Ухвала від 20.09.2022 по справі 751/2891/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2022 року місто Чернігів

Справа №751/2891/22

Провадження№2-о/751/81/22

НОВОЗАВОДСЬКИЙРАЙОННИЙСУДМІСТАЧЕРНІГОВА

у складі: головуючого-судді Ченцової С. М.

присяжних Панкратова С.В., Костюк Г.В.

секретаря судового засідання Мірошник В.П.

учасники справи:

заявник - ОСОБА_1

представник заявника - адвокат Шаповалов М.С.

особа, щодо якої розглядається справа - ОСОБА_2

представник заінтересованої особи - ОСОБА_3

розглянувши у судовому засіданні заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Департамент соціальної політики Чернігівської міської ради про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна

В С Т А Н О В И ЛА:

ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна.

Вимоги обґрунтовує тим, що ОСОБА_2 , проживає разом із заявником та його родиною за адресою: АДРЕСА_1 . Її син помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , інших дітей та близьких родичів немає. Внаслідок свого похилого віку та відповідного стану здоров'я ОСОБА_2 дезадаптована в соціально-побутовому плані та не може здійснювати потреби своєї життєдіяльності. На протязі року бабуся не вимикала воду та газ, сусіди викликали дільничного поліцейського із скаргами на запах газу у під'їзді, що йшла із квартири ОСОБА_4 . Всі ці дії ставлять у небезпечне становище як її саму, так і усіх оточуючих у будинку. ОСОБА_2 є інвалідом другої групи та потребує стороннього догляду. Вона не може повною мірою усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, потребує як медичного нагляду та лікування, так і постійної сторонньої допомоги і контролю.

Заявник у судовому засіданні заяву підтримав. Пояснив, що ОСОБА_2 є його бабусею. На теперішній час вона потребує стороннього догляду та нагляду. Він наймає доглядальницю за бабусею, яка допомагає йому у догляді. Раніше проходила лікування у спеціальному закладі, зараз вона майже не пересувається, лише у своїй кімнаті. Підтримує клопотання про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи.

Представник заявника просив призначити по справі судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_2 .

Особа, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, ОСОБА_2 не заперечила щодо проведення щодо неї експертизи.

Представник заінтересованої особи заперечила щодо призначення судово-психіатричної експертизи, оскільки заявником не надані документи, які б свідчили про психічний розлад.

Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров'я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 105 ЦПК України, призначення експертизи судом є обов'язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.

Вислухавши учасників цивільного процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне призначити по справі судово-психіатричну експертизу, оскільки для визначення психічного стану ОСОБА_4 потрібні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.

Враховуючи, що для проведення експертизи необхідний значний проміжок часу, суд вважає за необхідне відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України зупинити провадження у справі.

Керуючись статтями 103- 105,109, 298, 353, 354 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Призначити судово-психіатричну експертизу у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Департамент соціальної політики Чернігівської міської ради про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, на вирішення якої поставити питання:

1. Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , на психічну хворобу? Якщо так, на яку, та з якого часу?

2. Чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значення своїх дій та чи може керувати ними?

Виконання експертизи доручити експертам Комунального некомерційного підприємства «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» (вул. Івана Мазепи, 3, м. Чернігів, 14000, направивши копію ухвали та матеріали цивільної справи № 751/2891/22.

Експертів попередити про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України.

Висновок експертизи направити до Новозаводського районного суду міста Чернігова.

Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.

Ухвала суду може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя С. М. Ченцова

Присяжні С.В. Панкратов

Г.В. Костюк

Попередній документ
106322548
Наступний документ
106322550
Інформація про рішення:
№ рішення: 106322549
№ справи: 751/2891/22
Дата рішення: 20.09.2022
Дата публікації: 21.09.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Новозаводський районний суд м. Чернігова
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:; про визнання фізичної особи недієздатною
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (11.10.2023)
Дата надходження: 20.09.2023
Розклад засідань:
01.09.2022 16:10 Новозаводський районний суд м.Чернігова
11.10.2022 16:00 Новозаводський районний суд м.Чернігова
01.12.2022 09:00 Новозаводський районний суд м.Чернігова
01.02.2023 09:00 Новозаводський районний суд м.Чернігова
07.06.2023 15:00 Чернігівський апеляційний суд
19.07.2023 10:00 Чернігівський апеляційний суд
03.10.2023 15:00 Новозаводський районний суд м.Чернігова
09.10.2023 12:00 Новозаводський районний суд м.Чернігова
11.10.2023 12:00 Новозаводський районний суд м.Чернігова