Рішення від 15.09.2022 по справі 320/15670/21

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2022 року № 320/15670/21

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О., розглянув у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бучанської районної державної адміністрації Київської області та Міністерства юстиції України про визнання протиправним та скасування запису.

Суть спору: до Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Бучанської районної державної адміністрації Київської області про визнання протиправним та скасування запису у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №23390000000021281 від 02.11.2017, відповідно до якого внесені відомості про фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 .

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач зазначив, що 02.11.2017 відповідачем було внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі-Реєстр) запис №23390000000021281 про державну реєстрацію ОСОБА_1 фізичною особою-підприємцем.

Позивач не погоджується з правомірністю внесення відповідачем до Реєстру вказаного запису, оскільки стверджує, що не звертався до державного реєстратора із заявою про державну реєстрацію.

Позивач зауважив, що спірний запис був внесений до Реєстру на підставі його документів, які були підроблені невідомими особами.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 24.12.2021 відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Бучанська районна державна адміністрація Київської області, заперечуючи проти позовних вимог, зазначила, що відповідач не вносив до Реєстру запис №23390000000021281 від 02.11.2017 про державну реєстрацію ОСОБА_1 як фізичної особи-підприємця, оскільки він є лише зберігачем реєстраційної справи позивача. При цьому Бучанська районна державна адміністрація повідомила, що запис про державну реєстрацію позивача як фізичної особи-підприємця внесено до Реєстру Державним підприємством "Будинок юстиції" (державний реєстратор ОСОБА_2 ) на підставі документів, поданих через підсистему електронної реєстрації.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 17.06.2022 залучено до участі у справі в якості співвідповідача Міністерство юстиції України.

Міністерство юстиції України, заперечуючи проти позовних вимог, зазначило, що воно не є належним відповідачем по справі, оскільки відповідач виконує лише організаційні та контрольні функції та не має повноважень державного реєстратора.

Також відповідач повідомив, що згідно з відомостями з Реєстру формою подачі документів для державної фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 зазначено "підсистема електронної реєстрації".

Представник Міністерства юстиції України також зауважив, що 24.11.2021 до Реєстру був внесений запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності позивача, внаслідок чого вважає, що у справі відсутній предмет спору.

Відповідно до частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.

З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 у період з 02.11.2017 по 24.11.2021 був зареєстрований як фізична особа-підприємець, про що свідчить інформація з Реєстру.

Як вбачається з виписки з Реєстру, 02.11.2017 державним реєстратором Державного підприємства "Будинок юстиції" Змерега К.О. було внесено до Реєстру запис №23390000000021281 про державну реєстрацію позивача як фізичної особи-підприємця (а.с.70-71).

24.11.2021 Бучанською районною державною адміністрацією Київської області на підставі заяви позивача (а.с.73-75) було внесено до Реєстру запис №2003390060001021281 про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 .

Не погоджуючись з правомірністю внесення відповідачем до Реєстру запису №23390000000021281 від 02.11.2017, позивач звернувся з даним позовом до суду про визнання його протиправним та скасування, з приводу чого суд зазначає таке.

Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців регулюються Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" від 15.05.2003 №755-IV (далі-Закон №755, в редакції, яка була чинна на момент внесення відповідачем до Реєстру спірного запису).

Відповідно до частини першої статті 1 Закону №755 у цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:

державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (далі - державна реєстрація) - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об'єднання, професійної спілки, її організації або об'єднання, політичної партії, організації роботодавців, об'єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом;

заявник: фізична особа, яка має намір стати підприємцем, або уповноважена нею особа - у разі подання документів для державної реєстрації фізичної особи підприємцем.

Частиною другою статті 6 Закону №755 визначено, що державний реєстратор: 1) приймає документи; 2) перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 3) перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації;4) проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 5) веде Єдиний державний реєстр; 6) веде реєстраційні справи; 7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Згідно з частиною першою статті 14 Закону №755 документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій або електронній формі.

У паперовій формі документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням.

Відповідно до частини третьої статті 14 Закону №755 документи в електронній формі подаються заявником через портал електронних сервісів у порядку, визначеному Міністерством юстиції України в Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи.

