22 вересня 2022 р. м. Чернівці Справа № 600/1251/22-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брезіної Т.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-
Описова частина
Короткий виклад позиції позивача та заперечень відповідача
В поданому до суду адміністративному позові, з урахуванням уточнених позовних вимог, позивач просить суд винести рішення, яким:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 , виходячи із заробітної плати нарахованої за період роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС з 24.09.1986 року по 14.10.1986 рік, виплаченої у жовтні-місяці 1986 року у розмірі 898,91 крб., відповідно до частини першої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" починаючи з 01.02.2022 року, оформленого листом від 04.02.2022 року за № 522-430/ч-17/8-2400/22;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , виходячи із заробітної плати, нарахованої за період роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС з 24.09.1986 року по 14.10.1986 рік, виплаченої у жовтні-місяці 1986 року у розмірі 898,91 крб., відповідно до частини першої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" починаючи з 01.02.2022 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказала, що звернулась до відповідача із заявою щодо перерахунку пенсії, виходячи із заробітної плати, нарахованої за період роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС з 24.09.1986 року по 14.10.1986 рік, виплаченої у жовтні-місяці 1986 року у розмірі 898,91 крб., відповідно до частини першої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", однак відповідач протиправно відмовив у вказаному перерахунку.
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області заперечувало проти задоволення позову та зазначило про відсутність підстав для перерахунку пенсії позивача. Крім того, відповідач вказав, що надані позивачем архівні довідки щодо виплаченої заробітної плати не містять інформації, які суми заробітку виплачені йому за роботу в зоні відчуження. Відповідач зазначив, що позивачу правомірно проведено обчислення його пенсії та відповідності до вимог чинного законодавства.
Рух справи у суді
Судом відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи.
Фактичні обставини справи, встановлені судом
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, як одержувач пенсії за віком з 28.10.2021 року. (а.с. 8)
Позивач звернувся до відповідача щодо перерахунку пенсії, виходячи із заробітної плати, нарахованої за період роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС з 24.09.1986 року по 14.10.1986 рік, виплаченої у жовтні-місяці 1986 року у розмірі 804,25 крб., відповідно до частини першої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", однак відповідач у листі від 04.02.2022 р. повідомив про відсутність підстав для перерахунку його пенсії. (а.с. 9-10).
До матеріалів справи додано: облікову картку №945 на заробітну плату позивача, завірену архівним відділом Новодністровської міської ради; архівну довідку №32 від 18.01.2022 р. архівного відділу Новодністровської міської ради про нарахування заробітної плати ВАТ «Енергетик Буковини» №10 за 1986 р., зокрема за жовтень 1986 в сумі 898-91 крб; архівну довідку №31 від 18.01.2022 р. архівного відділу Новодністровської міської ради про відрядження позивача на Чорнобильску АЕС з 24.09.1986 р. по 08.10.1986 р. згідно наказу №295 від 24.09.1986 р. та продовження відрядження з 08.10.1986 р. по 12.10.1986 р., згідно наказу №314-к від 14.10.1986 р.; наказ №324-к від 23.10.1986 р. про надання позивачу відпустки без збереження заробітної плати у зв'язку з несенням вахти на ЧАЕС з 24.10 по 10.11.1986 року. (а.с. 11-16).
Мотивувальна частина
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно положень ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд перевіряє дотримання вказаних критеріїв суб'єктом владних повноважень при прийнятті оскаржуваного рішення, вчиненні дій чи допущенні бездіяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
У відповідності до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 № 796-XII (далі - Закон 796-XII) призначення та виплата пенсій названим категоріям провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і цього Закону.
За приписами ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 № 796-XII пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв'язку смерті з Чорнобильською катастрофою.
В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986 - 1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців.
Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.
Відповідно до положень частин 4-5 ст. 57 Закону № 796-XII порядок обчислення середньомісячного заробітку для призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, призначеної відповідно до статті 54 цього Закону, визначається Кабінетом Міністрів України.
Особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, а також в евакуації населення на добровільній безплатній основі і стали особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджено відповідними документами, пенсія по інвалідності за їх бажанням обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження.
Механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначений Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 (далі - Порядок №1210).
Згідно п.п. 4 п. 3 Порядку №1210 обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у разі коли особа пропрацювала у зоні відчуження менше календарного місяця у 1986 - 1990 роках, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час ділиться на число відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на 25,4. Якщо дні роботи припали на вихідні і святкові дні, розрахунок заробітної плати проводиться у такому ж порядку, як і за роботу у робочі дні, а доплата за вихідні і святкові дні, нарахована за фактично відпрацьований час, з урахуванням установленої кратності додається до суми обчисленої заробітної плати.
