 50000,00 грн.; №961 від 03.10.2018 на суму 100000,00 грн.; №1133 від 31.10.2018 на суму 53660,80 грн.; №150 від 11.05.2018 на суму 30000,00 грн.; №228 від 24.05.2018 на суму 20000,00 грн.; №848 від 17.09.2018 на суму 70000,00 грн.; №841 від 14.09.2018 на суму 50000,00 грн.; №769 від 04.09.2018 на суму 30000,00 грн.; №762 від 03.09.2018 на суму 50000,00 грн.; №1104 від 26.10.2018 на суму 100000,00 грн.; №1051 від 19.10.2018 на суму 50000,00 грн.; №1048 від 19.10.2018 на суму 100000,00 грн.; №1359 від 06.12.2018 на суму 40000,00 грн.; №1333 від 30.11.2018 на суму 30000,00 грн.; №1252 від 22.11.2018 на суму 60000,00 грн.; №1219 від 15.11.2018 на суму 10000,00 грн.; №1146 від 02.11.2018 на суму 100000,00 грн.; №1174 від 08.11.2018 на суму 80000,00 грн.; №1188 від 09.11.2018 на суму 70000,00 грн.; №1203 від 14.11.2018 на суму 10000,00 грн.

В наданих для перевірки видаткових накладних, виписаних ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», відсутні обов'язкові реквізити первинного документу, а саме конкретизація посадових осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення та їх прізвище з ініціалами, що унеможливлює ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції. Крім того, в наданих для перевірки товарно-транспортних накладних вказано, що «Перевізником» зазначено ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» та вказано прізвища водіїв: ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , ОСОБА_5 , проте, згідно даних поданого до контролюючого органу спрощеного фінансового звіту за 9 місяців 2018 року ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» власні основні засоби на підприємстві відсутні. Придбання послуг з оренди транспортних засобів від сторонніх організацій в період здійснення взаємовідносин перевіркою ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» не встановлено. В ході перевірки з'ясовано, що автомобіль ДАФ НОМЕР_1 , що вказаний як транспортний засіб перевізника, зареєстровано за фізичною особою, автомобілі ДАФ НОМЕР_3 та ДАФ НОМЕР_5 зареєстровані на ТОВ «Торговий дім «БІОЙЛ» п.н. 42098572. Також відповідно даних податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ) за 2 та 3 квартали 2018 року ТОВ «БІТ-ЦЕНТР», вказані в ТТН водії не включені до складу штатних працівників, цивільно-правовими угоди з ними не укладалися. Згідно даних обліку ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» виплата грошових коштів фізичним особам-підприємцям ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , ОСОБА_5 за період охоплений перевіркою не здійснювалась.

Крім того, за результатами проведених заходів податкового контролю ГУ ДПС у Кіровоградській області встановлено: не підтвердження реальності здійснення ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» господарських операцій з контрагентами-постачальниками та контрагентами-покупцями за період квітень-грудень 2017, квітень -листопад 2018 року; відсутність ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» за юридичною адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Пушкіна, буд. 3 (Узагальнена податкові інформація від 03.06.2019 №45/11-28-14-04/38475640, лист ОУ ГУ ДФС у Кіровоградській області від 10.05.2019 №70/11-28-21-08).

Згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних встановлено, що постачальниками Бітуму БНД 60/90 для ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» були: ТОВ «ПОЛАРІС ТРЕЙД» (п.н. 36805034).

Відповідно до даних ЄРПН ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» в квітні-вересні 2018 року декларує операції з придбання у ТОВ «ПОЛАРІС ТРЕЙД» товарів (бітум нафтовий дорожній в'язкий БНД 60/90 в кількості 611,48 тон) на загальну суму 7998134,4 грн., в т.ч. ПДВ 1333022,4 грн.

ТОВ «ПОЛАРІС ТРЕЙД» зареєстроване 12.11.2009, зареєстровано платником ПДВ - 01.02.2018 року. Знаходиться на обліку в ГУ ДФС у Дніпропетровській обл.(Центрально-міський р-н).

Основний вид діяльності: неспецiалiзована оптова торгiвля.

Відповідно до наявної в базах ДПС інформації, ТОВ «ПОЛАРІС ТРЕЙД» декларує об'єкти оподаткування - бар «Гол». Відомості про наявність земельних ділянок відсутні.

Згідно податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ) за 2 квартал 2018 року чисельність працюючих становила 2 особи, одна з яких прийнята на роботу 17.05.2018, за 3 квартал 2018р. - 2 особи, які звільнені 30.09.2018.

Остання податкова звітність з податку на додану вартість подана до контролюючого органу за вересень 2018 року з показниками. Податкові декларації з ПДВ за січень-лютий 2018 року подані з нульовими показниками. Фактично підприємство декларує господарську діяльність тільки в квітні-вересні 2018 року, що свідчить про її разовий, нерегулярний характер. З жовтня 2018 року ТОВ «ПОЛАРІС ТРЕЙД» не подано до контролюючого органу жодної податкової декларації або звіту.

Декларацію з податку на прибуток підприємство та додатки до неї (фінансовий звіт за ф-1м, ф-2м) за 2018 рік до контролюючого органу не подано, що свідчить про відсутність фінансово - господарської діяльності ТОВ «ПОЛАРІС ТРЕЙД» та відсутність будь-яких інших показників, що підлягають декларуванню, зокрема основні засоби виробничих потужностей, які необхідні для вчинення господарських операцій, залишки ТМЦ, дебіторська та кредиторська заборгованості тощо.

Аналізом даних ЄРПН не встановлено декларування ТОВ «ПОЛАРІС ТРЕЙД» отримання послуг на оренду приміщення, опалення, водо-, тепло- постачання, зв'язок, тощо. Відсутність таких витрат є одним із свідчень фактичної неможливості здійснення господарської діяльності даним СГ. В мережі «Інтернет» будь-яка інформація стосовно здійснення господарської діяльності ТОВ «ПОЛАРІС ТРЕЙД» відсутня. Аналізом ЄРПН не встановлено зареєстрованих податкових накладних на придбання послуг зберігання товарів.

Таким чином, виконання господарських операцій з придбання/продажу товарів/послуг ТОВ «ПОЛАРІС ТРЕЙД» без наявності достатньої кількості працюючих для здійснення господарської діяльності, яка потребує значного обсягу трудовитрат, високого рівня оплати, без залучення стороннього персоналу, за відсутності придбання супутніх товарів, послуг, відсутності посадових осіб та інших працівників за місцезнаходженням, свідчить про нереальність їх проведення даним підприємством.

За результатами аналізу ЄРПН встановлено, що ТОВ «ПОЛАРІС ТРЕЙД» за період з 01.04.2018 по 30.09.2018 декларує придбання бітуму нафтового дорожнього в'язкого БНД 60/90 у наступних контрагентів-постачальників: ТОВ "АГРОЕКОСЕРВІС 2013" п.н. 38803699; ТОВ "АЛЬФАРОК" п.н. 41397552; ТОВ "ТРІАДА КАПІТАЛ" п.н. 41706043; ТОВ "СМЕРЕКА-2017" п.н. 41754076; ТОВ "МАКСВІН" п.н. 41780279; ТОВ "МАРКСВЕЛ" п.н. 42098305; ТОВ "КАУСА" п.н. 42124193; ТОВ "ЕСЕТ ГРУП" п.н. 41125589.

Згідно даних ЄРПН не підтверджено придбання вищезазначеними контрагентами-постачальниками бітуму по ланцюгу постачання.

