ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
23 вересня 2022 року м. Київ № 640/13733/22
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Бояринцева М.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Святошинського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправними та скасування постанов, визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 з позовом до Святошинського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), у якому просить суд:
протиправними і скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження ВП№69550973 від 04.08.2022 року та постанову про розшук майна боржника ВП№69550973 від 04.08.2022 року виконавця Компанець Р.В. Святошинського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м.Київ) Міністерства юстиції України та визнати бездіяльність суб'єкта владних повноважень виконавця Компанець Р.В. протиправною по не поверненню виконавчого документа, постанови про накладення штрафу від 08.02.2022 року стягувану Головному управлінню Держспоживслужби в м. Києві розташованого за неіснуючою адресою: 03151 м.Києві, вул. Волинська, 12 і зобов'язати вчинити дії і повернути стягувану виконавчий документ ,Постанову про накладення штрафу від 08.02.2022 року, як такий що не відповідає вимогам пп.4,5 та 7 п.1 ст. 4 Вимоги до виконавчого документа ЗУ «Про виконавче провадження» без прийняття її до виконання;
винести рішення суду про зняття арешту з майна ОСОБА_1 за виконавчим провадженням ВП№69550973 від 04.08.2022;
винести окрему ухвалу до суб'єкта владних повноважень, Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві про використання бланків без державних символів України, Державного Герба України;
окрему ухвалу про використання бланків без державних символів України, Державного Герба державним органом, Головним управління Держпродспоживслужби в м. Києві стосовно порушення законодавства, яке містить ознаки кримінального правопорушення, надсилати прокурору або органу до- судового розслідування, які повинні надати суду відповідь про вжиті ними заходи у визначений в окремій ухвалі строк;
окрему ухвалу про відновлення дії статті 166 Конституції УРСР/України 1978 року 6 яка діяла на день проведення референдуму 01.12.1991 року здійснення Декларації про державний суверенітет УРСР перейменовану в Україну через прийняття Акту проголошення незалежності України та оформлення Банку України (національного), як виключної власності громадян УРСР перейменованої в Україну української нації і народу України.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Приписами частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI, за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI, за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 02.12.2020 № 1928-IX установлено, що з 01 січня 2022 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2481 гривень.
Предмет позову становлять чотири вимоги немайнового характеру: (1) про визнання протиправною і скасування постанови про відкриття виконавчого провадження; (2) про визнання протиправною і скасування постанови про розшук майна боржника; (3) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії; (4) про зняття арешту з майна.
Таким чином, під час звернення до суду з даним позовом позивачеві належало сплатити судовий збір у розмірі 3969,60 (992,40 х 4) грн.
Разом з тим, у якості доказів сплати судового збору позивач до позовної заяви приєднав квитанцію від 19.08.2022 № 0.0.2647168634.1 на суму 992,40 грн.
Наведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства.
Крім того, у пункті 6 позовної заяви позивачка просить суд винести окрему ухвалу щодо відновлення дії статті 166 Конституції УРСР/України 1978 року, яка діяла на день проведення референдуму 01.12.1991 року здійснення Декларації про державний суверенітет УРСР перейменовану в Україну через прийняття Акту проголошення незалежності України та оформлення Банку України (національного), як виключної власності громадян УРСР перейменованої в Україну української нації і народу України.
Відповідно до частини першої статті 249 Кодексу адміністративного судочинства України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
По-перше, суд звертає увагу, що позивачем не визначено коло відповідальних осіб, а по-друге, суд вказує, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на справи, що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України. Разом з тим, відповідно до Закону України № 2136-VIII від 13.07.2017 "Про Конституційний Суд України"до повноважень КСУ не належить питання відновлення дії норми Конституції УРСР/України 1978 року.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені протягом п'яти днів з дня вручення копії цієї ухвали шляхом подання до суду документа про сплату судового збору у розмірі 2977,20 грн та уточнення позовних вимог.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Позивачеві у п'ятиденний строк з дня одержання ухвали усунути наведені у ній недоліки у вказаний у ній спосіб.
3. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачеві за адресою, зазначеною у позовній заяві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя М.А. Бояринцева