Постанова від 12.09.2022 по справі 752/6277/22

Справа № 752/6277/22

Провадження №: 1-кс/752/3685/22

УХВАЛА

12.09.2022року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві заяву адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 , про виправлення описки в ухвалі слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 01.09.2022 року,-

ВСТАНОВИВ:

01.09.2022 року адвокат ОСОБА_3 до суду надав заяву про виправлення описки в ухвалі слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 01.09.2022 року, оскільки невірно вказано строк досудового розслідування кримінального провадження № 12022100010000880 від 12.05.2022, замість - «30.09.2022 року» вказано - «01.10.2022 року».

Ухвалою Голосіївського районного суду м. Києва від 01.09.2022 року задоволено клопотання прокурора Голосіївської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_5 про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту віднсно підозрюваного ОСОБА_4 . Продовжено строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту підозрюваному ОСОБА_4 , заборонивши останньому залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , цілодобово. Визначено строк дії ухвали в межах строку досудового розслідування до 01.10.2022 року.

Вивчивши заяву та матеріали клопотання, прихожу до наступних висновків.

Так, відповідно до ч.1 ст. 379 КПК України, суд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.

Як вбачається з матеріалів клопотання, 01.07.2022 року підозрюваного ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 263 ч. 1 КК України.

Відповідно до ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:

1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину;

2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

З дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене:

1) протягом сімдесяти двох годин - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або затримання особи в порядку, передбаченому частиною четвертою статті 298 - 2 цього Кодексу;

2) протягом двадцяти діб - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, якщо підозрюваний не визнає вину або необхідності проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, або вчинення кримінального проступку неповнолітнім;

3) протягом одного місяця - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку, якщо особою заявлено клопотання про проведення експертизи у випадку, передбаченому частиною другою статті 298 - 4 цього Кодексу;

4) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:

1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті;

2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;

3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення заяви про виправлення описки, оскільки строк досудового розслідування відраховується з дня повідомлення особі про підозру.

Керуючись ст.ст. 26, 379 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

відмовити у задоволенні заяви адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 , про виправлення описки в ухвалі слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 01.09.2022 року.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом семи днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Слідчий суддя:

Попередній документ
106269329
Наступний документ
106269331
Інформація про рішення:
№ рішення: 106269330
№ справи: 752/6277/22
Дата рішення: 12.09.2022
Дата публікації: 24.01.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Голосіївський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; продовження строку тримання особи під домашнім арештом
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (22.06.2022)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 17.06.2022
Предмет позову: -
Розклад засідань:
22.09.2022 12:30 Голосіївський районний суд міста Києва
27.09.2022 14:00 Голосіївський районний суд міста Києва
28.09.2022 09:30 Голосіївський районний суд міста Києва
30.09.2022 10:00 Голосіївський районний суд міста Києва
21.10.2022 11:15 Голосіївський районний суд міста Києва