Справа № 489/2585/22
Провадження № 3/489/1699/22
Ленінський районний суд міста Миколаєва
Постанова
13 вересня 2022 року місто Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду міста Миколаєва Гриненко Михайло Вікторович, розглянувши матеріали справи, що надійшли з МРУП ГУНП в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно з протоколом проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП,
встановив:
До суду надійшли матеріали справи відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП.
Ознайомившись з матеріалами справи, суддя встановив наступне.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання , зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення окрім іншого, зазначаються: відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
При цьому протокол про адміністративне правопорушення не містить зазначення повних відомостей про назву населеного пункту місця проживання особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
При цьому, зазначення у протоколі про адміністративне повних відомостей про особу, зокрема в частині адреси місця її проживання, є необхідними відомостями змісту протоколу про адміністративне правопорушення з метою виклику особи до суду шляхом направлення їй судової повістки.
Також у протоколі про адміністративне правопорушення не вказані повні відомості про місце вчинення інкримінованого особі правопорушення, а саме: не зазначено населений пункт, де вчинене правопорушення.
Крім того, протокол містить виправлення первинного тексту в частині зазначення нормативного акту, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, які не оговорені належним чином (відсутній засвідчувальний напис посадової особи та печатка відповідного органу).
Наведені обставини свідчать про те, що протокол про адміністративне правопорушення складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, які унеможливлюють розгляд справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 № 14, визнана правильною практика тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення.
Із п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 № 11 вбачається, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Вказане свідчить про наявність обґрунтованих підстав для повернення справи для доопрацювання з метою виправлення вказаних недоліків протоколу про адміністративне правопорушення, а також ознайомлення особи, відносно якої складено протокол, із внесеними виправленнями, оскільки відповідно до положень статей 256, 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання; знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення.
На підставі викладеного та керуючись статтями 276, 278 КУпАП, суддя
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП повернути до Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області - для доопрацювання.
Суддя М.В. Гриненко