Справа № 711/4537/22
Номер провадження 1-в/711/136/22
21 вересня 2022 року м.Черкаси
Придніпровський районний суду м. Черкаси в складі:
головуючого судді - Константина В.М.
за участю секретаря - Юрченко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси подання начальника Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області Матюшенка В. про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого вироком Придніпровського районного суду м. Черкаси від 05.01.2016 року за ч.2 ст.307, ч.2 ст.309, ст.70 КК України до 6 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна. Ухвалою Апеляційного суду Черкаської області від 14.03.2016 року вирок від 05.01.2016 року змінено в частині додаткового покарання і вважати засудженим до 6 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією 1/6 частини майна,-
До Придніпровського районного суду м. Черкаси звернувся начальник Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області Матюшенко В. із поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 .
Подання мотивоване тим, що 01.04.2020 року із ДУ «Черкаська виправна колонія №62» був звільнений ОСОБА_1 , який повернувся за місцем свого проживання та став проживати: АДРЕСА_1 .
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_1 на шлях виправлення не став.
Так, 05.09.2022 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.175-1 КУпАП та письмово попереджено про неприпустимість вчинення ним адміністративних правопорушень та можливості встановлення у відношенні нього адміністративного нагляду, однак останній для себе належних висновків не зробив, та 07.09.2022 року його було повторно притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення ч.1 ст.178 КУпАП.
ОСОБА_1 було повторно попереджено про неприпустимість вчинення ним адміністративних правопорушень та можливості встановлення у відношенні нього адміністративного нагляду, але останній, не зробивши висновків, 08.09.2022 року повторно був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.177 КУпАП.
З громадянином ОСОБА_1 , який підпадає під дію ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» працівниками Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області неодноразово проводились профілактичні бесіди, на що останній реагував негативно.
Таким чином, начальник Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області Матюшенко В. просить встановити відносно ОСОБА_1 адміністративний нагляд строком на один рік, встановивши обмеження у виді заборони виїзду в особистих справах за межі міста Черкаси без дозволу начальника Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області та заборони відвідувати ресторани, бари, кафе, магазини, торгові точки де реалізуються на розлив спиртні напої, розташовані на території м. Черкаси.
Представник Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області в судове засідання не з'явився.
ОСОБА_1 на адресу суду подав заяву, в якій просив подання відносно нього розглянути без його участі, з поданням згідний та заперечень не має.
До початку судового розгляду, від прокурора Черкаської окружної прокуратури Долотія В.С. надійшла заява про розгляд подання відносно ОСОБА_1 без участі прокурора. Щодо вирішення подання покладається на розсуд суду.
Положеннями ч.4 ст.107 КПК України визначено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
За вказаних обставин суд вважає за можливе провести судове засідання за відсутності учасників справи та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали подання, суд вважає, що воно підлягає до задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до положень ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Нормами п.п. «в», «г» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено встановлення адміністративного нагляду щодо повнолітніх осіб:
- засуджених, до позбавлення волі зокрема за тяжкі злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення;
- засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Положеннями ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Перевіркою матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засуджений вироком Придніпровського районного суду м. Черкаси від 05.01.2016 року за ч.2 ст.309, ч.2 ст.307 КК України до 6 (шести) років 6 (місяців) позбавлення волі з конфіскацією 1/6 частини майна.
Після звільнення з місць позбавлення волі, ОСОБА_1 на заходи виховного та профілактичного характеру належним чином не реагує та не робить для себе належних висновків.
Як вбачається з матеріалів подання ОСОБА_1 05.09.2022 року притягувався до адміністративної відповідальності 05.09.2022 року за ч.1 ст.175-1 КУпАП, 07.09.2022 року за ч.1 ст.178 КУпАП, а 08.09.2022 року за ст.177 КУпАП.
За таких обставин, суд приходить до висновку, про необхідність встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду з метою здійснення виховного впливу та запобігання вчиненню останнім нових кримінальних правопорушень.
На підставі вищевикладеного та керуючись положеннями ст.ст. 3, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -
Встановити відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном один рік з встановленням відносно останнього наступних обмежень:
- заборонити виїзд в особистих справах за межі міста Черкаси без дозволу начальника Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області;
- заборонити відвідувати ресторани, бари, кафе, магазини, торгові точки де реалізуються на розлив спиртні напої, розташовані на території м. Черкаси.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом семи днів з дня її проголошення.
Головуючий В.М. Константин