Відповідно до ч. 4 ст. 15 Закону № 796-XII передбачено, що видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.
Пунктом 2.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846 (далі - Порядок №22-1) передбачено, що довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми. Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об'єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.
З наведеного слідує, що підставою для обчислення пенсії у розмірі відшкодування фактичних збитків є довідка про заробітну плату, одержана за період роботи в зоні відчуження, яка видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за призначенням (перерахунком) пенсії. Якщо такі підприємства ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки видаються правонаступником або державними архівними установами.
Згідно матеріалів справи, для перерахунку пенсії позивачем відповідачу подано: облікову картку №945 на заробітну плату позивача, завірену архівним відділом Новодністровської міської ради; архівну довідку №32 від 18.01.2022 р. архівного відділу Новодністровської міської ради про нарахування заробітної плати ВАТ «Енергетик Буковини» №10 за 1986 р., зокрема за жовтень 1986 в сумі 898-91 крб; архівну довідку №31 від 18.01.2022 р. архівного відділу Новодністровської міської ради про відрядження позивача на Чорнобильску АЕС з 24.09.1986 р. по 08.10.1986 р. згідно наказу №295 від 24.09.1986 р. та продовження відрядження з 08.10.1986 р. по 12.10.1986 р., згідно наказу №314-к від 14.10.1986 р.; наказ №324-к від 23.10.1986 р. про надання позивачу відпустки без збереження заробітної плати у зв'язку з несенням вахти на ЧАЕС з 24.10 по 10.11.1986 року.
Відповідно вказаних довідок судом встановлено, що позивач у вересні-жовтні 1986 р. був відряджений ВАТ «Енергетик Буковини» на Чорнобильську АЕС. У жовтні 1986 року позивачу було нараховано плату в сумі 898,91 крб. за роботу, пов'язану у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Крім того, судом встановлено, що архівна довідка №32 від 18.01.2022 р. архівного відділу Новодністровської міської ради про нарахування заробітної плати ВАТ «Енергетик Буковини» №10 за 1986 р. містить усію необхідну інформацію та за змістом відповідає вимогам наказу Міністерства соціального захисту населення України №644 від 12.10.2012 р., яким затверджено форму Довідки про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
Відповідно до пункту 4.2 Порядку №22-1, при прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).
Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Аналогічні повноваження територіальних органів Пенсійного фонду України визначені й у ст. 64 Закону № 1058-IV, відповідно до якої виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право отримувати безоплатно від органів державної влади, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання і від фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності відомості, пов'язані з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для виконання ними функцій, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Отже, матеріалами справи підтверджено нарахування позивачу заробітної плати за період роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС з 24.09.1986 року по 14.10.1986 рік, виплаченої у жовтні-місяці 1986 року у розмірі 898,91 крб., а тому дії відповідача щодо відмови позивачу у проведенні перерахунку пенсії виходячи із заробітної плати одержаної за роботу в зоні ЧАЕС у жовтні-місяці 1986 року у розмірі 898,91 крб., є протиправними.
Щодо доводів відповідача про те, що за бажанням особи, частину розміру пенсії може бути обчислено за роботу в зоні відчуження, проте зважаючи на норми ч. 2 ст. 27 Закону України №796, частину розміру пенсії, яка обчислена за раніше діючим законодавством не може перевищувати 168,00 грн, суд зазначає наступне.
Згідно з ч.2 ст. 27 Закону № 1058-IV надано право обирати умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, які встановлені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" або спеціальним Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
При цьому Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначає особливі норми та умови пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Згідно ст. 57 Закону № 796-XII обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
У разі обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення.
Якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення: менше 12 місяців, - середньомісячний заробіток визначається шляхом поділу загальної суми заробітку за календарні місяці роботи на кількість цих місяців; не менше 30 календарних днів у двох місяцях, - середньомісячний заробіток визначається за будь-які фактично відпрацьовані 30 календарних днів роботи; менше місяця, - середньомісячний заробіток визначається за цей календарний місяць з додаванням до заробітку на основній роботі.
Судом встановлено, що позивачем за період роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС з 24.09.1986 року по 14.10.1986 рік відпрацьовано менше місяця, а тому середньомісячний заробіток повинен визначається за цей календарний місяць, а саме за жовтень 1986 р. в сумі 898,91 крб.