Таким чином, фактично не підтверджено можливість здійснення ТОВ «ПОЛАРІС ТРЕЙД» господарських операцій з ідентифікованим товаром (бітум БНД 60/90) у зв'язку із відсутністю факту (джерела) його законного введення в обіг та/або реального задекларованого виробництва, відсутністю достатньої кількості працівників для здійснення придбання та реалізації різноманітних товарів та виконання робіт, послуг, без залучення стороннього персоналу, відсутністю отримання супутніх послуг для здійснення господарської діяльності, що свідчить про неможливість виконання взятих на себе зобов'язань з реалізації ідентифікованого товару ТОВ «БІТ-ЦЕНТР».

Зазначене є свідченням нереальності здійснення операцій з придбання та реалізації ідентифікованого товару між ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» та ТОВ «ПОЛАРІС ТРЕЙД».

Враховуючи вищевикладене неможливо ідентифікувати товар, поставленого ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» в адресу ТОВ «МІБ» у зв'язку з відсутністю інформації щодо походження даної продукції.

Відповідно до даних ЄРПН ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» в жовтні 2018 року декларує операції з придбання у ТОВ «ПОЛІС СТІЛ» товарів (бітум шляховий БНД 60/90, бітумна емульсія ЕКШ(М)-60) на загальну суму 875114,0 грн., в т.ч. ПДВ 145852,33 грн.

ТОВ «ПОЛІС СТІЛ» зареєстроване 08.02.2018, зареєстровано платником ПДВ - 01.03.2018 року. Знаходиться на обліку в ГУ ДФС у Дніпропетровській обл. (Новокодацький р-н м.Дніпро).

Відповідно до наявної в базах ДФС інформації ТОВ «ПОЛІС СТІЛ» не декларує об'єкти оподаткування.

Остання податкова звітність з податку на додану вартість подана до контролюючого органу за березень 2019 року з нульовими показниками. Податкові декларації за березень-вересень, листопад, грудень 2018, січень-лютий 2019 року подані з нульовими показниками. Фактично підприємство декларувало господарську діяльність тільки в жовтні 2018 року, що свідчить про її разовий характер.

Декларацію з податку на прибуток підприємство та додатки до неї (фінансовий звіт за ф-1м, ф-2м) за 2018 рік до контролюючого органу не подано.

Аналізом даних ЄРПН не встановлено декларування ТОВ «ПОЛІС СТІЛ» отримання послуг транспортування, оренду транспортних засобів, послуг зберігання, опалення, водо-, тепло- постачання, зв'язок, придбання канцелярських засобів, тощо. Відсутність таких витрат є одним із свідчень фактичної неможливості здійснення господарської діяльності даним СГ. В мережі «Інтернет» будь-яка інформація стосовно здійснення господарської діяльності ТОВ «ПОЛІС СТІЛ» відсутня.

За результатами аналізу ЄРПН встановлено, що ТОВ «ПОЛІС СТІЛ» декларує придбання товарів (бітум шляховий БНД 60/90, бітумна емульсія ЕКШ(М)-60) в квітні 2018 року у контрагента-постачальника ТОВ «ГК ЛІДЕР-ПОСТАЧ» п.н. 41827877.

Згідно даних ЄРПН не встановлено зареєстрованих податкових накладних на придбання ТОВ «ГК ЛІДЕР-ПОСТАЧ» товарів (бітум шляховий БНД 60/90, бітумна емульсія ЕКШ(М)-60) за весь період реєстрації його платником ПДВ. Підприємство не декларує придбання товарів у неплатників ПДВ.

Таким чином, фактично не підтверджено можливість здійснення ТОВ «ПОЛІС СТІЛ» господарських операцій з ідентифікованим товаром (бітум шляховий БНД 60/90) у зв'язку із відсутністю факту (джерела) його законного введення в обіг та/або реального задекларованого виробництва, відсутністю достатньої кількості працівників, відсутністю отримання супутніх послуг для здійснення господарської діяльності, що свідчить про неможливість виконання взятих на себе зобов'язань з реалізації ідентифікованого товару ТОВ «БІТ-ЦЕНТР».

Зазначене є свідченням нереальності здійснення операцій з придбання та реалізації ідентифікованого товару між ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» та ТОВ «ПОЛІС СТІЛ».

Відповідно до даних ЄРПН ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» в квітні-вересні 2018 року декларує операції з придбання у ТОВ «ПОЛІМАКСАН» товарів (бітум нафтовий дорожній в'язкий БНД 60/90 в кількості 230,66 т, суміш вуглеводнева піроконденсатна в кількості 3471 л, мазут М-100 в кількості 21 т) на загальну суму 2745687,26 грн., в т.ч. ПДВ 457614,54 грн.

ТОВ «ПОЛІМАКСАН» зареєстроване 09.03.2016, зареєстровано платником ПДВ - 01.04.2017 року. Свідоцтво платника ПДВ анульовано 30.09.2019 року у зв'язку із ненаданням декларацiй протягом року.

Знаходиться на обліку в ГУ ДФС у м. Києві (Подільський р-н м. Києва).

Основний вид діяльності:дiяльнiсть посередникiв у торгiвлi сiльськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напiвфабрикатами.

Відповідно до наявної в базах ДФС інформації ТОВ «ПОЛІМАКСАН» не декларує об'єкти оподаткування. Відомості про наявність земельних ділянок відсутні.

Згідно податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ) за 2 квартал 2018 року працювало у штаті - 3 особи.

Відповідно до наявної в базах ДФС інформації ТОВ «ПОЛІМАКСАН» не декларує об'єкти оподаткування. Відомості про наявність земельних ділянок відсутні.

Остання податкова звітність з податку на додану вартість подана до контролюючого органу за серпень 2018 року з показниками. З вересня 2018 року ТОВ «ПОЛІМАКСАН» не подано до контролюючого органу жодної податкової декларації або звіту. Фактично дане підприємство декларувало господарську діяльність тільки в квітні-серпні 2018 року, що свідчить про її нерегулярний, разовий характер.

Декларацію з податку на прибуток підприємство та додатки до неї (фінансовий звіт за ф-1м, ф-2м) за 2018 рік до контролюючого органу не подано, що свідчить про відсутність фінансово - господарської діяльності ТОВ «ПОЛІМАКСАН» та відсутність будь-яких інших показників, що підлягають декларуванню, зокрема основні засоби виробничих потужностей, які необхідні для вчинення господарських операцій, залишки ТМЦ, дебіторська та кредиторська заборгованості тощо.

Аналізом даних ЄРПН не встановлено декларування ТОВ «ПОЛІМАКСАН» отримання послуг на оренду приміщення, опалення, водо-, тепло- постачання, зв'язок, тощо. Відсутність таких витрат є одним із свідчень фактичної неможливості здійснення господарської діяльності даним СГ. Аналізом ЄРПН не встановлено зареєстрованих податкових накладних на придбання послуг транспортування, зберігання товарів.

Крім того, за результатами аналізу даних Єдиного реєстру податкових накладних за період січень - серпень 2018 року ТОВ «ПОЛІМАКСАН» декларує придбання бітуму нафтового дорожного в'язкого БНД 60/90 тільки в липні 2018 2018 року в кількості 44,1 т.

При цьому, дане підприємство декларує постачання контрагентам-покупцям бітуму нафтового дорожного в'язкого БНД 60/90 в квітні - серпні 2018 року в кількості 409 тон, в т.ч. на адресу ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» в кількості 230,66 тон.

