Справа № 484/3013/22
Провадження № 3/484/1438/22 р.
13 вересня 2022 року м. Первомайськ
Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Паньков Д.А., ознайомившись із матеріалами адміністративної справи, яка надійшла до суду від Первомайського РВП ГУНП України в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 174 КУпАП ОСОБА_1 , -
13.09.2022 року від Первомайського РВП ГУНП України в Миколаївській області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 174 КУпАП ОСОБА_1 .
Ознайомившись з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 460163 від 12.09.2022 року та додатками до нього, приходжу до висновку, що він підлягає поверненню для дооформлення і приведення у відповідність до вимог ст. 256 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Суд розглядає справу у межах обставин, викладених у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, та на основі тих доказів, які стосуються обставин вчинення адміністративного правопорушення, на підставі яких складено протокол.
Відповідно до ст.ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Суть правопорушення зазначеного в протоколі повинна бути конкретизована і в ній повинні бути відображені всі елементи складу правопорушення та факти, які мають значення для притягнення особи до відповідальності.
Відсутність в протоколі про притягнення до адміністративного правопорушення конкретизованого складу дій особи, унеможливлює об'єктивний розгляд справи.
У протоколі зазначено, що ОСОБА_1 перебуваючи в населеному пункті здійснив один постріл з належної йому пневматичної зброї, а саме револьвера для відстрілу патронів типу «Флобер».
Ст. 174 КУпАП передбачено відповідальність за стрільбу з вогнепальної чи холодної метальної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії або пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду в населених пунктах і в не відведених для цього місцях, а також у відведених місцях з порушенням установленого порядку.
З протоколу та доданих до нього матеріалів неможливо зрозуміти з якої саме зброї, переліченої у диспозиції ст.. 174 КУпАП, було здійснено постріл та не вказано на якій підставі поліцейські дійшли висновку про те, яка це саме зброя (висновок експерта, тощо).
Крім того санкція вищевказаної статті передбачає обов'язкову конфіскацію зброї, але в матеріалах відсутні дані про її вилучення та взагалі не вказано її індивідуальних характеристик. У протоколі взагалі зазначено, що будь які речі не вилучались.
Виходячи з наведеного, суд не зможе з'ясувати всі обставини, які підлягають з'ясуванню відповідно до ст. 280 КУпАП, тобто об'єктивний розгляд справи неможливий.
Керуючись ст.ст. 256, 283, 284 КУпАП України, суддя, -
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 460163 від 12.09.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 174 КУпАП ОСОБА_1 , та додані до нього документи - повернути для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: