майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
"12" вересня 2022 р. Справа № 906/698/17.
Господарський суд Житомирської області у складі
судді Шніт А.В., розглянув заяву Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області про заміну сторони виконавчого провадження (вих.№07/2277 від 18.08.2022) у справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області
до Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області
про стягнення 285793,11 грн
без участі представників учасників справи
Рішенням Господарського суду Житомирської області від 10.10.2017 у справі №906/698/17 стягнуто з Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області на користь Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області невикористаних сум субсидій в розмірі 285 793,11грн; стягнуто з Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області в дохід Державного бюджету України (стягувач: Державна судова адміністрація України; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106) 4 286,90грн судового збору.
На виконання вказаного рішення видано накази №906/698/17 від 30.10.2017.
23.08.2022 суд отримав поштою від Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області заяву про заміну стягувача у виконавчому провадженні - Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області у наказі Господарського суду Житомирської області №906/698/17, виданого 30.10.2017 на підставі рішення Господарського суду Житомирської області від 10.10.2017, його правонаступником - Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.
В обґрунтування заяви вказано, що відповідно до нормативно-правових актів структурні підрозділи Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області реорганізовано шляхом приєднання до структурних підрозділів Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.
Ухвалою від 25.08.2022 суд залишив без руху заяву Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області про заміну сторони виконавчого провадження із зазначенням недоліків заяви, способу та строку їх усунення.
31.08.2022 суд отримав засобами електронного зв'язку від Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області заяву з доказами усунення недоліків заяви про заміну сторони виконавчого провадження.
Ухвалою від 01.09.2022 суд прийняв до розгляду заяву Управління соціальної політики Коростенської РДА про заміну сторони виконавчого провадження від 18.08.2022 та призначив судове засідання на 12.09.2022 о 10:30.
12.09.2022 ліквідатор КП "Комунальник" надіслав засобами електронного зв'язку відзив на заяву, в якому не заперечує щодо задоволення заяви про заміну стягувача у виконавчому провадженні.
Згідно з ч. 3 ст. 334 ГПК України, суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Розглянувши доводи заявника щодо заміни сторони виконавчого провадження, суд вважає, що заява підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Відповідно до ст.18 ГПК України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими, зокрема, на всій території України (ст. ст. 326 ГПК України).
Стаття 52 ГПК України визначає, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.
Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Згідно з ч.1 ст.104 ЦК України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Правонаступництво юридичної особи має місце у випадку її припинення шляхом реорганізації: злиття, приєднання, поділу, перетворення. У такому разі відбувається одночасне правонаступництво (передання) прав і обов'язків юридичної особи.
Правонаступництво юридичної особи є універсальним, тобто передбачає одночасний перехід до правонаступника за передавальним актом або розподільчим балансом (частина перша статті 104, статті 106 - 109 ЦК України) прав та обов'язків юридичної особи, яка припиняється шляхом реорганізації (правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 16.06.2020 у справі №910/5953/17).
Постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 №807-ІХ "Про утворення та ліквідацію районів" у Житомирській області утворено Коростенський район (з адміністративним центром у місті Коростень) у складі територій Білокоровицької сільської, Гладковицької сільської, Горщиківської сільської, Іршанської селищної, Коростенської міської, Лугинської селищної, Малинської міської, Народицької селищної, Овруцької міської, Олевської міської, Словечанської сільської, Ушомирської сільської, Чоповицької селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 №1321 затверджено Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються (надалі - Порядок №1321), відповідно до п.8 якого перехід майна, майнових прав та обов'язків райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється: у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з дня затвердження передавального акта комісії з реорганізації.
Згідно з п.11 Порядку №1321, райдержадміністрації, що припиняються, до складу яких входять структурні підрозділи із статусом юридичної особи публічного права, після набрання чинності актом Кабінету Міністрів України про реорганізацію відповідної райдержадміністрації, а у разі створення райдержадміністрацій на території новоутвореного району - після державної реєстрації створення райдержадміністрацій видають акт про реорганізацію структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права. У акті про реорганізацію визначається її спосіб, заходи з реорганізації, строк її завершення та інші необхідні умови.
