Справа №:755/8661/22
Провадження №: 1-кс/755/1647/22
"12" вересня 2022 р. Слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , секретар судових засідань ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , слідчої ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши клопотання слідчого Дніпровського УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_6 у кримінальному провадженні №12022100040002715 від 07.09.2022 року про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Києва, українця, громадянина України, з повною середньою освітою, офіційно не працюючого, не одруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимого: 30.01.2021 року Деснянським районним судом м. Києва за ч. 1 ст. 185 КК України, до покаранням у виді громадських робіт на строк 80 (вісімдесят) год.,
підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 186 КК України,
Клопотання обґрунтовано наявністю підозри щодо ОСОБА_7 за ч. 4 ст. 186 КК України та ризиками передбаченими ст. 177 КПК України.
В судовому засіданні, відповідно до ст. 342 КПК України, суд встановлює особу учасників судового провадження. Наразі встановити особу відносно якої надійшло клопотання про обрання запобіжного заходу, не виявилось можливим, так як належних документів, що засвідчують особу ОСОБА_7 ні стороною обвинувачення ні стороною захисту надано не було. Підозрюваний повідомив, що втратив паспорт, ще до початку досудового розслідування по вказаному провадженню.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 № 5492-УІ зі змінами та доповненнями (Відомості Верховної Ради, 2014, № 36, ст. 1190): документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України є: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну; тимчасове посвідчення громадянина України; документами, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус є: посвідчення водія; посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон; посвідка на постійне проживання; посвідка на тимчасове проживання; картка мігранта; посвідчення біженця; проїзний документ біженця.
Перелік документів, які посвідчують особу, передбачених пунктами 1, 2 частини 1 статті 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», є вичерпним та не підлягає розширеному тлумаченню.
Слідчий суддя вважає, що відсутність документів, що засвідчують особу підозрюваного унеможливлює розгляд клопотання.
Керуючись ст.ст. 193, 196, 277, 342 КПК України, слідчий суддя -
ухвалив:
клопотання слідчого Дніпровського УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_6 у кримінальному провадженні №12022100040002715 від 07.09.2022 року про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_8 - повернути слідчому.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя