Справа №127/20595/22
Провадження №1-кс/127/8233/22
21 вересня 2022 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,-
Старший слідчий СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 звернулась до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання мотивовано тим, що проводиться досудове розслідування кримінального провадження №12021020000001255 від 12.11.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України.
Зі змісту клопотання встановлено, що ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 об'єдналися з метою особистого збагачення шляхом збуту психотропної речовини, амфетаміну.
На виконання єдиного плану злочинної діяльності ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 всупереч вимогам Законів України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» та «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними» за невстановлених слідством обставин незаконно придбали та зберігали з метою збуту психотропну речовину, амфетамін, за місцем свого проживання в квартирі АДРЕСА_1 .
Після цього, ОСОБА_4 , діючи згідно єдиного із ОСОБА_5 плану, 27.01.2022 домовилася з особою зі зміненими анкетними відомостями ОСОБА_7 , який діяв під контролем працівників правоохоронних органів, про збут психотропної речовини, обіг якої обмежено, амфетаміну.
Надалі, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_5 , близько 18 години 26 хвилин, перебуваючи за місцем свого проживання, передала ОСОБА_5 два фольгових згортки з психотропною речовиною обіг якої обмежено, амфетамін. У свою чергу ОСОБА_5 , на виконання єдиного із ОСОБА_4 плану, в тамбурі, поруч з квартирою АДРЕСА_1 , збув особі зі зміненими анкетними даними ОСОБА_7 два фольгових згортки з психотропною речовиною, обіг якої обмежено, амфетамін, масою 0,1964 г та 0,1636 г за грошову винагороду у розмірі 600 гривень.
Крім того, ОСОБА_4 , діючи згідно єдиного із ОСОБА_6 плану, 12.02.2022 домовилася з особою зі зміненими анкетними відомостями ОСОБА_7 , який діяв під контролем працівників правоохоронних органів, про збут психотропної речовини, обіг якої обмежено, амфетаміну.
Надалі, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , близько 14 години 22 хвилини передала ОСОБА_6 фольговий згорток з психотропною речовиною обіг якої обмежено, амфетамін. У свою чергу ОСОБА_6 , на виконання єдиного із ОСОБА_4 плану, в тамбурі, поруч з квартирою АДРЕСА_1 , збув особі зі зміненими анкетними даними ОСОБА_7 фольговий згорток з психотропною речовиною, обіг якої обмежено, амфетамін, масою 0,3182 г за грошову винагороду у розмірі 300 гривень.
Крім того, ОСОБА_4 , переслідуючи мету незаконного збагачення, 25.05.2022 домовилася з особою зі зміненими анкетними відомостями ОСОБА_8 , який діяв під контролем працівників правоохоронних органів, про збут психотропної речовини, обіг якої обмежено, амфетаміну.
Надалі, ОСОБА_4 близько 17 години 19 хвилин, перебуваючи в тамбурі, поруч з квартирою АДРЕСА_1 , збула особі зі зміненими даними ОСОБА_8 поліетиленовий пакет з психотропною речовиною, обіг якої обмежено, амфетамін, масою 0,1643 г за грошову винагороду у розмірі 350 гривень.
Крім того, ОСОБА_4 , діючи згідно єдиного із ОСОБА_6 плану, 01.08.2022 домовилася з особою зі зміненими анкетними відомостями ОСОБА_8 , який діяв під контролем працівників правоохоронних органів, про збут психотропної речовини, обіг якої обмежено, амфетаміну.
Надалі, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , близько 12 години 43 хвилини передала ОСОБА_6 поліетиленовий пакет з психотропною речовиною обіг якої обмежено, амфетамін. У свою чергу ОСОБА_6 , на виконання єдиного із ОСОБА_4 плану, в тамбурі, поруч з квартирою АДРЕСА_1 , збув особі зі зміненими анкетними даними ОСОБА_8 поліетиленовий пакет з психотропною речовиною, обіг якої обмежено, амфетамін, за грошову винагороду у розмірі 350 гривень.
Крім того, 09.08.2022 працівниками поліції, на підставі ухвали слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області від 01.08.2022, за місцем проживання ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_2 проведено обшук, у ході якого виявлено та вилучено фольговий згорток із речовиною рожевого кольору, гранули з речовиною рожевого кольору, які містять психотропну речовину, амфетамін, яку ОСОБА_4 незаконного придбала та зберігала з метою збуту.
У ході досудового розслідування відносно ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 проводились слідчі (розшукові) дії, за результатами яких встановлено, що 31.05.2022 працівниками ІНФОРМАЦІЯ_1 на території ІНФОРМАЦІЯ_2 , що розташовується по АДРЕСА_3 в громадянина ОСОБА_9 виявлено та вилучено порошкоподібну речовину рожевого кольору. Згідно висновку експерта ІНФОРМАЦІЯ_3 № СЕ-19/102-22/7717-НЗПРАП від 23.06.2022 в наданій на експертизу порошкоподібна речовина рожевого кольору міститься психотропна речовина амфетамін, обіг якої обмежено, масою 8,4929г.
У ході проведення слідчих (розшукових) дій встановлено, що дану речовину збув ОСОБА_5 .
Окрім того встановлено, що в червні 2022 року досудове розслідування по кримінальному провадженні № 12022020030000155 завершилось і його матеріали разом з обвинувальним актом спрямовані до ІНФОРМАЦІЯ_4 , що розташована за адресою: АДРЕСА_4 .
Приймаючий до уваги вищевикладене виникла необхідність у тимчасовому доступі до матеріалів кримінального провадження № 12022020030000155 від 31.05.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України та речових доказів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 .
В ході досудового слідства не було здобуто доказів, які б надали можливості для встановлення місця знаходження особи, яка вчинила кримінальні правопорушення іншим способом, який не передбачає проведення тимчасового доступу до речей і документів, тому слідчий просив клопотання задовольнити.
В судове засідання слідчий не з'явилась, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність в зв'язку із службовою необхідністю.
Слідчий суддя вважає за необхідне розглянути клопотання у відсутності особи у володінні якої знаходиться речі та документи, відповідно до положень ст. 163 КПК України.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Частиною шостою ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що клопотання обґрунтоване та наявні достатні підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які перебувають володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , оскільки отримання доступу до вказаних у клопотанні документів може сприяти встановленню важливих обставин у кримінальному провадженні, які підлягають доказуванню, та доведено неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 161, 162, 163, 164, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання старшого слідчого СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП у Вінницькій області майору поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до матеріалів кримінального провадження № 12022020030000155 від 31.05.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України, яке перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 , з правом вилучення копій матеріалів кримінального провадження.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді не підлягає апеляційному оскарженню.
Ухвала залишається в силі протягом двох місяців з дня її постановлення.
Слідчий суддя