Іменем України
12 вересня 2022 року Справа № 360/1024/22
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисіль С. В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації (далі також - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - третя особа, ГУ ПФУ в Луганській області), в якому позивач просить:
- визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови позивачу у проведенні нагляду за правильністю перерахунку його основного розміру пенсії з 01 грудня 2019 року ГУ ПФУ в Луганській області на підставі наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 10 січня 2007 року № 4, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 січня 2007 за № 57/13324, «Про затвердження Порядку здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України» та відповідно до статті 103 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;
- зобов'язати відповідача невідкладно здійснити відповідний нагляд за додержання вимог законодавства ГУ ПФУ в Луганській області під час перерахунку позивачу основного розміру пенсії з 01 грудня 2019 року, із застосуванням відповідного рішення Луганського окружного адміністративного суду у справі № 360/3673/18, а також висновків Верховного Суду, що викладені у зразковій справі № 240/5401/18, та за результатами, якого скласти акт перевірки щодо неправильності перерахунку з 01 грудня 2019 року позивачу основного розміру пенсії у розмірі 70 %, замість 90 %.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він є пенсіонером, перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Луганській області та отримує пенсію за вислугу років.
23 вересня 2021 року позивач звернувся з заявою на ім'я голови Луганської обласної державної адміністрації - Голови військово-цивільної адміністрації Гайдая С. В., в якій просив захистити його права щодо відновлення з 01 грудня 2019 року його основного розміру пенсії до 90 %, який з вищевказаної дати (при проведенні чергового перерахунку пенсії на підставі судового рішення у справі № 360/2506/21 від 04 червня 2021 року) був безпідставно зменшений ГУ ПФУ в Луганській області до 70 %, не зважаючи на те, що у цього управління відносно позивача є відповідне попереднє судове рішення Луганського окружного адміністративного суду у справі № 360/3673/18, яке 15 лютого 2019 року набрало законної сили, і згідно з яким основний розмір пенсії позивача з 01 січня 2016 року складає 90 %.
Вказаним зверненням позивач просив голову Луганської облдержадміністрації невідкладно надати вказівку директору Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації ОСОБА_2 здійснити нагляд щодо законності зменшення йому з 01 грудня 2019 року основного розміру пенсії з 90 % до 70 %, тобто перевірити відповідність прийнятого ГУ ПФУ в Луганській області відносно позивача рішення щодо зменшення основного розміру пенсії з 01 грудня 2019 року до 70 %, законодавчим та нормативно-правовим актам.
02 листопада 2021 року відповідач надіслав позивачу відповідь за вих. № 618-П-0254, в якій зазначив, що ураховуючи той факт, що позивач отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», то підстави для задоволення вимог щодо здійснення нагляду за дотриманням законодавства при проведенні перерахунку розміру пенсії у нього начебто відсутні, при цьому відповідачем прийнято рішення про направлення звернення позивача від 23 вересня 2021 року на розгляд до ГУ ПФУ в Луганській області.
15 листопада 2021 року відповідач у доповнення до своєї відповіді від 02 листопада 2021 року повідомив позивача, про те, що він отримав від ГУ ПФУ в Луганській області відповідь (вих. № 4531-4786/П-02/5-1200/21) стосовного пенсійного забезпечення позивача.
Таку бездіяльність відповідача позивач вважає протиправною та просить задовольнити позовні вимоги.
Ухвалою від 10 лютого 2022 року позовну заяву залишено без руху та запропоновано позивачу усунути недоліки позовної заяви.
Ухвалою від 06 травня 2022 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, справу визначено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (в письмовому провадженні).
Ухвалою від 29 червня 2022 року від відповідача повторно витребувані письмові докази.
Зазначені ухвали від 06 травня 2022 року та від 29 червня 2022 року і позов з додатками надіслані відповідачу в його електронний кабінет. Документи доставлені до електронного кабінету 16 серпня 2022 року, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.
ГУ ПФУ в Луганській області до суду надані письмові пояснення, в яких заперечує проти позовних вимог з огляду на таке.
Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Луганській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-XII (далі - Закон №2262).
На виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 04 червня 2021 року по справі № 360/2506/21 ГУ ПФУ в Луганській області в липні 2021 року здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року на підставі довідки від 17 березня 2021 року № 22/6-1248 про розмір грошового забезпечення станом на 19 листопада 2019 року, виданої Департаментом персоналу Міністерства внутрішніх справ України.
Розмір пенсії після перерахунку пенсії склав 10317,64 грн.
Приймаючи рішення про перерахунок пенсії позивачу відповідно до рішення Луганського окружного адміністративного суду від 04 червня 2021 року по справі № 360/2506/21 у розмірі 70 відсотків грошового забезпечення, третя особа керувалась наступним:
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, державній службі з надзвичайних ситуацій, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб визначаються Законом № 2262.
Пенсії за вислугу років призначають у розмірах регламентованих статтею 13 вказаного закону, при цьому максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати певних граничних розмірів.
Позивачу проведено перерахунок пенсії з 01 грудня 2019 року відповідно до статті 63 Закону № 2262, Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», Постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21 лютого 2018 року № 103.