Проведеним аналізом даних ІС «Податковий блок» та податкових декларацій з ПДВ не встановлено декларування ТОВ «ПОЛІМАКСАН» операцій з імпорту бітуму нафтового дорожного в'язкого БНД 60/90 та придбання товарів у неплатник ПДВ.

Таким чином, аналізом ЄРПН встановлено реалізацію товару (бітуму нафтового дорожного в'язкого БНД 60/90) без встановленого джерела його походження.

За результатами аналізу ЄРПН встановлено, що ТОВ «ПОЛІМАКСАН» за період з декларує придбання бітуму нафтового дорожнього в'язкого БНД 60/90, суміші вуглеводневої піроконденсатної у наступних контрагентів-постачальників: ТОВ "КОНТЕ ТРЕЙД" п.н. 41835081; ТОВ "ГРІНСАЙД" п.н. 41831396; ТОВ "ЮНІВЕРС ЕФЕКТ" п.н. 40937760; ТОВ "ФІНАНС-Л" п.н. 41049299.

Згідно даних ЄРПН не підтверджено придбання вищезазначеними контрагентами-постачальниками бітуму по ланцюгу постачання.

Таким чином, фактично не підтверджено можливість здійснення ТОВ «ПОЛІМАКСАН» господарських операцій з ідентифікованим товаром у зв'язку із відсутністю факту (джерела) його законного введення в обіг та/або реального задекларованого виробництва, відсутністю достатньої кількості працівників для здійснення придбання та реалізації різноманітних товарів та виконання робіт, послуг, без залучення стороннього персоналу, відсутністю отримання супутніх послуг для здійснення господарської діяльності, що свідчить про неможливість виконання взятих на себе зобов'язань з реалізації ідентифікованого товару ТОВ «БІТ-ЦЕНТР».

Зазначене є свідченням нереальності здійснення операцій з придбання та реалізації ідентифікованого товару між ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» та ТОВ «ПОЛІМАКСАН».

Відповідно до даних ЄРПН ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» в квітні-вересні 2018 року декларує операції з придбання у ТОВ «ЛАЙНІС» товарів (Бітум шляховий БНД 60/90 в кількості 50 тон, мазут М-100 в кількості 29,8 т) на загальну суму 1074600 грн., в т.ч. ПДВ 179100 грн.

ТОВ «ЛАЙНІС» зареєстроване 07.12.2017, зареєстровано платником ПДВ - 01.01.2018.

Знаходиться на обліку в ГУ ДФС у Донецькій обл.(Лівобережний р-н м.Маріуполь). Основний вид діяльності: неспецiалiзована оптова торгiвля.

Відповідно до наявної в базах ДФС інформації ТОВ «ЛАЙНІС» не декларує об'єкти оподаткування. Відомості про наявність земельних ділянок відсутні.

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ) в 2018 році до контролюючого органу не подано. Згідно звіту про нарахування єдиного внеску за вересень 2018 року, чисельність працюючих - 3 особи.

Остання податкова звітність з податку на додану вартість подана до контролюючого органу за листопад 2018 року з нульовими показниками. При цьому, задекларовано від, задекларовано від'ємне значення ПДВ (р.21 декларації) в сумі 7 030 164 грн. Фактично підприємство декларує господарську діяльність тільки в вересні-жовтні 2018 року, що свідчить про її разовий, нерегулярний характер. З грудня 2018 року ТОВ «ЛАЙНІС» не подано до контролюючого органу жодної податкової декларації або звіту.

Декларацію з податку на прибуток підприємство та додатки до неї (фінансовий звіт за ф-1м, ф-2м) за 2018 рік до контролюючого органу не подано, що свідчить про відсутність фінансово - господарської діяльності ТОВ «ЛАЙНІС» та відсутність будь-яких інших показників, що підлягають декларуванню, зокрема основні засоби виробничих потужностей, які необхідні для вчинення господарських операцій, залишки ТМЦ, дебіторська та кредиторська заборгованості тощо.

Аналізом даних ЄРПН не встановлено декларування ТОВ «ЛАЙНІС» отримання послуг на оренду приміщення, опалення, водо-, тепло- постачання, зв'язок, тощо. Відсутність таких витрат є одним із свідчень фактичної неможливості здійснення господарської діяльності даним СГ. Аналізом ЄРПН не встановлено зареєстрованих податкових накладних на придбання послуг транспортування, зберігання товарів.

Таким чином, виконання господарських операцій з придбання/продажу товарів/послуг ТОВ «ЛАЙНІС РУП» без наявності достатньої кількості працюючих, за відсутності придбання супутніх товарів, послуг, свідчить про нереальність їх проведення даним підприємством.

За результатами аналізу ЄРПН встановлено, що ТОВ «ЛАЙНІС» декларує придбання бітуму нафтового дорожнього в'язкого БНД 60/90 та мазуту М-00 у наступних контрагентів-постачальників:

-ТОВ "ТЕЙРЕКС" п.н. 41563474. Згідно інформації Головного управління ДФС України від 27.11.2018 №2969/99-99-21-08-02-18, ТОВ "ТЕЙРЕКС" має ознаки фіктивності, в період з 25.06.2018 по 05.11.2018 зареєстровано 821 податкову накладну на загальну суму 478,8 млн.грн. за операціями з підміни номенклатури товарів.

За результатами проведених заходів податкового контролю встановлено: співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у м.Києві 15.09.2018 опитано засновника, директора та головного бухгалтера Рудницького П.Р. ТОВ "ТЕЙРЕКС, який повідомив про свою непричетність до реєстрації та здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства, що в розумінні ст. 551 ГКУ є ознакою фіктивності юридичної особи і дає підставу для звернення до суму про її припинення.

Аналізом ЄРПН не встановлено зареєстрованих податкових накладних на придбання ТОВ «ТЕЙРЕКС» бітуму та мазуту. Підприємство декларує придбання алкогольних напоїв, автошин, хлібобулочних виробів, цигарки, ящики тощо

- ТОВ "РЕКЛАМНЕ АГЕНСТВО "СОПІС" п.н. 41273917, на обліку ГУ ДФС у м. Києві (Солом'янський р-н м. Києва). Основний вид діяльності - рекламнi агентства.

Відповідно до наявної в базах ДФС інформації не декларує об'єкти оподаткування. Відомості про наявність земельних ділянок відсутні.

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ) в 2018 році до контролюючого органу не подано. Згідно звіту про нарахування єдиного внеску за вересень 2018 року, чисельність працюючих - 3 особи.

Остання податкова звітність з податку на додану вартість подана до контролюючого органу за грудень 2018 року з нульовими показниками. При цьому, задекларовано від, задекларовано від'ємне значення ПДВ (р.21 декларації) в сумі 3102170 грн. Фактично підприємство декларує господарську діяльність тільки в серпні-вересні 2018 року, що свідчить про її разовий, нерегулярний характер. З січня 2019 року ТОВ "РЕКЛАМНЕ АГЕНСТВО "СОПІС» не подано до контролюючого органу жодної податкової декларації або звіту.

Аналізом ЄРПН не встановлено зареєстрованих податкових накладних на придбання ТОВ "РЕКЛАМНЕ АГЕНСТВО "СОПІС» бітуму. Підприємство декларує придбання алкогольних напоїв, чай, цигарки.

Таким чином, фактично не підтверджено можливість здійснення ТОВ «ЛАЙНІС» господарських операцій з ідентифікованим товаром (Бітум шляховий БНД 60/90) у зв'язку із відсутністю факту (джерела) його законного введення в обіг та/або реального задекларованого виробництва, відсутністю достатньої кількості працівників для здійснення придбання та реалізації різноманітних товарів та виконання робіт, послуг, без залучення стороннього персоналу, відсутністю отримання супутніх послуг для здійснення господарської діяльності, що свідчить про неможливість виконання взятих на себе зобов'язань з реалізації ідентифікованого товару ТОВ «БІТ-ЦЕНТР».

