Справа № 304/1648/22 Провадження № 3/304/1067/2022
22 вересня 2022 року м. Перечин
Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Гевці В.М.,
за участі секретаря судового засідання Ковач М.Ф.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції № 1 Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянки України, з повною середньою освітою, пенсіонерка,
за ч. 2 ст. 106-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
05 липня 2022 року о 14 годині 51 хвилин ОСОБА_1 на своїй присадибній ділянці, яка розташована в АДРЕСА_1 , не вжила заходів щодо знищення снотворного маку в кількості 110 рослин.
У судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердила наведені в протоколі обставини, при цьому свою вину у вчиненому визнала повністю, щиро розкаялася та просила суворо її не карати.
Крім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення, її вина також стверджується й іншими дослідженими та перевіреними в судовому засіданні доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 094972 від 11 серпня 2022 року, копіями письмових пояснень ОСОБА_1 , копією паспорту останньої, заявою ОСОБА_1 про надання дозволу працівникам поліції на проведення огляду від 05 липня 2022 року, протоколом огляду місця події від 05 липня 2022 року, протоколами допитів свідків від 11 липня 2022 року, постановою про призначення експертизи від 05 липня 2022 року, постановою про визнання речовим доказом та приєднання його до матеріалів кримінального провадження від 05 липня 2022 року, квитанціями про отримання на зберігання речових доказів, вилучених (отриманих) стороною обвинувачення під час здійснення кримінального провадження, № 120 та № 127 відповідно та висновком експерта № СЕ-19/107-22/5957-НЗПРАП від 20 липня 2022 року, які не викликають в судді сумніви та узгоджуються між собою.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 2 ст. 106-1 КУпАП як невжиття землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення снотворного маку.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 106-1 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Разом з цим, дослідивши матеріали справи, суддя дійшла висновку, що ОСОБА_1 на підставі ст. 22 КУпАП слід звільнити від адміністративної відповідальності з таких підстав.
Так, відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Справедливим є таке стягнення, яке співмірне поведінці правопорушника. Це означає не тільки те, що передбачена законом поведінка, яка являє собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 106-1 КУпАП, та її правові наслідки у виді адміністративного стягнення відповідатимуть один одному, а й те, що в цьому випадку повинно бути справедливе співвідношення із тяжкістю наслідків та підставами, які покладені в основу адміністративної відповідальності.
Закріплення в законі можливості звільнення особи від адміністративної відповідальності є вираженням конституційних принципів верховенства права, додержання гуманізму, справедливості й законності, що можливо і необхідно реалізувати в даній конкретній ситуації.
Таким чином, враховуючи характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, щире розкаяння порушниці, ступінь її вини та майновий стан, суддя вважає, що вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, з урахуванням викладених обставин, хоча формально і містить ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 106-1 КУпАП, однак у зв'язку із своєю малозначністю не являє собою великої суспільної небезпеки на час його вчинення, тому суддя дійшла висновку, що на підставі ст. 22 КУпАП ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, а провадження в справі закрити на підставі ч. 2 ст. 284 КУпАП.
Керуючись статтями 22, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
ОСОБА_1 на підставі ст. 22 КУпАП звільнити від адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 106-1 КУпАП у зв'язку з малозначністю вчиненого.
Оголосити ОСОБА_1 усне зауваження.
Провадження в справі закрити.
Постанова в справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Закарпатського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя:Гевці В. М.