Постанова від 01.07.2009 по справі 2-а-5481/09/2270/1

Справа № 2-а-5481/09/2270/1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2009 року Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:

головуючого судді Блонського В.К.,

при секретарі Варченко В.В.,

за участі:

представника відповідача Варенко О.С. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькому адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Летичівської міжрайонної державної податкової інспекції смт. Летичів Хмельницької області про скасування податкового повідомлення - рішення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просить скасувати податкове повідомлення -рішення від 25 травня 2009 року № 0004601701/0, яким позивачу нараховано штрафні (фінансові) санкції в сумі 170 грн.

Свій позов позивач мотивує тим, що він є суб'єктом підприємницької діяльності і застосовує спрощену систему оподаткування. За результатами невиїзної перевірки позивача у травні 2009 року, на підставі акту перевірки від 12 травня 2009 року було прийнято податкове повідомлення - рішення від 25 травня 2009 року № 0004601701/0, яким позивачу нараховано штрафні (фінансові) санкції в сумі 170 грн., за порушення терміну подання податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2008 рік. Таке податкове повідомлення - рішення позивач вважає незаконним, тому що звітність ним було подано своєчасно, у січні 2009 року разом із звітністю по спрощеній системі оподаткування.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, пояснивши суду, що податкове повідомлення - рішення позивач є незаконним, тому що звітність за 2008 рік ним було подано своєчасно, у січні 2009 року разом із звітністю по спрощеній системі оподаткування.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнала повністю, пояснивши суду, що податкове повідомлення - рішення є законним, так як при проведенні перевірки позивача було встановлено порушення терміну подання податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2008 рік, за що передбачені відповідні штрафні санкції.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позов не підлягає задоволенню, з таких підстав.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач зареєстрований як фізична особа - підприємець Летичівською районною державною адміністрацією Хмельницької області 30.08.2006 року за № 2 661 000 0000 000965 та відповідно до ст. ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування» є платником податків, зборів та обов'язкових платежів і зобов'язана їх сплачувати в терміни передбачені чинним законодавством.

За заявою позивача про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 14.12.2007 року, позивач у 2008 році перебував на спрощеній системі оподаткування і одним із видів його діяльності було за вказаний рік, надання послуг з пасажирських транспортних перевезень легковим автомобілем до 5 місць (таксі).

Постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 року № 303 затверджено «Порядок встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору» (Далі Порядок № 303).

Відповідно до ч. 2, 4 Порядку № 303 встановлено, що збір за забруднення навколишнього природного середовища справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами забруднення, тобто позивач згідно даної норми Порядку № 303 є платником збору. Суми збору, який справляється за викиди пересувними джерелами забруднення, обчислюються платниками збору самостійно щокварталу наростаючим підсумком з початку звітного року на підставі нормативів збору за ці викиди виходячи з кількості фактично використаного пального та його виду відповідно до таблиць доданих до Порядку № 303 та коригуючих коефіцієнтів, наведених у таблицях доданих до Порядку № 303.

Частиною 9 Порядку № 303 базовий податковий (звітний) період збору визначено як такий, що дорівнює календарному кварталу.

Платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, наростаючим підсумком за квартал, півріччя, дев'ять місяців та рік і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів податкової служби за місцем перебування платника збору на податковому обліку - в разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення.

Згідно п. п. «в», п. п. 4.1.4, п. 4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

За 2008 рік позивачем як платником збору, податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища поданий до державної податкової інспекції 12.05.2009 року, що підтверджується поясненнями представника відповідача та копією самого податкового розрахунку, який підписаний позивачем та датований і зареєстрований відповідачем 12.05.2009 року.

Відповідачем проведено невиїзну документальну перевірку позивача з питання своєчасності подання податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища, що зафіксовано актом перевірки від 12.05.2009 року, за № 141/1701/1918803214.

Перевіркою встановлено порушення п. п. 4.1.4 п. 4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», та п. 9 «Порядок встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору», а саме: податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища фактично поданий 12.05.2009 року, тоді як його необхідно було подати 09.02.2009 року, у термін встановлений чинним законодавством, тобто розрахунок поданий із затримкою в 92 дні.

Відповідальність за несвоєчасне подання податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища передбачена п. п. 17.1.1, п. 17.1, ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», тобто платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або затримку.

За результатами перевірки відповідачем було винесено податкове повідомлення-рішення від 25 травня 2009 року № 0004601701/0, яким визначено податкове зобов'язання у вигляді штрафу сумі 170 грн., що підтверджується розрахунком штрафних (фінансових) санкцій.

Суд не враховує при вирішенні спору пояснення позивача про те, що податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища ним був поданий до державної податкової інспекції у січні 2009 року, так в підтвердження своїх пояснень не надав суду жодного доказу і ствердив, що таких доказів не існує, тоді як у матеріалах справи є копія податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища, який підписаний позивачем і зареєстрований у відповідача 12.05.2009 року, крім того звіт по спрощеній системі оподаткування за 4 квартал 2008 року поданий позивачем відповідачу, зареєстрований у відповідача 5 березня 2009 року, що також не відповідає змісту пояснень позивача.

Аналізуючи все в сукупності суд приходить до висновку, що немає підстав для визнання незаконним податкового повідомлення - рішення від 25 травня 2009 року № 0004601701/0, яким визначено податкове зобов'язання позивача у вигляді штрафу в сумі 170 грн.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позов необґрунтований та не доведений у судовому засіданні, тому у його задоволенні необхідно відмовити.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування», ст. ст. 4, 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст. 9, 11, 86, 159 - 163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова в повному обсязі складена 03.07.2009 року.