Справа №521/9455/22
Номер провадження 3/521/6908/22
31 серпня 2022 року суддя Малиновського районного суду м. Одеси Непорада О.М., розглянувши матеріали, які надійшли з ВП № 1 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, офіційно не працевлаштованої, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 .
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП,-
16 червня 2022 року, гр. ОСОБА_1 не прибула на реєстрацію до ВП №1 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області,чим порушила обмеження адміністративного нагляду, встановленого відносно неї судом.
За даним фактом працівником поліції відносно ОСОБА_1 , було складено протокол серії ВАВ № 293577 від 21.06.2022 року про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
У судовому засіданні гр. ОСОБА_1 участі не приймала, про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена як повісткою так і шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному веб - сайті Малиновського районного суду м. Одеси (веб - адреса сторінки: http://ml.od.court.gov.ua), причини неявки суду не повідомила, клопотань про перенесення судового засідання не подавала.
Разом з тим, в своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Враховуючи, що з отриманого протоколу гр. ОСОБА_1 було відомо що розгляд справи відбудеться саме у Малиновському районному суді м. Одеси, суд вважає її такою, що своєчасно сповіщена про дату, час та місце судового засідання, а тому наявні усі підстави для розгляду справи без її участі, у зв'язку з її неявкою в судове засідання, що свідчить про небажання реалізувати ним в повному обсязі свої права.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суд дійшов наступного висновку.
Статтею 7 КУАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Основним для вирішення справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення складу правопорушення. Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визначається, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку передбачено адміністративну відповідальність.
Вивчивши та оцінивши наявні матеріали справи, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, підтверджується доказами, наявними у справі про адміністративне правопорушення, а саме даними, що містяться в: протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 293577 від 21.06.2022 року, який складено уповноваженою особою та за своїм змістом відповідає вимогам ст. 256 КУпАП,з яким ОСОБА_1 ознайомлена, який нею власноручно підписано та яким зафіксовано правопорушення; рапорті співробітника поліції; копії Постанови Малиновського районного суду м. Одеси від 10 травня 2022 року (справа № 521/13965/14-к), відповідно до якої відносно ОСОБА_1 продовжено строк встановленого адміністративного нагляду строком на шість місяців, з відповідними обмеженнями, серед яких, зокрема зобов'язання з'являтися на реєстрацію до органу Національної поліції, який здійснює адміністративний нагляд 4 разів на місяць; письмових поясненнях ОСОБА_1 долучених до протоколу, з яких вбачається, що остання підтвердила фактичні обставини правопорушення, викладені в протоколі.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 , вбачаються ознаки складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 187 КУпАП, за кваліфікуючими ознаками: порушення правил адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлено такий нагляд, а саме: нереєстрація в органі Національної поліції, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, з урахуванням особи правопорушника, характеру вчинених правопорушень, ступеню його вини, майнового стану, обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважаю необхідним визначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення, в межах санкції ч. 1 ст. 187 КУпАП у вигляді штрафу.
Керуючись ст.ст. 9-11, 187, 221, 252, 283, 284 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, і піддати її адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
На підставі п.5 ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Малиновський районний суд м. Одеси особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
Суддя: О.М. Непорада