ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/10692/22
провадження № 1-в/753/362/22
"20" вересня 2022 р.
Дарницький районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
за участю представника Дарницького
УП ГУ НП України у м. Києві ОСОБА_3 ,
засудженого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залу суду в м. Києві подання начальника Дарницького УП ГУ НП України в м. Києві про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимого, востаннє: 01.04.2019 року Ірпінським міським судом Київської області за ч. 2 ст. 309, 71 КК України до 3 років позбавлення волі, 03.09.2021 року звільнений умовно-достроково на невідбуту частину покарання 7 місяців 6 днів,
До Дарницького районного суду 20 вересня 2022 року надійшло подання начальника Дарницького УП ГУ НП України в м. Києві про продовження встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 .
Як вбачається з подання, ОСОБА_4 , неоднорозаво судимий, востаннє 01.04.2019 року Ірпінським міським судом Київської області за ч. 2 ст. 309, 71 КК України до 3 років позбавлення волі, 03.09.2021 року звільнений умовно-достроково на невідбуту частину покарання 7 місяців 6 днів.
Ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 22.09.2021 року ОСОБА_4 був встановлений адміністративний нагляд строком на 1 рік.
Під час перебування під адміністративним наглядом ОСОБА_4 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. Тому, останній залишається бути небезпечним для суспільства, перебуваючи на профілактичному обліку, належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став, систематично допускає порушення адміністративного нагляду.
Заслухавши думку представника Дарницького УП ГУ НП України у м. Києві ОСОБА_3 , яка просила заволинити подання, засудженого ОСОБА_4 , який поклався на розсуд суд та вказав, що працює неофіційно, що є причиною його порушень адміністративного нагляду, суд приходить до наступного висновку.
Згідно вимог п. «в» ст. 3 3акону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 № 264/94-ВР (далі -Закону), адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ст. 2 вищевказаного Закону, адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 3акону у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Разом з цим, в матеріалах справи відсутні будь-які попередження ОСОБА_4 органами Національної поліції щодо не вчинення порушень, встановлених обмежень та не вчинення порушення громадського порядку і прав інших громадян.
Відсутні дані і щодо проведення протягом річного терміну встановленого адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 будь - яких профілактичних заходів, які б були спрямовані на попередження вчинення ОСОБА_4 адміністративних правопорушень; здійснення будь-яких заходів виховного впливу на останнього.
Так, в матеріалах подання наявна довідка про результати проведення бесіди з піднаглядним ОСОБА_4 , однак будь-які дані коли саме була проведена бесіда в ній не зазначені.
Зазначені обставини свідчать, що подання стосовно ОСОБА_4 належно не обґрунтоване, внесено з формальних підстав та не відповідає меті встановлення адміністративного нагляду визначеній статтею 2 Закону.
Керуючись ст. 2, 5 3акону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 № 264/94-ВР суд,
У задоволенні подання начальника Дарницького УП ГУ НП У м. Києві про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена протягом семи діб з дня її винесення до Київського апеляційного суду, через Дарницький районний суд м. Києва.
Суддя ОСОБА_1