Житомирський апеляційний суд
Справа №276/1001/22
Категорія ст.173 КУпАП Доповідач Зав'язун С. М.
13 вересня 2022 року Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Житомирського апеляційного суду Зав'язун С.М., перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення №276/1001/22 відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП щодо визначення підсудності її судового розгляду,
До Житомирського апеляційного суду з Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області надійшла справа про адміністративне правопорушення №276/1001/22 відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП щодо визначення підсудності її судового розгляду.
У відповідності до матеріалів справи, 07.07.2022 до суду надійшла справа про адміністративне правопорушення №276/1001/21 відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП, яка відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями розподілена судді Бобру Д.О.
12.07.2022 суддя Бобер Д.О. до канцелярії суду подав заяву про самовідвід, яка 02.08.2022 року суддею ОСОБА_2 задоволена.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.08.2022 справу 276/1001/22 розподілено судді Збаражському А.М.
04.08.2022 суддя Збаражський А.М. до канцелярії суду подав заяву про самовідвід, яка 01.09.2022 суддею Бобром Д.О. задоволена.
Згідно протоколу щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01 вересня 2022 року, призначення судді не відбулося, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів для розподілу справи.
При цьому, на даний час штатна чисельність суддів Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області становить - 3 судді, з них фактично працює 2 суддів - Збаражський А.М. та Бобер Д.О., які слухали поєднану справу, яка виключає розгляд поточної.
Таким чином, у Володарсько-Волинському районному суді Житомирської області неможливо утворити склад суду для розгляду справи №276/1001/22.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
Згідно з положеннями ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
При цьому, питання передачі справи про адміністративне правопорушення до іншого суду не врегульовано нормами КУпАП. А тому, з метою додержання принципу законності, виникла необхідність в застосуванні принципу аналогії закону найбільш близької галузі права - кримінального процесуального права та, при вирішенні питання про зміну територіальної підсудності, керуватися положеннями ст.34 КПК України.
Тому, за встановлених обставин, з метою дотримання вимог зазначених норм закону та положень ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, якою кожному гарантується право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, та відповідно до вимог ч.3 ст.7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», якою передбачено, що судова система перш за все забезпечує доступність правосуддя для кожної особи, відповідно до Конституції України, вважаю за необхідне визначити підсудність розгляду справи про адміністративне правопорушення №276/1001/22, передавши цю справу на розгляд до Червоноармійського районного суду Житомирської області
Керуючись ст.294 КУпАП, ст.7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», -
Справу про адміністративне правопорушення №276/1001/22 відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП - направити для розгляду до Червоноармійського районного суду Житомирської області.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя Житомирського
апеляційного суду С.М. Зав'язун