Зазначене є свідченням нереальності здійснення операцій з придбання та реалізації ідентифікованого товару (Бітум шляховий БНД 60/90) між ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» та ТОВ «ЛАЙНІС».

Відповідно до даних ЄРПН ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» в квітні-вересні 2018 року декларує операції з придбання у ТОВ «КОМПАНІЯ АГРОІНВЕСТ ГРУП» товарів (бітум нафтовий дорожній в'язкий БНД 60/90 в кількості 457,14 тон) на загальну суму 6673643,29 грн., в т.ч. ПДВ 1112273,9 грн.

ТОВ «КОМПАНІЯ АГРОІНВЕСТ ГРУП» зареєстроване 21.07.2017, платник ПДВ - 01.09.2017.

Знаходиться на обліку в ГУ ДФС у Київській області (м. Бровари). На момент взаємовідностін з ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» знаходилося на обліку в ГУ ДФС у Полтавській області, Кременчуцьке управління, Кременчуцька ДПІ (м.Кременчук). Основний вид діяльності: неспецiалiзована оптова торгiвля.

Відповідно до наявної в базах ДПС інформації ТОВ «КОМПАНІЯ АГРОІНВЕСТ ГРУП» не декларує об'єкти оподаткування. Відомості про наявність земельних ділянок відсутні.

Згідно податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ) за 4 квартал 2017 року , 3 квартал 2018 року чисельність працюючих - 1 особа.

Остання податкова звітність з податку на додану вартість подана до контролюючого органу за листопад 2018 року з показниками. Фактично підприємство декларує господарську діяльність тільки в жовтні-листопаді 2017 року, вересні-листопаді 2018 року, що свідчить про її разовий, нерегулярний характер. З грудня 2018 року ТОВ «КОМПАНІЯ АГРОІНВЕСТ ГРУП» не подано до контролюючого органу жодної податкової декларації або звіту.

Аналізом даних ЄРПН не встановлено декларування ТОВ «КОМПАНІЯ АГРОІНВЕСТ ГРУП» отримання послуг на оренду приміщення, опалення, водо-, тепло- постачання, зв'язок, тощо. Відсутність таких витрат є одним із свідчень фактичної неможливості здійснення господарської діяльності даним СГ. Аналізом ЄРПН не встановлено зареєстрованих податкових накладних на придбання послуг транспортування, зберігання товарів.

Таким чином, виконання господарських операцій з придбання/продажу товарів/послуг ТОВ «КОМПАНІЯ АГРОІНВЕСТ ГРУП» без наявності достатньої кількості працюючих для здійснення господарської діяльності, яка потребує значного обсягу трудовитрат, високого рівня оплати, без залучення стороннього персоналу, свідчить про нереальність їх проведення даним підприємством.

За результатами аналізу даних Єдиного реєстру податкових накладних за перевіряє мий період ТОВ «КОМПАНІЯ АГРОІНВЕСТ ГРУП» декларує придбання та постачання бітуму нафтового дорожного в'язкого БНД 60/90.

За результатами аналізу ЄРПН встановлено, що ТОВ «КОМПАНІЯ АГРОІНВЕСТ ГРУП» за перевіряємий період декларує придбання бітуму нафтового дорожнього в'язкого БНД 60/90 у наступних контрагентів-постачальників: ТОВ "ТОПАЗ ЮА" п.н. 42078535, ТОВ "ОБЕРТРЕЙД" п.н. 41062330, ТОВ "КРОКСІ" п.н. 41459262, ТОВ "КОЛОРІ ТРЕЙД" п.н. 42078598, ТОВ "КАРТСАН" п.н. 42083519, ТОВ "КАУСА" п.н. 42124193, ТОВ "ФТОРКОМПОНЕНТ" п.н. 42529199.

Згідно даних ЄРПН не підтверджено придбання вищезазначеними контрагентами-постачальниками бітуму по ланцюгу постачання.

Таким чином, фактично не підтверджено можливість здійснення ТОВ «КОМПАНІЯ АГРОІНВЕСТ ГРУП» господарських операцій з ідентифікованим товаром (бітум нафтовий дорожній в'язкий БНД 60/90) у зв'язку із відсутністю факту (джерела) його законного введення в обіг та/або реального задекларованого виробництва, відсутністю достатньої кількості працівників для здійснення придбання та реалізації різноманітних товарів та виконання робіт, послуг, без залучення стороннього персоналу, відсутністю отримання супутніх послуг для здійснення господарської діяльності, що свідчить про неможливість виконання взятих на себе зобов'язань з реалізації ідентифікованого товару ТОВ «БІТ-ЦЕНТР».

Зазначене є свідченням нереальності здійснення операцій з придбання та реалізації ідентифікованого товару (бітум нафтовий дорожній в'язкий БНД 60/90) між ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» та ТОВ «КОМПАНІЯ АГРОІНВЕСТ ГРУП».

Відповідно до даних ЄРПН ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» в травні-вересні 2017, квітні-жовтні 2018 року декларує операції з придбання у ТОВ «ХАМСИНГ» товарів (бітум нафтовий дорожній в'язкий БНД 60/90 в кількості 449,75 тон, бітум нафтовий дорожній в'язкий БНД 70/100 в кількості 23,6 тон, транспортні послуги) на загальну суму 5280907,39 грн., в т.ч. ПДВ 880151,23 грн.

За результатами аналізу даних Єдиного реєстру податкових накладних ТОВ «ХАМСИНГ» декларує придбання бітуму нафтового дорожного в'язкого БНД 60/90 в червні, листопаді-грудні 2017 року в кількості 126,64 тон. При цьому, дане підприємство декларує постачання бітуму нафтового дорожного в'язкого БНД 60/90 в квітні 2017 - жовтні 2018 року в кількості 2531,68 тон.

За результатами аналізу ЄРПН встановлено, що ТОВ «ХАМСИНГ» декларує придбання бітуму нафтового дорожнього в'язкого БНД 60/90 у наступних контрагентів-постачальників: ТОВ " БІЛОНА" п.н. 41066508, ТОВ "АДАМАСК" п.н. 40362911, ТОВ "ТИМБЕРЛІНГ" п.н. 40974210, ТОВ "МЕРЛІОН ЦЕНТР" п.н. 42124193.

Згідно даних ЄРПН не підтверджено придбання вищезазначеними контрагентами-постачальниками бітуму по ланцюгу постачання.

Таким чином, аналізом ЄРПН встановлено реалізацію товару (бітуму нафтового дорожного в'язкого БНД 60/90) без відповідного його придбання.

Крім того, ТОВ «ХАМСИНГ» є учасником кримінального провадження №42018170000000323 від 29.11.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.

Таким чином, фактично не підтверджено можливість здійснення ТОВ «Хамсинг» господарських операцій з ідентифікованим товаром (бітум нафтовий дорожній в'язкий БНД 60/90) у зв'язку із відсутністю факту (джерела) його законного введення в обіг та/або реального задекларованого виробництва, відсутністю достатньої кількості працівників для здійснення придбання та реалізації різноманітних товарів та виконання робіт, послуг, без залучення стороннього персоналу, відсутністю отримання супутніх послуг для здійснення господарської діяльності, що свідчить про неможливість виконання взятих на себе зобов'язань з реалізації ідентифікованого товару ТОВ «БІТ-ЦЕНТР».

