справа №380/12489/22
про залишення позовної заяви без руху
14 вересня 2022 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р. одержав матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), про визнання протиправною та скасування постанови,-
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовною заявою до Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), в якій просить:
- визнати постанову старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про повернення виконавчого документа стягувачу від 28.06.2022 у ВП №68107697 протиправною та не чинною з моменту прийняття;
- зобов'язати Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Львів) поновити ВП №68107697.
Відповідно до ч. 8 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п'яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою - шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.
Відповідно до вимог ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 цього Кодексу;
- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця визначені ст. 287 КАС України.
В силу вимог ч. 3 ст. 287 КАС України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець.
З матеріалів позовної заяви суд з'ясував, що позивач оскаржує постанову старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), а відповідачем вказує Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Львів).
Суд зазначає, що відповідно до пунктів 1, 2, 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2019 №870 "Деякі питання територіальних органів Міністерства юстиції" ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства юстиції за переліком згідно з додатком 1. Утворено як юридичні особи публічного права міжрегіональні територіальні органи Міністерства юстиції за переліком згідно з додатком 2. Установлено, що:
територіальні органи Міністерства юстиції, які ліквідуються згідно з пунктом 1 цієї постанови, продовжують здійснювати повноваження та функції, покладені на зазначені органи, до завершення здійснення заходів, пов'язаних з утворенням міжрегіональних територіальних органів Міністерства юстиції;
- здійснення заходів, пов'язаних з ліквідацією територіальних органів згідно з пунктом 1 цієї постанови та утворенням міжрегіональних територіальних органів згідно з пунктом 2 цієї постанови, покладається на Міністерство юстиції;
- міжрегіональні територіальні органи Міністерства юстиції, що утворюються згідно з пунктом 2 цієї постанови, є правонаступниками територіальних органів Міністерства юстиції, які ліквідуються згідно з пунктом 1, зокрема, Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Львів) Головного територіального управління юстиції у Волинській області, Головного територіального управління юстиції у Львівській області і Головного територіального управління юстиції у Рівненській області.
Відповідно до Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.2014 №228 (із змінами), та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2019 №870 "Деякі питання територіальних органів Міністерства юстиції", прийнято наказ від 16.10.2019 за №3173/5 "Про утворення міжрегіональних територіальних органів Міністерства юстиції України".
Згідно з ст. 6 Закону України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" систему органів примусового виконання рішень становлять:
- Міністерство юстиції України;
- органи державної виконавчої служби, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку.
Пунктом 3 розділу І Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 №512/5 в редакції наказу Міністерства юстиції України від 29.09.2016 №2832/5 органами державної виконавчої служби, серед інших, є відділи примусового виконання рішень управлінь забезпечення примусового виконання рішень.
Суд бере до уваги доводи позивача, що структурні підрозділи органів виконавчої служби не визначені Законом України «Про державну виконавчу службу», як самостійні органи державної виконавчої служби, однак зазначає, що враховуючи вищевказане, це не виключає можливості їх участі у справах, що розглядаються судами, як відповідачів.
Враховуючи вищевикладене, стороні позивача у даній справі слід уточнити суб'єктних склад спірних правовідносин та позовні вимоги.
При усуненні вказаного недоліку позивачу слід врахувати приписи ст. 94 КАС України щодо порядку подання доказів.
Згідно з вимогами ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, який встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням того, що позивачем не виконано вимог ст. 160 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 241-243, 248, 293 КАС України, суддя, -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), про визнання протиправною та скасування постанови - залишити без руху для усунення недоліків.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви вказані у мотивувальній частині ухвали у строк, що не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху; подати до канцелярії суду чи надіслати на адресу суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського,2) відповідну заяву (клопотання).
3. Роз'яснити позивачу, що у випадку неусунення у встановлений строк недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Кравців О.Р.