На час здійснення ГУ ПФУ в Луганській області перерахунку пенсії позивача, діяла вже інша редакція Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII від 09 квітня 1992 року, а саме редакція Закону № 2262-XII від 13 березня 2018 року, згідно якої максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 відсотків відповідних сум грошового забезпечення (стаття 13).
Таким чином, відповідач з врахування положень Закону України № 2262-XII від 09 квітня 1992 року в редакції Закону з 13 березня 2018 року перерахував з 01 грудня 2019 року позивачу пенсію виходячи із розрахунку вже 70 % грошового забезпечення.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На думку третьої особи, викладене дає підстави вважати, що основний розмір пенсії позивача, не повинен перевищувати 70% грошового забезпечення.
Кодексом адміністративного судочинства України передбачено, що постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Судові рішення виконуються органами Пенсійного фонду України в межах покладених зобов'язань.
Зміст мотивувальної й резолютивної частин рішення суду конкретизує встановлені судом зобов'язання, в межах яких органи Пенсійного фонду України виконують рішення судів.
Оскільки у рішенні суду не зазначено розмір відсотків грошового забезпечення, який повинен застосовуватись, ГУ ПФУ в Луганській області прийнято рішення про проведення перерахунку пенсії на з розміру 70 % грошового забезпечення.
У задоволенні позову просить відмовити.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд встановив наступне.
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Луганській області та отримує пенсію за вислугу років згідно із Законом № 2262-ХІІ по лінії МВС України, основний розмір якої: 90 % грошового забезпечення.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2018 року у справі № 360/3673/18, з урахуванням ухвали від 28 грудня 2018 року про виправлення описок, позов ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Луганській області про зобов'язання вчинити певні дії задоволено. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо зменшення розміру пенсії з 90% до 70% відповідних сум грошового забезпечення при проведенні з 01 грудня 2016 року перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно з частиною четвертою статті 63 Закону України № 2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб». Зобов'язано ГУ ПФУ в Луганській області провести з 01 січня 2016 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 згідно з частиною четвертою статті 63 Закону України № 2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», виходячи із розміру 90 % відповідних сум грошового забезпечення.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 04 червня 2021 року у справі № 360/2506/21 позов ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Луганській області задоволено повістю. Визнано протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Луганській області щодо не проведення з 01 грудня 2019 року перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 відповідно до статей 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, на підставі довідки Міністерства внутрішніх справ України від 17 березня 2021 року № 22/6-1248. Зобов'язано ГУ ПФУ в Луганській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до статей 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі довідки Міністерства внутрішніх справ України від 17 березня 2021 року № 22/6-1248, з урахуванням виплачених сум, починаючи з 01 грудня 2019 року.
21 липня 2021 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в Луганській області із заявою про помісячного розрахунку заборгованості пенсії з 01 грудня 2019 року, надання інформації щодо основного розміру його пенсії з 01 грудня 2019 року та надання протоколу за пенсійною справою з 01 грудня 2019 року.
У відповіді від 18 серпня 2021 року № 3246-3334/П-02/8-1200/21 ГУ ПФУ в Луганській області серед іншого зазначено, що на виконання рішення Луганського окружного суду від 04 червня 2021 року у справі № 360/2506/21 ГУ ПФУ в Луганській області в липні 2021 року здійснено перерахунок пенсії позивачу з 01 грудня 2019 року на підставі довідки від 17 березня 2021 року № 22/6-1248, виданою Департаментом персоналу Міністерства внутрішніх справ України. Доплату по проведеному перерахунку за період з 01 грудня 2019 року по 31 липня 2021 року у розмірі 117 523,55 грн обліковано в ГУ ПФУ в Луганській області та буде виплачено з урахуванням повноважень, наданих чинним законодавством. Поточна пенсія з 01 серпня 2021 року виплачується позивачу з урахуванням рішення Луганського окружного суду від 04 червня 2021 року у справі № 360/2506/21 на підставі довідки від 17 березня 2021 року № 22/6-1248 про грошове забезпечення, виданої Департаментом персоналу Міністерства внутрішніх справ України станом на 19 листопада 2019 року.
Відповідно до розрахунку на доплату (виплату, утримання) пенсії позивача та розрахунку пенсії за вислугою років позивача станом на 01 грудня 2019 року по пенсійній справі N/А 9477 заборгованість за період з 01 грудня 2019 року по 31 липня 2021 року складає 117 523,55 грн, розмір пенсії після перерахунку пенсії складає 10317,64 грн. Основний розмір пенсії: 70 % грошового забезпечення.