Згідно з частиною першою статті 15 Закону №755 документи, що подаються для державної реєстрації, повинні відповідати таким вимогам, зокрема: 1) документи мають бути викладені державною мовою та додатково, за бажанням заявника, - іншою мовою (крім заяви про державну реєстрацію); 2) текст документів має бути написаний розбірливо (машинодруком або від руки друкованими літерами); 3) документи не повинні містити підчищення або дописки, закреслені слова та інші виправлення, не обумовлені в них, орфографічні та арифметичні помилки, заповнюватися олівцем, а також містити пошкодження, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст; 4) документи в електронній формі мають бути оформлені згідно з вимогами, визначеними законодавством; 5) заява про державну реєстрацію підписується заявником. У разі подання заяви про державну реєстрацію поштовим відправленням справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена; 6) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи повинно бути оформлено з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати законодавству.

Згідно з частиною першою статті 18 Закону №755 для державної реєстрації фізичної особи підприємцем подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем;

2) заява про обрання фізичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової і митної політики, - за бажанням заявника;

3) нотаріально засвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування - для фізичної особи, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, але не має повної цивільної дієздатності.

Відповідно до частини першої статті 25 Закону №755 державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться, зокрема, на підставі:1) документів, що подаються заявником для державної реєстрації.

Згідно з частиною другою статті 25 Закону №755 порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає:

1) заповнення форми заяви про державну реєстрацію - у разі подання документів особисто заявником (за бажанням заявника);

2) прийом документів за описом - у разі подання документів у паперовій формі;

3) виготовлення копій документів в електронній формі - у разі подання документів у паперовій формі;

4) внесення копій документів в електронній формі до Єдиного державного реєстру;

5) перевірку документів на наявність підстав для зупинення розгляду документів;

6) перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації;

7) прийняття рішення про проведення реєстраційної дії - для громадських формувань, символіки та засвідчення факту наявності всеукраїнського статусу громадського об'єднання;

8) проведення реєстраційної дії (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови в державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру;

9) формування та оприлюднення на порталі електронних сервісів виписки, результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та установчих документів;

10) видача за бажанням заявника виписки з Єдиного державного реєстру у паперовій формі за результатами проведеної реєстраційної дії (у разі подання заяви про державну реєстрацію у паперовій формі).

Виписка з Єдиного державного реєстру у паперовій формі надається з проставленням підпису та печатки державного реєстратора.

Згідно з частиною першою статті 26 Закону №755 розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, здійснюється у такі строки: 1) щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, крім вихідних та святкових днів.

Пунктом 2 розділу І Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016 №359/5 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.02.2016 за № 200/28330 (далі-Порядок №200, в редакції, яка була чинна на момент виникнення спірних правовідносин), визначено, що у цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях: заява про державну реєстрацію - документ установленого Міністерством юстиції України зразка, який підтверджує волевиявлення особи щодо внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр).

Відповідно до пункту 6 розділу І Порядку №200 державна реєстрація проводиться на підставі, зокрема, документів, що подаються заявником для державної реєстрації.

Згідно з пунктами 1-2 розділу ІІ Порядку №200 державна реєстрація проводиться за заявою заявника шляхом звернення до суб'єкта державної реєстрації, нотаріуса.

Заява та документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій формі або у електронній формі, крім випадків державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у зв'язку із зміною керівника юридичної особи, розміру статутного (складеного) капіталу (пайового фонду) або розміру частки кожного із засновників (учасників), а також інших випадків, передбачених законами.

У паперовій формі заява та документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням. Заява про державну реєстрацію підписується заявником. У разі подання заяви для державної реєстрації поштовим відправленням справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена.

У електронній формі заява та документи подаються заявником на порталі електронних сервісів.

Документи, що подаються для державної реєстрації, повинні відповідати вимогам, установленим Законом.

Наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016 №3268/5 затверджено форму заяви про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем (Форма 10).

Відповідно до пункту 3 розділу ІІ Порядку №200 державний реєстратор, уповноважена особа суб'єкта державної реєстрації приймають заяву та документи в паперовій формі за описом, сформованим за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру, примірник якого в день надходження заяви та документів у спосіб, відповідно до якого були подані документи, видається заявнику з відміткою про дату їх отримання та кодом доступу до результатів розгляду документів через портал електронних сервісів.

За бажанням заявника державний реєстратор, уповноважена особа суб'єкта державної реєстрації за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру формують та роздруковують заяву про державну реєстрацію, на якій заявник проставляє власний підпис за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у ній.

Моментом прийняття заяви та документів вважається дата і час реєстрації заяви у Єдиному державному реєстрі.

Згідно з пунктами 7-8 розділу ІІ Порядку №200 з поданих для державної реєстрації документів державний реєстратор, уповноважена особа суб'єкта державної реєстрації виготовляють електронні копії таких документів шляхом їх сканування, які долучаються до заяви, зареєстрованої у Єдиному державному реєстрі.

За відповідність електронних копій документів для державної реєстрації оригіналам таких документів у паперовій формі відповідає особа, яка виготовила електронні копії документів.

Державний реєстратор у строки, визначені законом, здійснює перевірку зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі документів на наявність підстав для зупинення їх розгляду та на наявність підстав для відмови в державній реєстрації.

Згідно з пунктом 1 розділу IV Порядку №200 заява у електронній формі формується за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру на порталі електронних сервісів.

Відповідно до пункту 2 розділу IV Порядку №200 заява формується заявником у електронній формі з обов'язковим долученням до неї електронних копій оригіналів документів для державної реєстрації, виготовлених шляхом сканування, або оригіналів таких електронних документів, а також документів, що підтверджують сплату адміністративного збору, опису поданих заявником документів для державної реєстрації, сформованого за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру.

Заява та документи для державної реєстрації в електронній формі подаються з обов'язковим накладенням заявником власного електронного цифрового підпису.

Згідно з пунктами 4-5 розділу IV Порядку №200 після формування заяви та долучення до неї документів для державної реєстрації в електронній формі такі заява та документи за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру блокуються для можливості редагування.

Суб'єкт державної реєстрації в день формування заяви в електронній формі за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру реєструє таку заяву та після накладення власного електронного цифрового підпису надсилає примірник опису з кодом доступу до результатів розгляду документів через портал електронних сервісів заявникові на електронну адресу, зазначену ним у відповідній заяві.

Відповідно до пунктів 6-7 розділу IV Порядку №200 моментом прийняття заяви та документів вважається дата і час реєстрації заяви у Єдиному державному реєстрі.

Реєстрація заяв та документів в електронній формі проводиться в порядку черговості їх надходження, у тому числі з урахуванням заяв, що подаються в паперовій формі.

Державний реєстратор за заявою в електронній формі проводить державну реєстрацію виключно на підставі електронних копій оригіналів документів для державної реєстрації, виготовлених шляхом сканування, або оригіналів таких електронних документів з накладеним заявником власним електронним цифровим підписом.

Пунктами 8-9 розділу IV Порядку №200 передбачено, що за результатом розгляду заяви в електронній формі документи для державної реєстрації, подані для такої реєстрації, не підлягають поверненню заявнику.

Заява в електронній формі з накладеним заявником власним електронним цифровим підписом роздруковується в одному примірнику, який долучається до відповідної реєстраційної справи.

Заява та документи для державної реєстрації в електронній формі, документи та/або відомості, сформовані державним реєстратором за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру під час державної реєстрації, зберігаються в електронній формі у цьому реєстрі.

Позивач, обґрунтовуючи протиправність внесення 02.11.2017 державним реєстратором Державного підприємства "Будинок юстиції" Змерегою К.О. до Реєстру запису №23390000000021281 про державну реєстрацію ОСОБА_1 як фізичної особи-підприємця, зазначив, що він не звертався до державного реєстратора із відповідною заявою про його державну реєстрацію як фізичної особи-підприємця.

Так, позивач зауважив, що спірний запис був вчинений на підставі підроблених документів.

На підтвердження вказаних обставин позивачем було додано до матеріалів справи витяг з Єдиного державного реєстру досудових розслідувань №1202110509003157 від 05.10.2021, з приводу чого суд зазначає таке.

Як вбачається з реєстраційної справи Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , яка була сформована державним реєстратором Державного підприємства "Будинок юстиції" Змерегою Ксенією Олегівною, внесення спірного запису про державну реєстрацію позивача фізичною особою-підприємцем було здійснено державним реєстратором на підставі заяви позивача (а.с.67-69).

Вказана заява у графі "підпис" не містить підпису позивача.

Разом з тим, вказана заява у графі "Державний реєстратор" містить підпис державного реєстратора та дату його проставлення.

З метою повного та всебічного з'ясування обставин справи, ухвалою суд від 17.06.2022 було витребувано від Міністерства юстиції України, зокрема, письмові пояснення щодо того, яким саме чином ОСОБА_1 подав заяву про державну реєстрацію фізичною особою-підприємцем (у паперовій або електронній формі з підписанням кваліфікаційним електронним підписом) та докази на підтвердження таких пояснень.

Міністерство юстиції України у письмових поясненнях по справі зазначило, що згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань формою подачі документів для державної фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 зазначено "підсистема електронної реєстрації".

З метою повного та всебічного з'ясування обставин справи, ухвалою суд від 17.06.2022 було витребувано від Державного підприємства "Національні інформаційні системи": письмові пояснення щодо способу подачі ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) заяви про державну реєстрацію фізичною особою-підприємцем (у паперовій або електронній формі з підписанням кваліфікаційним електронним підписом) та докази на підтвердження таких пояснень; відомості Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про те, що формою подачі документів для державної фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) є "підсистема електронної реєстрації"; копію сертифіката ключа, що підтверджує чинність електронного цифрового підпису, яким ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) підписав заяву про державну реєстрацію фізичною особою-підприємцем, у разі подання заяви в електронній формі.

На виконання вимог вказаної ухвали суду Державне підприємство "Національні інформаційні системи" листом від 18.08.2022 №2485/19.2-13 повідомило суду, що за даними Єдиного державного реєстру, державний реєстратор під час державної реєстрації Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 зазначив:

- форма подачі документів - підсистема електронної реєстрації;

- додав електронну копію заяви щодо державної реєстрації.

Отже, матеріали справи свідчать про те, що спірний запис був вчинений державним реєстратором на підставі заяви від 02.11.2017, поданої позивачем в електронній формі, що передбачено вимогами чинного законодавства, вказаними вище.

Щодо посилань позивача на те, що він не звертався до державного реєстратора із заявою про його держану реєстрацію фізичною особою-підприємцем, а відповідні дії були здійсненні сторонніми особами на підставі підроблених документів, суд зазначає таке.

Позивачем додано до матеріалів справи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 06.10.2021 (номер кримінального провадження 12021105090003157) про внесення до Реєстру повідомлення позивача про вчинення кримінального правопорушення, кримінальна відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.358 Кримінального кодексу України (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Відповідно до частини шостої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов'язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

Статтею 62 Конституції України передбачено, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Згідно з частиною другою статті 22 Кримінального процесуального кодексу України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.

Частиною першою статті 369 Кримінального процесуального кодексу України встановлено, що судове рішення, у якому суд вирішує обвинувачення по суті, викладається у формі вироку.

Позивачем під час розгляду справи не було надано суду доказів наявності вироку відносно будь-яких осіб, який би свідчив про підроблення документів ОСОБА_1 , на підставі яких було проведення його державну реєстрацію фізичною особою-підприємцем, у зв'язку з чим суд критично ставиться до вищевказаних посилань позивача.

Крім того, зі вказаного витягу вбачається, що заява позивача стосувалася підроблення невстановленими особами офіційного документа 01.10.2021, у той час як оскаржуваний у цій справі запис був внесений до Реєстру 02.11.2017. Таким чином, позивачем не надано допустимих доказів того, що порушене досудове розслідування взагалі стосується спірних правовідносин.

Будь-яких інших належних та допустимих доказів на підтвердження вказаних пояснень позивачем під час розгляду справи надано не було.

Відповідно до положень першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Під час розгляду справи позивачем не було надано належних та допустимих доказів, які б свідчили про протиправність внесення державним реєстратором спірного припису про державну реєстрацію позивача фізичною особою-підприємцем.

Таким чином, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є необґрунтованими, а вимоги такими, що не підлягають задоволенню.

При цьому суд зауважує, що у випадку встановлення рішенням суду (вироком) у кримінальному провадженні №12021105090003157 обставин, які підтверджують правову позицію позивача, він не позбавлений можливості звернутися до суду із заявою про перегляд рішення у цій справі за нововиявленими обставинами у порядку, визначеному Главою 3 Кодексу адміністративного судочинства України.

Також окрему увагу суд звертає на хибність твердження представника Міністерства юстиції України про відсутність предмета спору у цій справі. Так, предметом спору у цій справі є вимоги про скасування внесення 02.11.2017 до Реєстру запису про державну реєстрацію підприємницької діяльності позивача, а тому внесення у подальшому 24.11.2021 запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності не свідчить про відсутність предмета спору, оскільки не нівелює чинність вказаного запису у період з 02.11.2017 по 24.11.2021 та правові наслідки, які він потягнув, зокрема, щодо нарахування контролюючими органами податкового боргу позивачеві.

Відповідно до положень ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати суд залишає за позивачем.

Керуючись статтями 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Дудін С.О.