Зазначене є свідченням нереальності здійснення операцій з придбання та реалізації ідентифікованого товару (бітум нафтовий дорожній в'язкий БНД 60/90) між ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» та ТОВ «Хамсинг».

Отже, враховуючи вищезазначене, за результатами аналізу баз даних та наявної податкової інформації встановлено наступні ознаки нереальності здійснення господарських операцій ТОВ «БІТ-ЦЕНТР»:

- відсутній рух активів, зобов'язань чи власного капіталу у процесі здійснення господарської операції;

- відсутність законного (легального) джерела походження придбаного товару, відображеного як реалізованого, що свідчить про порушення податкового законодавства та залучення суб'єктів до схеми формування штучного податкового кредиту для покупців;

- відсутність достатньої кількості працівників для здійснення операцій щодо придбання та реалізації ТМЦ різноманітної номенклатури.

- відсутність у підприємства необхідних умов для здійснення господарської діяльності в частині забезпечення трудовими ресурсами, основними засобами, які необхідні для реального здійснення фінансово-господарських операцій.

- відсутність у підприємства необхідних складських приміщень, що необхідні для зберігання нереалізованого товару».

Також ТОВ «МІБ» мало взаємовідносини з ПП «Нафтадорбут» п.н. 42467871 (На обліку ГУ ДПС у Кіровоградській області (м. Світловодськ), стан 0 - платник податків за основним місцем обліку, ОВД: оптова торгiвля твердим, рiдким, газоподiбним паливом i подiбними продуктами, наявність ОФ: відсутні.

«До перевірки надано наступні документи: договір постачання нафтопродуктів №13 від 04.04.2019, видаткова накладна: № 11 від 09.04.2019 - бітум шляховий БНД 70/100 в кількості 23,12 т. по 13340,00 грн. на загальну суму 308420,80 грн., в т.ч ПДВ - 51403,47 грн; довіреність: №35 від 09.04.2019, видана ОСОБА_1 на отримання від ПП «Нафтодорбуд» бітуму 70/100 в кількості 23,12 т; податкова накладна; товарно-транспортна накладна: №Р11 від 09.04.2019 - автомобіль ДАФ НОМЕР_3 , причіп НОМЕР_4 , водій ОСОБА_6 , автомобільний перевізник і вантажовідправник ПП «Нафтадорбуд», замовник і вантажоодержувач ТОВ «МІБ», пункт навантаження м. Кременчук вул. Свіштовська, пункт розвантаження м. Гадяч вул. Лохвицька 48 - бітум шляховий БНД 70/100 в кількості 23,12т.; товарно-транспортна накладна на відпуск нафтопродуктів (нафти): №11 від 09.04.2019 - автомобіль ДАФ НОМЕР_3 , причіп НОМЕР_4 , водій ОСОБА_6 , автомобільний перевізник і вантажовідправник ПП «Нафтадорбуд», замовник і вантажоодержувач ТОВ «МІБ», пункт навантаження м. Кременчук вул. Свіштовська, пункт розвантаження м. Гадяч вул. Лохвицька 48 - бітум шляховий БНД 70/100 в кількості 23,12т.; сертифікат відповідності: №UA.056.П.00117-8, виданий ПАТ «Укртатнафта» - бітум дорожній 70/100. термін дії з 24.07.2018 до 24.04.2021; платіжні доручення: №1744 від 22.04.2019 на суму 50000,00 грн; №1775 від 25.04.2019 на суму 15000,00 грн; №1814 від 11.05.2019 на суму 50000,00 грн; №1839 від 16.05.2019 на суму 50000,00 грн; №1871 від 22.05.2019 на суму 100000,00 грн; №1958 від 07.06.2019 на суму 43420,80 грн.

Згідно наданих документів встановлено, що видаткова накладна №11 від 09.04.2019 складена на російській мові, мовою оригіналу - «расходная накладная №11 от 09 апреля 2019 года».

Відповідно до п. 1.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку від 24.05.1995 №88, усі первинні документи, облікові регістри, бухгалтерська та інша звітність повинні складатися українською мовою.

Документи, що є підставою для записів у бухгалтерському обліку і складені іноземною мовою, повинні мати впорядкований автентичний переклад на зазначену мову.

Крім того, в даній видатковій накладній №11 від 09.04.2019 відсутні обов'язкові реквізити, а саме посада особи, відповідальної за здійснення господарської операції і правильність її оформлення від постачальника та інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції передбачені ст. 9 ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

В наданих до перевірки товарно-транспортних накладних перевізником (автопідприємством) зазначено ПП «Нафтадорбут» п.н. 42467871», водій - ОСОБА_5 . Проте, згідно поданого до контролюючого органу фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва ПП «Нафтадорбуд» за 1 півр. 2019 року власні основні засоби на підприємстві відсутні, послуги оренди транспортних засобів в період здійснення взаємовідносин не придбавалися.

За даними інтернет ресурсу https://ua.carplates.app/ автомобіль ДАФ НОМЕР_3 зареєстрований на ТОВ «Торговий дім «БІОЙЛ» п.н. НОМЕР_7 .

Крім того, відповідно до податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ) ПП «Нафтадорбуд» за 2 квартал 2019 року, ОСОБА_5 не працював у штаті ПП «Нафтадорбут» та не встановлено виплату грошових коштів фізичній особі-підприємцю ОСОБА_5

ТОВ «МІБ» до перевірки не надано паспорт заводу-виробника, що передбачено п. 2.3 Договору постачання нафтопродуктів №13 від 04.04.2019 року.

Згідно з вимогами п.2 ст.662 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року N 435-IV зі змінами та доповненнями: продавець повинен одночасно з товаром передати покупцеві його приналежності та документи (технічний паспорт, сертифікат якості тощо), що стосуються товару та підлягають переданню разом із товаром відповідно до договору або актів цивільного законодавства.

Приймання продукції за якістю та комплектністю провадиться за супровідними документами, які засвідчують якість і комплектність продукції, що поставляється (технічний паспорт, сертифікат, посвідчення якості, рахунок-фактура, специфікація і ін.).

Згідно даних ЄРПН постачальником бітуму шляхового БНД 70/100 в кількості 23,12т для ПП «Нафтадорбут» було ПП «АДЛЄРС» (попередня назва - ПП «ПОЛАРІС 2019») п.н. 42794125: на обліку ГУ ДПС у Волинській області (м. Луцьк), ОВД: дiяльнiсть iз забезпечення фiзичного комфорту, свідоцтво платника ПДВ анульоване 19.01.2021, остання звітність подана 12.2019), яке формує ПК за рахунок підприємств з ознаками ризиковості ТОВ «Торгова группа Ліра» п.н. 42806617, ТОВ «ТАЛАТТА» п.н. 42629494.

Крім того, за результатами проведених заходів податкового контролю ГУ ДПС у Кіровоградській області встановлено:

- не підтвердження реальності здійснення ПП «Нафтадорбуд» господарських операцій з контрагентами-постачальниками та контрагентами-покупцями за період березень - червень 2019 року;

- відсутність ПП «Нафтадорбуд» за юридичною адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Григорія Сковороди, буд. 15.

(Узагальнена податкові інформація від 26.11.2019 №81 /11-28-05-04/42467871, лист ОУ ГУ ДФС у Кіровоградській області від 22.11.2019 №411/11-28-21-05).

Таким чином, неможливо ідентифікувати товар поставленого ПП «Нафтадорбут» в адресу ТОВ «МІБ» у зв'язку з відсутністю інформації, щодо походження даної продукції.

