Справа № 285/4702/22
провадження у справі 3/0285/3673/22
Іменем України
21 вересня 2022 року м. Новоград-Волинський
Суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Мозговий В.Б., розглянувши матеріали, що надійшли з Новоград-Волинського РВП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
19.06.2022 року від Новоград-Волинського районного відділу поліції ГУНП в Житомирській області до суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП.
Згідно адміністративного протоколу від 04.09.2022 року, близько 21 год. 17 хв. гр. ОСОБА_1 здійснила дрібне хуліганство, а саме виражалась грубою нецензурною лайкою та висловлювала погрози, чим вчинила правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибула, про день та час судового розгляду повідомлена.
Дослідивши адміністративний матеріал, суд приходить до наступного висновку.
В судовому засіданні встановлено, що на ОСОБА_1 14.09.2022 року було складено адміністративний протокол за вчинення нею дрібного хуліганства, однак в матеріалах справи відсутні жодні докази на підтвердження того, що ОСОБА_1 дійсно вчинила дрібне хуліганство.
Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Відповідальність передбачена ст. 173 КУпАП наступає за вчинення дрібного хуліганства, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
До матеріал справи долучено письмові пояснення ОСОБА_2 , які не можуть слугувати однозначним доказом винуватості особи у вчиненні адміністративного правопорушеня, будь-яких інших належних і допустимих доказів, які б свідчили про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, працівниками поліції не надано.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, за таких обставин, як відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з вищевикладеного, аналізуючи всі обставини справи, наявні в справі докази вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 173 КУпАП, а тому провадження в справі підлягає закриттю за відсутністю в його діях складу правопорушення.
Керуючись ст. 9, 173, 247, 251, 280, 283, 284 КУпАП, -
Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови .
Суддя В.Б. Мозговий