479/215/22
2-п/479/4/22
12 вересня 2022 року смт.Криве Озеро
Кривоозерський районний суд Миколаївської області
в складі: головуючого - судді Репушевської О.В.,
за участю секретаря судового засідання Шумської Т.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смтКриве Озеро заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Кривоозерського районного суду від 10 червня 2022 року по цивільній справі №479/215/22 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення додаткових витрат на дитину,
19 серпня 2022 року до суду надійшла заява відповідача ОСОБА_1 в особі представника - адвоката Вялової І.М. про перегляд заочного рішення Кривоозерського районного суду від 10 червня 2022 року по цивільній справі №479/215/22 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення додаткових витрат на дитину.
Сторони належним чином повідомлені про час та місце слухання заяви про перегляд заочного рішення.
В судове засідання представник відповідача не з'явилася, надіслала заяву з проханням заяву про перегляд заочного рішення слухати в її відсутність, просила задовольнити її в повному обсязі .
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи №479/215/22, матеріали даної заяви, дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що 10 червня 2022 року судом ухвалено заочне рішення у справі №479/215/22 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення додаткових витрат на дитину, яким позовні вимоги задоволено частково.
19 серпня 2022 року до суду надійшла заява представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Вялової І.М. про перегляд заочного рішення Кривоозерського районного суду від 10 червня 2022 року по цивільній справі №479/215/22 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення додаткових витрат на дитину, в якій вона просила поновити строк на подання заяви про перегляд заочного рішення, переглянути заочне рішення та скасувати його, після чого призначити справи до судового розгляду.
Відповідно до положень ст.288 ЦПК України заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з'явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Встановлено, що 06 квітня 2022 року відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін, за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення додаткових витрат на дитину. Судовий розгляд справи призначено до судового розгляду на 04 травня 2022 року. 04 травня 2022 року в зв'язку з не явкою сторін, справу відкладено до 09 червня 2022 року. 09 червня 2022 року в зв'язку з перебуванням головуючої судді в нарадчій кімнаті по кримінальному провадженні №479/829/20, справу відкладено до 10 червня 2022 року .
Відповідач був належним чином повідомлений про час, місце розгляду справи, про що свідчать рекомендовані повідомлення.
10 червня 2022 року Кривоозерським районним судом Миколаївської області ухвалено заочне рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення додаткових витрат на дитину за відсутності відповідача.
Відповідно до положень ч.1 ст.280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов:1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання;2) відповідач не з'явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив;4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
При ухваленні заочного рішення 10 червня 2022 року у суду були наявні всі умови, необхідні для заочного розгляду справи: належне повідомлення відповідача про час і місце судового засідання; відсутність даних щодо наявності поважних причин його неявки в судове засідання; згода позивача на заочний розгляд справи.
Крім того, суд вважає, що заява про перегляд заочного рішення, не містить переконливих доказів, які б мали істотне значення для правильного вирішення справи.
Враховуючи вищевикладене, суд не вбачає підстав для скасування заочного рішення суду від 10 червня 2022 року та призначення справи до розгляду у загальному порядку, у зв'язку з чим заява підлягає залишенню без задоволення.
Керуючись ст.ст. 286, 287 ЦПК України суд -
Заяву ОСОБА_3 про перегляд заочного рішення Кривоозерського районного суду від 10 червня 2022 року по цивільній справі №479/215/22 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення, - залишити без задоволення.
Роз'яснити відповідачу, що у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя : ( підпис )
Копія вірна :
Суддя Кривоозерського
районного суду О.В. Репушевська