Постанова від 13.07.2009 по справі 2а-23344/09/1270

Справа № 2а-23344/09/1270

Категорія 6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України 13 липня 2009 року м. Луганськ

Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: Твердохліба Р.С. ,

При секретарі: Лустіной Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області до Дочірнього підприємства «Луч» Відкритого акціонерного товариства «Завод «Красний Луч» про звернення стягнення на активи, -

ВСТАНОВИВ:

09 червня 2009 року Державна податкова інспекція у м. Красний Луч Луганської області звернулася до суду із позовом в якому просила стягнути з Дочірнього підприємства «Луч» Відкритого акціонерного товариства «Завод «Красний Луч» суму податкового боргу з податку на прибуток та комунального податку в сумі 6290, 00 грн. Позивач в обгрунтування своїх позовних вимог зазначив, що Дочірнє підприємство «Луч» Відкритого акціонерного товариства «Завод «Красний Луч» 28 вересня 2004 року зареєстровано як юридична особа Виконавчим комітетом Краснолуцької міської Ради за №1 380 102 0000 000 045 та взяте на податковий облік платника податків у Державній податковій інспекції у м. Красний Луч Луганської області. У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання, станом на 19.05.2009 року відповідач має податковий борг перед бюджетом з податку на прибуток у розмірі 170 грн. (штрафні санкції) та комунального податку в розмірі 6120, 00 грн. (штрафні санкції). У зв'язку з несвоєчасною сплатою узгоджених податкових зобов'язань ДШ у м. Красний Луч на адресу відповідача були направлені перша та друга податкові вимоги, які були отримані відповідачем, але заборгованість сплачена не була.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та надав суду аналогічні позовній заяві пояснення.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату й час слухання справи був повідомлений належним чином, причину неявки суду не доповів.

Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дійшов висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Частиною 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті З КАС стосовно визначення адміністративної справи.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».

Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.

Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Дочірнє підприємство «Луч» Відкритого акціонерного товариства «Завод «Красний Луч» зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Краснолуцької міської Ради 28 вересня 2004 року за №13801020000000045, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (арк. справи 5).

Відповідно до діючого законодавства підприємство поставлено на облік платників податків в Державній податковій інспекції у м. Красний Луч 01.10.2004 року за №160, про що свідчить довідка (арк справи 6).

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Згідно ч. 1 ст. 11 вказаного закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

На підставі акту перевірки №779/23/33123414 від 20.11.2008 року Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі у М. Луганську було прийнято податкове повідомлення-рішення №0001232342/0 від 12.12.2008 року, яким визначено податкове зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями зі сплати податку на прибуток в розмірі 170, 00 грн. та податкове повідомлення-рішення №0001242342/0 від 12.12.2008 року, яким визначено податкове зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями зі сплати комунального податку в розмірі 6120, 00 грн., які були отримані представником відповідача 16.12.2008 року, що підтверджується підписом представника відповідача на поштовому повідомленні (арк. справи 13).

Відповідно до п.п.5.2.1, 5.2.2. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення, якщо воно протягом 10 днів

з дня отримання не оскаржено платником податків. Факту оскарження відповідачем податкового зобов'язання судом не встановлено.

Станом на 19 травня 2009 року за Дочірнім підприємством «Луч» Відкритого акціонерного товариства «Завод «Красний Луч» утворилася заборгованість зі сплати податку на прибуток (штрафні санкції) у розмірі 170 грн. та комунального податку (штрафні санкції) в розмірі 6120, 00 грн., що підтверджується актом звірення, 9(арк. справи 14, 16).

Зважаючи на те, що боржник не сплатив узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковим органом були направлені відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» перша податкова вимога №1/6 від 09.01.2009 року, яка була отримана відповідачем 19.01.2009 року, та друга податкова вимога №2/25 від 18.02.2009 року (арк. справи 10-11).

Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Окрім цього, 20 квітня 2009 року начальником ДПІ у м. Красний Луч Луганської області було прийнято рішення №14/24 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків, Дочірнього підприємства «Луч» Відкритого акціонерного товариства «Завод «Красний Луч», в рахунок погашення його податкового боргу (арк. справи 11).

Але заборгованість відповідачем погашена не була.

Згідно ст. ст. 9, 11 Закону України "Про систему оподаткування", платники податку несуть обов'язки щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) та відповідальність за порушення відповідно до законів України.

Пунктом 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. З Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІП активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області знайшли обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе стягнути з Дочірнього підприємства «Луч» Відкритого акціонерного товариства «Завод «Красний Луч» суму податкового боргу з податку на прибуток та комунального податку в сумі 6290, 00 грн.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області до Дочірнього підприємства «Луч» Відкритого акціонерного товариства «Завод «Красний Луч» про звернення стягнення на активи задовольнити повністю.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Луч» Відкритого акціонерного товариства «Завод «Красний Луч» (р/р2600611669 ОД «Райфайзен банк Аваль», м. Луганськ, МФО 304007, код 33123414, пл. Трофімова, 1, м. Красний Луч, Луганська області) заборгованість з податку на прибуток та комунального податку в сумі 6290, 00 грн. на користь Державної податкової інспекції у м. Красний Луч (р/р 614101000008/0 в УДК в Луганській області, м. Луганськ, МФО 804013, код 21763720), звернувши стягнення на його активи.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом,

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.