Справа № 760/11858/22
Провадження № 3/760/6987/22
20.09.2022 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Сергієнко Г.Л., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління патрульної поліції Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за фактом вчинення адміністративних правопорушень, передбачених стст. 122-4, 124 КУпАП,-
До Солом'янського районного суду м. Києва надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених стст. 122-4, 124 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №364144 від 02.09.2022 року відносно ОСОБА_1 останній, 01.01.2022 року, о 16 год. 30 хв., в м. Київ, вул. О. Пироговського, 3, керуючи автомобілем Ford Escape, д.н.з. НОМЕР_1 , не був уважний, не стежив за дорожньою обстановкою, не дотримався безпечного бокового інтервалу та здійснив наїзд на перешкоду (металеві ворота), що призвело до їх пошкодження та пошкодження автомобіля, чим було порушено вимоги пп. 2.3б; 13.1 Правил дорожнього руху України та вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.
До суду також було скеровано протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №364145 від 02.09.2022 року відносно ОСОБА_1 , згідно з яким останній, 01.01.2022 року, о 16 год. 30 хв., в м. Київ, вул. О. Пироговського, 3, керуючи автомобілем Ford Escape, д.н.з. НОМЕР_1 , здійснив наїзд на перешкоду (металеві ворота), та, не дочекавшись прибуття працівників поліції, залишив місце ДТП, чим порушив вимоги пп. 2.10 а, д Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.122-4 КУпАП.
Суд виходить з ч.2 ст.19 Конституції України, згідно з якою органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 ст.7 КУпАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з п.1 ч.1 ст.278 КУпАП орган та (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Виходячи з п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Частиною 2 ст.38 КУпАП встановлено загальне правило, що якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
При цьому, адміністративне правопорушення, передбачене стст. 122-4, 124 КУпАП, у чч.3-6 ст.38 КУпАП не зазначено. Отже, стягнення за стст. 122-4, 124 КУпАП може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення відповідного правопорушення.
Судом встановлено, що згідно з протоколами датою вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених стст. 122-4, 124 КУпАП, є 01.01.2022 р.
Також встановлено, що вищевказані протоколи надійшли в провадження судді Солом'янського районного суду м.Києва вже після спливу тримісячного строку з дати вчинення адміністративного правопорушення.
Виходячи з наведених норм законодавства України та встановлених фактичних обставин, суд не має повноважень розпочати провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 .
Як зазначено в постанові колегії суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду від 16.02.2021 в справі № 263/10894/2020, провадження № 51-36км21, відповідно до усталеної судової практики, яка ґрунтується на системному аналізі міжнародних актів з урахуванням рішень Конституційного Суду України, суди в певних випадках вправі застосовувати принцип аналогії закону. У цьому випадку найбільш близьким до адміністративно-деліктної галузі права є кримінальне процесуальне законодавство.
Частиною 4 ст. 304 КПК України передбачено повноваження суду відмовити у відкритті провадження.
На підставі вищенаведеного суд доходить висновку, що у відкритті провадження у справі відносно ОСОБА_1 слід відмовити.
Керуючись ст.19 Конституції України, стст.7, 38, 247, 278 КУпАП, суд,-
Відмовити у відкритті провадження у справі відносно ОСОБА_1 за фактом вчинення адміністративних правопорушень, передбачених стст. 122-4, 124 КУпАП.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Сергієнко Г.Л.