Справа № 455/1421/21
Провадження № 1-в/455/27/2022
15 вересня 2022 року м.Старий Самбір
Старосамбірський районний суд Львівської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , представника ВП №1 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 та особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, - ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань подання начальника ВП №1 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_5 , про продовження адміністративного нагляду щодо:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 українця, громадянина України, з професійно-технічною освітою, не одруженого, непрацюючого, раніше неодноразово судимого, зокрема останній раз вироком Старосамбірського районного суду Львівської області від 14.11.2016 року за ч.1 ст.125, ч.1 ст. 186 К України до 4 ( чотирьох) років 8 (восьми) місяців позбавлення волі, звільнений з ДУ « Личаківська виправна колонія №30» 22.03.2021 року,
14.09.2022 начальник ВП №1 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_5 звернувся до суду із зазначеним поданням, в якому просить продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 строком на 6 місяців, з такими обмеженнями: реєстрація в поліції чотири рази на місяць, заборона виходу з будинку з 22.00 год до 06.00 год, заборона виїзду за межі території Самбірського району Львівської області без дозволу поліції. Подання мотивоване тим, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі, незважаючи на попередження органів поліції, на шлях виправлення не став, продовжує порушувати громадський порядок та встановлені йому обмеження адміністративного нагляду, в зв'язку з чим неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні представник ВП №1 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 подання підтримав та просив таке задовольнити.
Особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, - ОСОБА_4 в судовому засіданні зазначив, що при вирішенні клопотання покладається на розсуд суду.
Заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що є підстави для продовження адміністративного нагляду виходячи з наступного.
Відповідно до ст.158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України від 01.12.1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Згідно п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 2 даного Закону передбачено, що метою встановлення адміністративного нагляду є запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до ч.1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку, терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Згідно ч.2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Судом встановлено, що відносно ОСОБА_4 , який будучи раніше неодноразово судимим, в тому числі був засудженим за тяжкі злочини до позбавлення волі (судимість погашається у 2027 році), ухвалою Старосамбірського районного суду Львівської області від 16.09.2021 було встановлено адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, застосувавши такі обмеження: 1) заборона виходу з будинку (квартири) з 23.00год до 06.00год; 2) з'являтися для реєстрації до відділення поліції два рази на місяць; 3) заборонити виїзд за межі території Самбірського району Львівської області без дозволу поліції.
Однак, як вбачається із матеріалів подання, після встановлення адміністративного нагляду, ОСОБА_4 неодноразово порушував встановлені відносно нього правила адміністративного нагляду та продовжує порушувати громадський порядок, в зв'язку з чим притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: постановами судді Старосамбірського районного суду Львівської області від 25.01.2022 за ч.1 ст.187 КУпАП, 12.04.2022 за ч.1 ст.173-2 КУпАП, 09.08.2022 за ч.2 ст.187 КУпАП.
Згідно характеристики Добромильської міської ради від 12.09.2022 ОСОБА_4 за місцем проживання характеризується негативно.
Вищенаведені обставини в сукупності, на думку суду, свідчать про небажання засудженого ОСОБА_4 ставати на шлях виправлення та про те, що останній залишається небезпечним для суспільства.
За таких обставин, виходячи з вимог п. «в» ст.3 та ч.2 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд приходить до висновку, що відносно ОСОБА_4 слід продовжити адміністративний нагляд для створення йому умов, які б сприяли його виправленню і перевихованню, забезпечили правову поведінку і неможливість вчинення нових порушень закону.
Разом із цим, суд вважає за доцільне дане подання задовольнити частково та застосувати до піднаглядного обмеження, зокрема, щодо реєстрації в органах поліції лише 2 рази на місяць, з огляду на недостатність в поданні обгрунтувань таких обмежень як реєстрація в поліції кожного вівторка місяця, тобто чотири рази на місяць.
Керуючись ст.158 КВК України, п. «в» ст.3, ст.ст.5, 6 Закону України Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року, ст.ст.369, 372 КПК України, суд
Подання ВП №1 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду - задовольнити частково.
Продовжити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців із такими обмеженнями:
- з'являтися для реєстрації до Відділення поліції №1 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області два рази на місяць (другого та четвертого вівторка місяця) на 10.00год.;
- заборонити вихід з будинку з 22.00 години по 06.00 годину за місцем його постійного проживання;
- заборонити виїзд за межі території Самбірського району Львівської області без дозволу Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області.
В задоволенні решти вимог подання - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення через Старосамбірський районний суд Львівської області.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1