Код суду 233 № 233/1471/22
15.09.2022 року Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Орчелота А.В., розглянув матеріали справи про військове адміністративне правопорушення, які надійшли від командира військової частини НОМЕР_1 відносно:
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Новоархангельськ Кіровоградської області, громадянина України, не одружений, військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 , зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст.172-20КУпАП, -
До Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від командира військової частини НОМЕР_1 надійшов протокол про військове адміністративне правопорушення № 0545 від 26 серпня 2022 року, відповідно до якого ОСОБА_1 -26 серпня 2022 року о 13 годині 30 хвилин був виявлений з ознаками алкогольного сп'яніння під час виконання службових обов'язків в умовах особливого періоду на території тимчасового 1ЗСпП за адресою: АДРЕСА_2 .
Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.3 ст.172-20КУпАП.
Згідно з ст.7КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.245КУпАП завданнями провадження про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом…
Відповідно до ст.256КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В той же час, відповідно до ст.278КУпАП, при підготовці до розгляду по суті справи про адміністративне правопорушення, було виявлено недоліки, допущені при оформленні протоколу про військове адміністративне правопорушення відносно військовослужбовця ОСОБА_2 .
Так, відповідно до інформації, зазначеної у протоколі про військове адміністративне правопорушення № 0545 від 26 серпня 2022 року, місцем вчинення адміністративного правопорушення є АДРЕСА_3 тоді як відповідно постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» № 807-IX від 17.07.2020, утворено у Донецькій області: Краматорський район (з адміністративним центром у місті Краматорськ) у складі територій Андріївської сільської, Дружківської міської, Іллінівської сільської, Костянтинівської міської, Краматорської міської, Лиманської міської, Миколаївської міської, Новодонецької селищної, Олександрівської селищної, Святогірської міської, Слов'янської міської, Черкаської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України, тобто Костянтинівський район фактично ліквідовано.
Окрім того, даний протокол складено відносно ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , але за даними паспорту громадянина України серії НОМЕР_2 , виданого Новоархангельським РВ УМВС України в Кіровоградській області 26 вересня 2007 року, правильними анкетними даними особи, що притягається до адміністративної відповідальності є ОСОБА_1 , тобто фактично не встановлена особа, що притягається до адміністративної відповідальності.
Вище зазначені недоліки, допущені при складенні протоколу про адміністративне правопорушення, позбавляють суддю можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення, як цього вимагає ст.245 КУпАП та ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти законне і обґрунтоване рішення по ній.
Враховуючи наведене вище, вважаю, що протокол та додані до нього матеріали справи про адміністративне правопорушення, слід повернути командиру військової частини НОМЕР_1 для належного оформлення.
Враховуючи наведене вище, вважаю, що протокол та додані до нього матеріали справи про адміністративне правопорушення, слід повернути командиру військової частини НОМЕР_1 для належного оформлення, відповідно до норм діючого законодавства України, задля запобігання порушення підсудності розгляду справи про адміністративне правопорушення, уникнення порушення прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст.268 КУпАП, забезпечивши права громадянина ОСОБА_1 на справедливий суд.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.256,276, 283КУпАП, суддя,
Протокол про адміністративне правопорушення № 0545 від 26 серпня 2022 року із кваліфікацією дій за ч.3 ст.172-20КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з доданими матеріалами повернути командиру військової частини НОМЕР_1 для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.В.Орчелота