Єдиний унікальний номер: 379/904/22
Провадження № 2-а/379/12/22
про залишення позовної заяви без руху
15 вересня 2022 рокум.Тараща
Таращанський районний суд Київської області у складі судді Музиченко О.О., ознайомившись із адміністративним позовом ОСОБА_1 до Дроздівської Тетяни Олександрівни Таращанський відділ державної виконавчої служби про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження,
15.09.2022 позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження до ОСОБА_2 Таращанський відділ ДВС, в якому просить скасувати постанову ВП №69773493 від 05.09.2022, якою його зобов'язано сплатити кошти в розмірі 680,00 грн у вигляді штрафу.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.09.2022 головуючим суддею у даній судовій справі визначено суддю Музиченко О.О..
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом. Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
За наслідком дослідження матеріалів поданого адміністративного позову, судом встановлено, що він не відповідає вимогам ст.ст. 159-161 та 287 КАС України.
Так, згідно ч.ч. 1,2 ст. 159 КАС України при розгляді справи судом за правилами загального позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
Чинним процесуальним законодавством не передбачено подання до суду адміністративного позову. Позивач наділений правом подання до суду заяви по суті у вигляді позовної заяви.
Відповідно до вимог частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень;
4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача;
10) у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб'єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт;
11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, в порушення вимог п.2 ч.5 ст. 160 КАС України у позові не зазначено повних відомостей про відповідача, зокрема, його повного найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб), місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Крім того, в порушення п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві не зазначено докази, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Так, звертаючись до суду з проханням скасувати постанову №69773493 від 05.09.2022, якою ОСОБА_1 зобов'язано сплатити кошти в розмірі 680,00 грн у вигляді штрафу, позивачем не надано суду такої постанови. Натомість, до позову додано постанову головного державного виконавця Таращанського відділу ДВС Дроздівської Т.О. про відкриття виконавчого провадження №69773493 від 05.09.2022, якою зобов'язано боржника ОСОБА_1 подати декларацію про доходи. Інших зобов'язань для боржника вказана постанова не містить.
В порушення п. 9 ч. 5 ст. 160 КАС України позивачем на наведено обґрунтування порушення оскаржуваним рішенням суб'єкта владних повноважень - постановою державного виконавця про відкриття виконавчого провадження - його прав, свобод та інтересів.
Також в порушення п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України позов не містить власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Окрему увагу суд звертає на зміст статті 287 КАС України, якою визначено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.
Так, за ч.1 ст. 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно ч.3 ст. 287 КАС України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець.
Отже, при оскарженні постанови державного виконавця органу державної виконавчої служби відповідачем є відповідний орган державної виконавчої служби. Це положення чинного процесуального закону позивачем також не враховано.
За положеннями ч.ч. 1-3 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведені вище недоліки позову, суд вважає за необхідне надати позивачу десятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення зазначених в ній недоліків у спосіб подання до суду нової редакції заяви по суті у формі позовної заяви в кількості відповідно до учасників справи, що має містити:
- відомості про відповідача з урахуванням вимог ч.3 ст. 287 КАС України із зазначенням його повного найменування; місцезнаходження; поштового індексу; ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти;
- докази, що підтверджують обставини на обґрунтування заявлених позовних вимог;
- обґрунтування порушення оскаржуваним рішенням суб'єкта владних повноважень - постановою державного виконавця про відкриття виконавчого провадження - прав, свобод та інтересів позивача;
- подання суду власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно ч.3 ст. 169 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк - позовна заява повертається позивачеві, що передбачено п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 122, 123, 159-161, 169, 243, 248, 256, 287 КАС України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Таращанський відділ державної виконавчої служби про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження - залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення йому цієї ухвали для усунення вказаних у ній недоліків.
Роз'яснити позивачу, що у разі, якщо недоліки позову не будуть усунуті у встановлений судом строк, - позовна заява буде повернута позивачеві на підставі п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвала складена та підписана 15.09.2022.
Суддя Таращанського районного суду Київської області Ольга МУЗИЧЕНКО