Зазначений Закон № 796-XII не містить жодних положень щодо обмеження частини пенсії, обрахованої відповідно до його положень за період роботи особи на територіях радіоактивного забруднення максимальною величиною 168 грн, передбаченою постановою Кабінету Міністрів України "Про підвищення розмірів трудових пенсій" від 15.04.2003 № 544.
Аналогічна правова позиція застосована у подібних правовідносинах Сьомим апеляційним адміністративним судом в постанові від 18.07.2022 р. справа №600/3930/21-а.
Таким чином, суд вважає, що відсутні правові підстави для відмови у перерахунку позивачу пенсії за період роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС з 24.09.1986 року по 14.10.1986 рік, виплаченої у жовтні-місяці 1986 року у розмірі 898,91 крб.
Відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону № 1058-IV, перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, у разі виникнення права на підвищення пенсії, провадиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Оскільки позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії після 15.01.2022 р., пенсія позивача підлягає перерахунку з 01.02.2022 року.
За таких обставин суд дійшов висновку, що порушені права позивача підлягають відновленню, шляхом зобов'язання відповідача провести йому з 01.02.2022 р. перерахунку та виплати пенсії, виходячи із заробітної плати за жовтень 1986 року.
Висновки за результатами розгляду справи
Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч.1 та ч. 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач не довів суду правомірність рішення щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 , виходячи із заробітної плати нарахованої за період роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС з 24.09.1986 року по 14.10.1986 рік, виплаченої у жовтні-місяці 1986 року у розмірі 898,91 крб., відповідно до частини першої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
З вказаних підстав суд дійшов висновку про задоволення позову.
Судові витрати
Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 134 КАС України витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Відповідно до ч. 3 ст. 134 КАС України для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Згідно з ч. 4 ст. 134 КАС України для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Відповідно до ч. 5 ст. 134 КАС України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
На підтвердження сум понесених витрат на правничу допомогу в сумі 4000 грн позивачем надано суду: договір про надання правової допомоги від 07.01.2022 р.; розрахунок витрат на правову допомогу від 18.02.2022 р. в сумі 4000 грн; акт виконаних робіт щодо наданих послуг від 18.02.2022 р.; квитанція до прибуткового ордера від 18.02.2022 р. в сумі 4000 гривень.
Таким чином, матеріали справи містять достатні докази щодо понесених позивачем витрат на правову допомогу
Однак, суд вважає, що визначений позивачем розмір понесених судових витрат на правничу допомогу не співмірний із складністю справи, яка розглядалась в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи. При цьому, на момент відкриття провадження по справі, судом встановлено можливість розгляду справи на підставі наявних матеріалів справи, які були достатніми для прийняття рішення по даній справі та не потребували надання учасниками справи додаткових обґрунтувань, пояснень та доказів по справі. Таким чином, судом встановлено, що обсяг виконаних робіт адвокатом не співмірний фактичним витратам, необхідних для розгляду даної справи.
Водночас, матеріалами справи підтверджено понесені позивачем витрати на професійну правничу допомогу адвоката у сумі 1500 грн, які співмірні із складністю справи; виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); необхідним часом, які витрачає адвокат на виконання відповідних робіт (надання послуг) у спірних правовідносинах; обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони.
Крім того, у зв'язку із звільненням позивача від сплати судового збору, суд не вирішує питання стягнення на його користь витрат зі сплати судового збору.
Керуючись статтями 9, 14, 77, 78, 90, 139, 143, 241 - 246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України ,-
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 , виходячи із заробітної плати нарахованої за період роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС з 24.09.1986 року по 14.10.1986 рік, виплаченої у жовтні-місяці 1986 року у розмірі 898,91 крб., відповідно до частини першої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" починаючи з 01.02.2022 року, оформленого листом від 04.02.2022 року за № 522-430/ч-17/8-2400/22.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , виходячи із заробітної плати, нарахованої за період роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС з 24.09.1986 року по 14.10.1986 рік, виплаченої у жовтні-місяці 1986 року у розмірі 898,91 крб., відповідно до частини першої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" починаючи з 01.02.2022 року.
4. Стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача витрати на правову допомогу в сумі 1500 гривень.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення складання.
Найменування сторін:
позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код РНОКПП НОМЕР_1 );
відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (площа Центральна, 3, м. Чернівці, 58002, код ЄДРПОУ 40329345).
Суддя Т.М. Брезіна