Відповідно до п.16 Порядку №1321, передавальний акт складається комісією з реорганізації у визначені законодавством порядку та строки після завершення заходів з реорганізації, але не пізніше ніж протягом трьох місяців з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України про реорганізацію відповідної райдержадміністрації та підписується усіма членами комісії.
Передавальний акт затверджується протягом 10 днів з моменту його складення розпорядженням голови облдержадміністрації за поданням голови комісії з реорганізації. Зазначений документ повинен містити положення про правонаступництво щодо всіх фінансових (у тому числі боргових) зобов'язань райдержадміністрації, що припиняється, всіх його кредиторів та боржників, у тому числі зобов'язання, які оспорюються сторонами.
За розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 №1635-р "Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій" реорганізація районних державних адміністрацій районів, ліквідованих згідно з постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 №807-ІХ, здійснюється шляхом приєднання до районних державних адміністрацій, розташованих в адміністративних центрах районів, утворених зазначеною постановою, зокрема, згідно з додатком 1.
У додатку 1 вказаного розпорядження зазначено, що Овруцька райдержадміністрація реорганізується шляхом її приєднання до Коростенської райдержадміністрації.
Суд з'ясував, що розпорядженням голови Овруцької РДА №156 від 30.12.2020 "Про реорганізацію структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області", реорганізовано структурні підрозділи райдержадміністрації із статусом юридичної особи публічного права шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, зокрема, Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області (а.с.31-32).
За п. 2 розпорядження голови Овруцької РДА №156 від 30.12.2020, Коростенська районна державна адміністрація Житомирської області є правонаступником всіх зобов'язань, майнових прав та обов'язків реорганізованих шляхом приєднання структурних підрозділів.
Пунктом 4 розпорядження голови Овруцької РДА №156 від 30.12.2020 утворено комісію з реорганізації юридичних осіб публічного права шляхом приєднання структурних підрозділів райдержадміністрації до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, згідно з додатком 1 (а.с.32 (на звороті) - 33).
Розпорядженням голови Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області №25А від 15.03.2021 затверджено, серед іншого, передавальний акт балансових рахунків, матеріальних цінностей та активів, згідно з якого всі зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області перед кредиторами, дебіторами, усі права та обов'язки, а також всі активи і пасиви шляхом приєднання переходять до правонаступника - Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області (а.с. 34, 35-38).
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 04.01.2022 внесено запис про припинення Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області (ідентифікаційний код 03192603) як юридичної особи. Водночас Управління соціальної політики Коростенської РДА Житомирської області (ідентифікаційний код 03192690) є юридичною особою та зареєстровано за адресою: 11500, Житомирська область, м. Коростень, вул. Франка, буд.5.
Отже, правонаступником Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області є Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, до якого перейшли права стягувача за виконавчим документом - наказом Господарського суду Житомирської області №906/698/17 від 30.10.2017.
Відповідно до ч. 1 ст. 334 ГПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження, суд замінює таку сторону її правонаступником.
Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження (ч.5 ст. 334 ГПК України).
Враховуючи викладене, суд вважає вимоги заяви про заміну сторони виконавчого провадження обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 52, 234, 235, 334 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
1. Заяву Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області про заміну сторони виконавчого провадження (вих.№07/2277 від 18.08.2022) задовольнити.
2. Замінити cтягувача - Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області (11101, Житомирська обл., м. Овруч, вул. Гетьмана Виговського, буд. 17, ідентифікаційний код 03192603) на його правонаступника - Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області (11500, Житомирська обл., м. Коростень, вул. І. Франка, буд. 5, ідентифікаційний код 03192690) у виконавчому провадженні з виконання наказу Господарського суду Житомирської області №906/698/17 від 30.10.2017.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та підлягає апеляційному оскарженню протягом десяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст ухвали складено: 16.09.2022
Суддя Шніт А.В.
Друк:
1 - в справу
2 - Управлінню соціальної політики Коростенської РДА (рек.) та на електронну пошту: upszn@krstrda.zht.gov.ua
3 - КП "Комунальник" Овруцької міської ради (11106, Житомирська область, м. Овруч, вул. Франка, .5А) (рек.)
4 - Голові комісії з припинення "КП Комунальник" Нестеренко О.А. (04112, м. Київ, вул. Дегтярівська, . 48, офіс АК) (рек.)
та на електронну пошту: оleg.nesterenko135@gmail.com