Справа № 359/4675/22
Провадження № 1-в/359/284/2022
08 вересня 2022 року м. Бориспіль
Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , за участю засудженого ОСОБА_4 , представника колонії ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду з технічною аудіо та відео фіксацією в режимі відеоконференції з ДУ «Бориспільська виправна колонія (№ 119)» клопотання начальника державної установи «Бориспільська виправна колонія (№ 119)» ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Київ, українця, громадянина України, засудженого вироком Першотравневого районного суду м.Чернівці від 09.04.2020 за ч.ч.1,3,4 ст.358, ч.2 ст.190, ч.1 ст.70, ч.4 ст.70 КК України до 4 років позбавлення волі,
28.07.2022 начальник ДУ «Бориспільська виправна колонія (№ 119)» ОСОБА_7 звернувся до суду з клопотанням про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду строком на 2 роки на підставі п.б ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Представник ДУ «Бориспільська виправна колонія (№ 119)» в судовому засіданні підтримав клопотання та просив його.
Засуджений просив встановити адміністративний нагляд строком на один рік.
Прокурор проти задоволення клопотання не заперечувала, просила встановити адміністративний нагляд строком на один рік.
Заслухавши думку учасників процесу, ознайомившись з поданим клопотанням, а також матеріалами особової справи засудженого ОСОБА_4 , суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Однією з підстав для встановлення адміністративного нагляду є матеріали установ виконання покарань - щодо осіб, зазначених у пункті "б" статті 3 цього Закону (п.б) ч.1 ст.4 Закону).
Згідно п.б) ч.1 ст.3 вищевказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Відповідно до ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць. Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Судом встановлено, що вироком Першотравневого районного суду м.Чернівців від 09.04.2020 ОСОБА_4 засуджено за ч.ч.1,3,4 ст.358, ч.2 ст.190, ч.1 ст.70, ч.4 ст.70 КК України до 4 років позбавлення волі. Строк відбування покарання ОСОБА_4 рахується з моменту його затримання з 29.10.2018.
Строк відбування ОСОБА_4 покарання закінчується 29.10.2022.
З наданих суду установою виконання покарань - ДУ «Бориспільська виправна колонія (№ 119)» матеріалів вбачається, що ОСОБА_4 в ДУ «Бориспільська виправна колонія (№119)» відбуває покарання з 26.08.2020. За час відбування покарання характеризується з негативного боку, має 7 стягнень. Заохочень не мав. Не працевлаштований на виробництві установи через небажання.
Засуджений перебуває на профілактичному обліку установи, як особа, яка схильна до виготовлення та зберігання заборонених предметів.
Таким чином судом встановлено, що засуджений ОСОБА_4 в період відбування покарання не став на шлях виправлення та є злісним порушником режиму відбування покарання, з огляду на що суд вважає, за необхідне клопотання задовольнити частково.
Після звільнення з місць позбавлення волі до ОСОБА_4 необхідно встановити адміністративний нагляд терміном 1 рік з відповідними обмеженнями дій піднаглядного.
Враховуючи зазначене та керуючись: ст.ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст. 158 КВК України, суд
Клопотання задовольнити частково.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 1 (один) рік після звільнення з місця позбавлення волі.
Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обмеження: заборонити виїзд за межі населеного пункту за місцем проживання без узгодженнями з органами Національної поліції України; а також зобов'язати реєструватися з органах Національної поліції України один раз на місць.
В задоволенні решти вимог клопотання відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду на протязі 7 днів з дня проголошення шляхом подання апеляції через Бориспільський міськрайонний суд Київської області.
Повний текст ухвали суду оголошено о 08 год. 30 хв. 12.09.2022.
Суддя ОСОБА_1