Отже, за результатами аналізу баз даних та наявної податкової інформації встановлено наступні ознаки нереальності здійснення господарських операцій ПП «Нафтадорбуд»:

- відсутній рух активів, зобов'язань чи власного капіталу у процесі здійснення господарської операції;

- відсутність законного (легального) джерела походження придбаного товару, відображеного як реалізованого, що свідчить про порушення податкового законодавства та залучення суб'єктів до схеми формування штучного податкового кредиту для покупців;

- відсутність достатньої кількості працівників для здійснення операцій щодо придбання та реалізації ТМЦ різноманітної номенклатури.

- відсутність у підприємства необхідних умов для здійснення господарської діяльності в частині забезпечення трудовими ресурсами, основними засобами, які необхідні для реального здійснення фінансово-господарських операцій.

- відсутність у підприємства необхідних складських приміщень, що необхідні для зберігання нереалізованого товару.

Також ТОВ «МІБ» мало взаємовідносини з ТОВ «БУД-ТРАНС КОМПАНІ» п.н. 43518990, на обліку ГУ ДПС у Дніпропетровській області (Соборний р-н м. Дніпра), стан 0 - платник податків за основним місцем обліку, ОВД: оптова торгiвля твердим, рiдким, газоподiбним паливом i подiбними продуктами, чисельність працюючих - 2 особи, наявність ОФ: відсутні. Остання звітність подана за січень 2021, внесено платника податків критеріям ризиковості 17.08.2020, Юридична адреса: м. Днiпро, вул. Мандриківська, буд. 47 - за даною адресою зареєстровано 213 суб'єктів.

«До перевірки надано наступні документи: договір поставки №14/05-В від 14.05.2020, специфікація №1 від 19.05.2020 року до договору №14/05-В від 30.04.2020 року, специфікація №2 від 11.07.2020 року до договору №14/05-В від 30.04.2020, податкові накладні; видаткові накладні: №6 від 19.05.2020 - Адгезійна добавка Wetfix BE в кількості 190 кг по 90,00 грн. на загальну суму 20520,00 грн., в т.ч ПДВ - 3420,00 грн.; №11 від 11.07.2020 - Енергозберігаюча структуруюча добавка,синтетичний віск Sasobit в кількості 1000 кг по 98,00 грн. на загальну суму 98000,00 грн., в т.ч ПДВ - 16333,33 грн; довіреність: №42 від 14.05.2020, видана ОСОБА_1 на отримання від ТОВ «Буд-Транс Компані» адгезій ну добавку в кількості 190 кг; №68 від 11.07.2020, видана ОСОБА_1 на отримання від ТОВ «Буд-Транс Компані» енергозберігаючу добавку в кількості 1000 кг; рахунки на оплату: №4 від 14.05.2020 - Адгезійна добавка Wetfix BE в кількості 190 кг по 90,00 грн. на загальну суму 20520,00 грн., в т.ч ПДВ - 3420,00 грн.; №12 від 11.07.2020 - Енергозберігаюча структуруюча добавка,синтетичний віск Sasobit в кількості 1000 кг по 98,00 грн. на загальну суму 98000,00 грн., в т.ч ПДВ - 16333,33 грн; платіжні доручення: №2906 від 19.05.2020 на суму 20520,00 грн; №3250 від 17.07.2020 на суму 58000,00 грн; №3285 від 24.07.2020 на суму 20000,00 грн; №3441 від 27.08.2020 на суму 20000,00 грн; документи на переміщення (транспортування) товару: акт отримання вантажу вантажоодержувачем №А-02800000023365 від 13.07.2020 (ТОВ «Делівері»).

ТОВ «МІБ» до перевірки не надано сертифікати якості або інші документи, якими підтверджується якість товарів, сертифікати відповідності та паспорти заводів-виробників, що передбачено п. 2.8, 4.1 Договору поставки №14/05-В від 14.05.2020 року.

Згідно з вимогами п.2 ст.662 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року N 435-IV зі змінами та доповненнями: продавець повинен одночасно з товаром передати покупцеві його приналежності та документи (технічний паспорт, сертифікат якості тощо), що стосуються товару та підлягають переданню разом із товаром відповідно до договору або актів цивільного законодавства.

Приймання продукції за якістю та комплектністю провадиться за супровідними документами, які засвідчують якість і комплектність продукції, що поставляється (технічний паспорт, сертифікат, посвідчення якості, рахунок-фактура, специфікація і ін.).

Крім того, відсутні документи щодо підтвердження фактичного переміщення Адгезійної добавка Wetfix BE в кількості 190 кг.

Згідно із «Правилами перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні», затвердженими наказом Міністерства транспорту України від 14.10.97 № 363 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 20.02.98 за 128/2568 (далі - «Правила перевезення...») товарно-транспортна документація - комплект юридичних документів, на підставі яких здійснюють облік, приймання, передавання, перевезення, здавання вантажу та взаємні розрахунки між учасниками транспортного процесу. Основним документом, який підтверджує надання послуг з перевезення, є товарно-транспортна накладна, оскільки за даними заповненої ТТН можна повністю ідентифікувати перевезення певного виду вантажу від постачальника до покупця.

Відповідно до Закону України від 05.04.01 №2344-ІІІ „Про автомобільний транспорт” (у редакції Закону України від 23.02.06 N 3492-IV, із змінами і доповненнями), який визначає засади організації та діяльності автомобільного транспорту товарно-транспортна накладна належить до первинної транспортної документації, застосування якої для всіх суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності є обов'язковим.

З урахуванням вищевказаного, відсутність бухгалтерської та первинної транспортної документації, що підтверджує отримання товару автомобільним транспортом, в даному випадку - товарно-транспортної накладної, не підтверджує факт здійснення транспортування вантажу.

Пунктами 8, 10, 11 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні передбачена наявність (утримання) пунктів навантаження - розвантаження товарно-матеріальних цінностей та необхідність чіткого їх визначення у товарно-транспортних документах.

Враховуючи те, що ТОВ «МІБ» не надано товарно-транспортної накладної, немає можливості встановити фактичний шлях перевезення, можливість здійснення таких операцій з урахуванням оперативності проведення операцій та віддаленості контрагентів один від одного, не можливо ідентифікувати відповідальну особу вантажоодержувача, в зв'язку з чим не підтверджується факт здійснення господарських операцій.

Згідно даних ЄРПН постачальником адгезійної добавки Wetfix BE для ТОВ «Буд-Транс Компані» було ТОВ «ТЕХНОСПЕЙС ХОЛД» п.н. 43138469 (остання звітність подана 09.2020, керівник - Джикія Іраклі є посадовою особою у 109 СГ), яке формує податковий кредит за рахунок придбання автомобілів, продуктів харчування, алкогольних напоїв, сигарет, взуття та одягу; постачальником енергозберігаючої структуруючої добавки,синтетичний віск Sasobit для ТОВ «Буд-Транс Компані» було ТОВ «НЕЙТАН ІНТЕКС» п.н. 43552852 (ОВД: рекламні агентства, віднесено до критерій ризикових Рішенням від 17.08.2020 №50648 по п.8 Критеріїв ризиковості платника податку - ризик формування схемного податкового кредиту підприємствам покупцям), яке формує податковий кредит за рахунок придбання продуктів харчування в істотних обсягах (чай, напої, молочна продукція, м'ясо птиці, макарони, цукерки, сіль, цукор тощо), труби, олія соняшникова, мітчики, щебінь, будівельні матеріали, свіже листя для декоративних цілей, послуги по розробці проекту, ремонтні роботи, пшениця, корма для тварин та інше

Таким чином, неможливо ідентифікувати товар поставленого ТОВ «БУД-ТРАНС КОМПАНІ» в адресу ТОВ «МІБ» у зв'язку з відсутністю інформації, щодо походження даної продукції.