23 вересня 2021 року позивач звернувся із заявою до голови Луганської обласної державної адміністрації - Голови військово-цивільної адміністрації Гайдая С. В., в якій просив захистити його права щодо відновлення з 01 грудня 2019 року його основного розміру пенсії до 90 %, який при проведенні чергового перерахунку пенсії на підставі судового рішення у справі від 04 червня 2021 року № 360/2506/21 був зменшений ГУ ПФУ в Луганській області до 70 %. Також просив голову Луганської облдержадміністрації невідкладно надати вказівку директору Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації ОСОБА_2 здійснити нагляд щодо законності зменшення йому з 01 грудня 2019 року основного розміру пенсії з 90 % до 70 %, тобто перевірити відповідність прийнятого Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області відносно позивача рішення щодо зменшення основного розміру пенсії з 01 грудня 2019 року до 70 %, законодавчим та нормативно-правовим актам.
У листі від 02 листопада 2021 року № 618-П-0254 Департамент соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації зазначив, що позивач отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», тому підстави для задоволення вимог щодо здійснення нагляду за дотриманням законодавства при проведенні перерахунку розміру пенсії у нього відсутні, при цьому відповідачем прийнято рішення про направлення звернення позивача від 23 вересня 2021 року на розгляд до ГУ ПФУ в Луганській області.
15 листопада 2021 року відповідач у доповнення до відповіді від 02 листопада 2021 року повідомив позивача, про те, що він отримав від ГУ ПФУ в Луганській області відповідь від 12 листопада 2021 року № 4531-4786/П-02/5-1200/21 стосовного пенсійного забезпечення позивача та порядку виконання судових рішень, в якій зазначено таке.
Резолютивною частиною рішення Луганського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2018 року у справі № 360/3673/18, винесеного на користь позивача, з урахуванням ухвали від 28 грудня 2018 року про виправлення описок, зобов'язано ГУ ПФУ в Луганській області провести перерахунок пенсії позивачу з 01 січня 2016 року, виходячи із розміру 90 % відповідних сум грошового забезпечення. Зазначений перерахунок було проведено, заборгованість виплачено за окремою бюджетною програмою на додаткову відомість березня 2021 року. Тобто рішення суду від 14 грудня 2018 року у справі № 360/3673/18 виконано у повному обсязі.
Виходячи з мотивувальної та резолютивної частин рішення суду від 04 червня 2021 року у справі № 360/2506/21, перерахунок пенсії позивачу проведено на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 17 березня 2021 року № 22/6-1248, надісланої Департаментом персоналу Міністерства внутрішніх справ України з урахуванням норм Закону № 2262, чинних на дату виникнення права на перерахунок, а саме із розрахунку 70 відсотків відповідних суд грошового забезпечення. Доплату по проведеному перерахунку за період з 01 грудня 2019 року по 31 липня 2021 року на виконання рішення суду від 04 червня 2021 року у справі № 360/2506/21 обліковано в ГУ ПФУ в Луганській області та буде виплачено в порядку черги за окремою бюджетною програмою.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Порядок здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України, затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10 січня 2007 року № 4 та постановою правління Пенсійного фонду України від 10 січня 2007 року № 1-1, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24 січня 2007 за N 57/13324.
Цей Порядок розроблений відповідно до статті 103 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058), в частині другій якої передбачено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, і його структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад здійснюють державне регулювання та нагляд у порядку, передбаченому законодавством, за дотриманням норм цього Закону щодо призначення (перерахунку) і виплати пенсій у солідарній системі.
Судом установлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яким визначено умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію.
У статті 5 Закону № 1058 визначено, що цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.
Відповідно до статті 1 Закону № 1058 пенсія - це щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її інвалідом, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом; пенсіонер - це особа, яка відповідно до цього Закону отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім'ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом.
Згідно зі статтею 9 Закону № 1058 у солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Відповідно до статті 10 Закону № 1058, особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.
Виходячи з системного аналізу вищевикладених норм Закону № 1058, суд дійшов висновку, що виплата пенсії за вислугою років не входять до правового регулювання цього Закону, а регулюється виключно Законом України «Про пенсійне забезпечення» і є спеціальною пенсією для конкретно визначеного кола осіб. Таким чином, враховуючи, що позивач є пенсіонером та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», суд вважає, що підстав для здійснення нагляду за дотриманням законодавства при проведенні перерахунку пенсії, призначеної ОСОБА_1 у Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації немає.
Посилання позивача на зміст додатку 6 до пункту 4.1 наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 10 січня 2007 року № 4, яким затверджено Порядок здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України, не змінює тієї обставини, що це наказ прийнятий на виконання статті 103 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», якою визначено порядок державного регулювання та нагляд за дотриманням норм цього Закону щодо призначення (перерахунку) і виплати пенсій саме у солідарній системі.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що дії Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації при розгляді заяви про здійснення нагляду за дотриманням законодавства при проведенні перерахунку пенсії відповідають критеріям, встановленим частиною 2 статті 2 КАС України, у зв'язку з чим, позовні вимоги є необґрунтованими і такими, що не підлягають задоволенню.
За правилами статті 139 КАС України понесені позивачем витрати у виді судового збору за подання даного позову покладаються на позивача та відшкодуванню не підлягають.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації області (ідентифікаційний код 03196720, місцезнаходження: вул. Новікова, 15б, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93400), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області (ідентифікаційний код 21782461, місцезнаходження: вул. Шевченка, 9, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93404) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.В. Кисіль