Постанова від 19.08.2022 по справі 759/9717/22

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

ун. № 759/9717/22

пр. № 3/759/4834/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 серпня 2022 року м.Київ

Суддя Святошинського районного суду м. Києва Косік Л.Г., розглянувши матеріали, що надійшли від Святошинського УП ГУ НП у м.Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 156 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 19.07.2022 серії ВАВ № 489366 ОСОБА_1 19.07.2022 приблизно о 14 год. 00 хв. за адресою: м. Київ, пр-т Перемоги, 87, здійснювала продаж тютюнових виробів без марок акцизного податку, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 156 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, заперечень проти протоколу про адміністративне правопорушення не надала, передбаченим законом правом на правову допомогу не скористалась, у зв'язку з чим вважаю за можливе розглянути справу за її відсутності.

До протоколу про адміністративне правопорушення як докази додано:

- протокол огляду та вилучення від 19.07.2022;

- письмові пояснення ОСОБА_1 ;

- фотоматеріал.

Розглянувши протокол та додані до нього докази, суддя приходить до наступних висновків.

За приписами ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

При цьому всі викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.

Відповідно до ч. 1 ст. 156 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.

У протоколі про адміністративне правопорушення від 19.07.2021 серії ВАВ № 489366 зазначено, що ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 156 КУпАП - за продаж тютюнових виробів без марок акцизного податку.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, під час перевірки та складання даного протоколу співробітником поліції взагалі не встановлено суб'єкта господарювання за адресою м. Київ, пр-т Перемоги, 87.

Жодних доказів того, що саме ОСОБА_1 здійснювала роздрібну торгівлю або ж працювала на будь-якій посаді за вказаною адресою матеріали справи не містять, крім того відсутні докази, що ОСОБА_1 здійснювала роздрібну торгівлю тютюновими виробами без марок акцизного податку.

Згідно з ч. 2 ст. 251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Згідно приписів ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Оскільки під час розгляду справи встановлено, що докази, які б поза розумним сумнівом доводили винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення відсутні, а згідно з ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП, а тому дана справа підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП - за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного і, керуючись ст. ст. 221, 245, 247, 279, 280, 283, 284, 285 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Предмети торгівлі, що вилучені згідно протоколу огляду та вилучення від 19.07.2022 року, а саме: тютюнову вироби - повернути за належністю ОСОБА_1 .

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Л.Г.Косик