Крім того, за результатами проведених заходів податкового контролю Головного Управління ДПС у Дніпропетровській області встановлено:

- не підтвердження реальності здійснення ТОВ «БУД-ТРАНС КОМПАНІ» господарських операцій з контрагентами-постачальниками та контрагентами-покупцями за період липень 2020 року.

(Узагальнена податкові інформація від 28.08.2020 №7839/7/04-36-51-30/43518990).

Наведені вище факти не дають можливості підтвердити при врахуванні реального часу здійснення операцій, місцезнаходження майна, виробничо - складських приміщень та іншого майна, які економічно необхідні для здійснення діяльності, що свідчить про відсутність необхідних умов у ТОВ «Буд-Транс Компані» для результатів відповідної господарської, економічної діяльності.

Господарська діяльність ТОВ «Буд -Транс Компані» має наступні ознаки нереальності здійснення операцій, а саме:

- відсутні фізичні, технічні та технологічні можливості до вчинення задекларованих господарських операцій, а саме:

- відсутній кваліфікований персонал (податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ) за 1 та 2 квартал 2020 р. платником податків до контролюючого органу не надано у встановлений законом строк);

- відсутня будь-яка інформація про зберігання товарів (наявність власних або орендованих складських приміщень, угоди зберігання ТМЦ, відомості про місцезнаходження складів, їх площа, власник складських приміщень/орендодавця);

- неможливість здійснення операцій з відповідною кількістю певного товару та надання послуг у відповідні строки з урахуванням терміну його придатності, доступності на ринку тощо;

- відсутність реального ланцюга постачання реалізованих товарно-матеріальних цінностей.

Отже, за результатами проведеної перевірки ланцюгів проходження товару, оприбуткованого ТОВ «МІБ», встановлено що його постачальники ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» п.н. 38475640, ТОВ «Нафтадорбут» п.н. 42467871, ТОВ «Буд-Транс-Компані» п.н. 43518990 придбають будівельні матеріали від різних постачальників, які формують свої витрати та податковий кредит за рахунок придбання іншого асортименту товарів (в т.ч. продукти харчування, сигарети, одяг та інше). Серед вказаної номенклатури відсутні ті будівельні матеріали, які реалізовані на адресу ТОВ «МІБ» (бітум, адгезійна добавка, енергозберігаюча структуруюча добавка,синтетичний віск Sasobit.

Таким чином, перевіркою встановлено неможливість здійснення ТОВ «МІБ» господарської операції з ідентифікованим товаром у зв'язку із відсутністю факту (джерела) його законного введення в обіг та/або реального задекларованого виробництва.

Надані для перевірки бухгалтерські документи, якими оформлені господарські операції між ТОВ «МІБ» та ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» п.н. 38475640, ТОВ «Нафтадорбут» п.н. 42467871, ТОВ «Буд-Транс-Компані» п.н. 43518990 не можуть за змістом п. 44.1 ст. 44 ПК України вважатися документами для підтвердження даних податкового обліку і звітності тому, що недоведенність фактичного здійснення господарської операції (нездійснення операції) позбавляє первинні документи юридичної значимості для цілей формування податкової вигоди, а покупця - права на формування цієї податкової вигоди навіть за наявності правильно оформлених за зовнішніми ознаками та формою, але недостовірних та у зв'язку з цим юридично дефектних первинних документів, і незважаючи на наявність у платника податку доказів сплати продавцеві вартості товарів/послуг, якщо рух коштів не забезпечений зв'язком з господарською діяльністю учасників цих операцій. При цьому відсутність ділової мети також є підставою для відмови у наданні податкової вигоди...»( висновки у постановах ВСУ від 14.03.2017 по справі №21-2239а16, від 22.11.2016 по справі № 826/11397/14).

Отже, в розумінні пп. 14.1.231 п.14.1 ст. 14 ПК України розумна економічна причина (ділова мета) - може бути наявна лише за умови, що платник податків має намір одержати економічний ефект у результаті господарської діяльності.

В свою чергу, господарська операція здійснена між ТОВ «МІБ» та ТОВ «БІТ-ЦЕНТР» п.н. 38475640, ТОВ «Нафтадорбут» п.н. 42467871, ТОВ «Буд-Транс-Компані» п.н. 43518990 не відповідає суті визначення наданого пп. 14.1.231 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, а відповідно не передбачає отримання прибутку при наявній можливості дотримання ТОВ «МІБ» правил та норм Податкового кодексу України, шляхом використання відкритих доступних джерел для правомірного визначення бази оподаткування податком на прибуток».

На підставі вказаного акта перевірки ГУ ДПС у Полтавській області винесені податкові повідомлення - рішення:

- № 000393007 від 22 червня 2021 року /а.с. 102-103, 108 т.3/, яким збільшено ТОВ "МІБ" суму грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств на 456558,00 грн (в тому числі: за податковим зобов'язанням - 368802,00 грн та штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 87756,00 грн);

- №00039310701 від 22 червня 2021 року / а.с. 100-101, 106 т.3/, яким збільшено ТОВ "МІБ" суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на 487532,50 грн (в тому числі: за податковим зобов'язанням - 390026,00 грн та штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 97506,50 грн);

- №00039290701 від 22 червня 2021 року / а.с. 104-105, 107 т.3/, яким зменшено ТОВ "МІБ" від'ємне значення суми податку на додану вартість на 19686,00 грн за грудень 2020 року.

Вважаючи вказані податкові повідомлення-рішення протиправними, ТОВ "МІБ" звернулося до суду з цим позовом.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України /далі - ПК України/.

Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Згідно з пунктом 77.4 статті 77 ПК України про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому (його представнику) не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано (вручено) у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

Відповідно до пункту 77.6 статті 77 ПК України допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної планової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу. Документальна планова невиїзна перевірка здійснюється у порядку, передбаченому статтею 79 цього Кодексу.

Водночас пунктом 52-2 підрозділу ХХ "Перехідні положення" ПК України ( в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30.03.2020 №540-IX, чинній на момент призначення та проведення перевірки позивача) визначено: "Установити мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), крім:

документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків;

документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.7 та 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу;

фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині:

обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;

обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених підпунктами 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 цього Кодексу.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 09 грудня 2020 року №1236 установлено з 19 грудня 2020 р. до 31 грудня 2022 р. на території України карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896, № 30, ст. 1061), від 20 травня 2020 р. № 392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 43, ст. 1394, № 52, ст. 1626) та від 22 липня 2020 р. № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 63, ст. 2029).

Отже, на момент призначення та проведення перевірки позивача діяв мораторій на проведення документальних планових перевірок платників податків.

Відповідно до вимог пункту 4 розділу II Закону України від 17 вересня 2020 року №909-ІХ "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік"" на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, надано право Кабінету Міністрів України скорочувати строк дії обмежень, заборон, пільг та гарантій, встановлених відповідними законами України, прийнятими з метою запобігання виникненню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, крім випадків, коли зазначене може призвести до обмеження конституційних прав чи свобод особи.

На підставі цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №89 від 03 лютого 2021 року "Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірки", якою було скорочено строк дії обмежень, встановлених пунктом 52-2 підрозділ 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок, дозволивши проведення таких видів перевірок юридичних осіб:

- тимчасово зупинених документальних та фактичних перевірок, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними;

- документальних перевірок, право на проведення яких надається з дотриманням вимог пункту 77.4 статті 77 Кодексу;

- документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.1 та/або 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Кодексу, суб'єктів господарювання реального сектору економіки, які сформували податковий кредит за рахунок оформлення ризикових операцій з придбання товарів/послуг (із переліку ризикових платників податків, визначених у межах роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини Державного бюджету України, утвореної відповідно до Постанови Верховної Ради України від 24 квітня 2020 року №568-ІХ);

- документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями;

- документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.12, 78.1.14, 78.1.15, 78.1.16 пункту 78.1 статті 78 Кодексу.

Тобто в період запровадження законодавчим органом влади мораторію на проведення планових перевірок, перевірка позивача була проведена на підставі положень постанови Кабінету Міністрів України №89 від 03 лютого 2021 року.

У зв'язку з цим Верховний Суд у своїй постанові від 06 липня 2022 року у справі №360/1182/21 зазначив, що "мораторій на проведення податкових перевірок на період карантину прямо закріплений пунктом 52-2 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України (в редакції на момент винесення спірного наказу) та вказана норма в частині обмежень на проведення планових перевірок була чинною, її дія не зупинялася.

Відповідно до пункту 2.1 статті 2 ПК України, зміна положень цього Кодексу може здійснюватися виключно шляхом внесення змін до цього Кодексу.

Тобто, зміна приписів ПК України здійснюється виключно законами про внесення змін до Кодексу, відповідно зміна строків дії мораторію може бути здійснена виключно шляхом прямого внесення змін до ПК України.

Згідно з пунктом 5.2 статті 5 ПК України, у разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу.

За загальним правилом вирішення колізій, передбаченим частиною третьою статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.

Відповідно, за наявності суперечливих правил і положень щодо дії мораторію на проведення перевірок, які містяться у ПК України, з одного боку, і в постанові Кабінету Міністрів України, з іншого боку, - застосуванню підлягають положення і правила саме ПК України.

Наведений вище висновок ґрунтується на правовій позиції Верховного Суду, що викладена у справі № 420/12859/21.

Беручи до уваги той факт, що пункт 52-2 підрозділу 10 розділу XX ПК України є нормою вищої юридичної сили, ніж постанова Кабінету Міністрів України № 89 від 3 лютого 2021 року, суд апеляційної інстанції дійшов правильного висновку, що за загальним правилом вирішення колізій, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України, а тому у даному випадку, підлягають застосуванню саме норми Податкового кодексу України.

З огляду на це, прийняття ГУ ДПС у Луганській області спірного наказу про проведення перевірки ПП (...) суперечить вимогам податкового законодавства, а тому такий наказ є протиправним та підлягає скасуванню.".

В іншій справі № 640/16093/21 Верховний Суд у своїй постанові від 01 вересня 2022 року сформулював наступні висновки:

«Колегія суддів вважає довід контролюючого органу стосовно того, що після прийняття постанови Кабінету Міністрів України №89 від 3 лютого 2021 року «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок», податковий орган був наділений повноваженнями здійснювати проведення документальної планової перевірки, необґрунтованим.

Враховуючи обставини справи, колегія суддів вважає, що суди попередніх інстанцій обґрунтовано дійшли висновку, що оскільки проведена перевірка стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю "Технополіс-1" відбулась усупереч законодавчій забороні, такі обставини тягнуть за собою протиправність податкових повідомлень-рішень, прийнятих за наслідками такої перевірки, у зв'язку з чим Касаційний адміністративний суду у складі Верховного Суду вказує про відсутність необхідності переходити до перевірки підстав позову щодо наявності порушень податкового та/або іншого законодавства.

Колегія суддів погоджується з висновками попередніх інстанцій щодо задоволення позовної вимоги про визнання протиправними дії відповідача щодо проведення та відновлення планової документальної виїзної перевірки ТОВ "Технополіс-1", які здійснено податковим органом в період дії мораторію на проведення перевірок, а акт перевірки не може слугувати підставою для прийняття спірних податкових повідомлень-рішень як доказ, що одержаний з порушенням порядку, встановленого законом, у розумінні статті 74 (Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України)».

Здійснюючи власний аналіз приписів пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX ПК України, суд зазначає, що мораторій в контексті наведеної норми обумовлений спеціально визначеною законодавцем метою - запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

І якщо у справі №360/1182/21 предметом оскарження був наказ про призначення податкової перевірки, внаслідок скасування якого досягається вищезазначена мета, то у справі №640/16093/21 предметом оскарження були податкові повідомлення-рішення, які прийняті податковим органом за наслідками проведеної планової документальної виїзної перевірки платника податків.

Яким чином можна забезпечити мету запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби вже після проведеної перевірки, коли відбулися контакти перевіряючих з об'єктом перевірки, Верховний Суд у справі №640/16093/21 не аналізує.

Тож і у спірному випадку, де предмет оскарження зводиться до вимог про скасування податкових-повідомлень-рішень, прийнятих податковим органом за наслідками проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ "МІБ", мету, визначену пунктом 52-2 підрозділу 10 розділу XX ПК України, досягти вже неможливо, а тому доцільність застосування наслідків незаконного призначення податкової перевірки видається сумнівною.

Але імператив частини 5 статті 242 КАС України безальтернативно передбачає, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Таким чином, при вирішенні цього публічно-правового спору суд враховує висновки щодо застосування норм права, які викладені в постановах Верховного Суду, що приведені вище.

Відповідно суд констатує висновок про те, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), податковий орган у цій справі не мав повноважень на дослідження в ході проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ "МІБ" питань щодо дотримання Товариством вимог податкового законодавства, внаслідок чого оскаржувані податкові повідомлення-рішення контролюючого органу, прийняті з цього приводу та за наслідками такої перевірки, слід визнати протиправними.

Тож у справі, що розглядається, суд, з огляду лише на практику Верховного Суду, змушений визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 22 червня 2021 року №000393007, від 22 червня 2021 року №00039310701 та від 22 червня 2021 року №00039290701 з формальних підстав, залишивши поза увагою висновки податкової перевірки з приводу порушення позивачем вимог підпунктів 14.1.36, 14.1.231 пункту 14.1 статті 14, пункту 44.1 статті 44, підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134, підпунктів 198.1, 198.2, 198.6 статті 198, абзацу 13 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, П(С)БО 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року №318, статей 4, 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року №996-ХІV, пунктів 1.3, 2.2, 2.15 та 2.16 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку від 24 травня 1995 року №88, в результаті чого платником було занижено податок на прибуток на загальну суму 368802,00 грн, податок на додану вартість на загальну суму 390026,00 грн, та завищено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ на загальну суму 19686,00 грн.

Відтак, заявлений позов належить задовольнити у повному обсязі.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, сплачений позивачем судовий збір в сумі 14456,65 грн підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "МІБ" (вул. Конституції України, буд. 1, м. Гадяч, Гадяцький район, Полтавська область, 37300, ідентифікаційний код 38601284) до Головного управління ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, буд. 4, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код ВП 44057192) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Полтавській області від 22 червня 2021 року №000393007, від 22 червня 2021 року №00039310701 та від 22 червня 2021 року №00039290701.

Стягнути з Головного управління ДПС у Полтавській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "МІБ" судовий збір в сумі 14456,65 грн (чотирнадцять тисяч чотириста п'ятдесят шість гривень шістдесят п'ять копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною восьмою статті 18, частинами сьомою-восьмою статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 26 вересня 2022 року.

Суддя Н.І. Слободянюк