вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
про призначення експертизи
"07" вересня 2022 р. м. Київ Справа № 911/91/22
Суддя Грабець С.Ю., розглянувши матеріали справи
за позовом приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські регіональні електромережі"
до Дмитрівської сільської ради Бучанського району Київської області
про стягнення заборгованості в сумі 129 631,89 грн.,
за участю представників:
позивача: Бучка В.В. (довіреність №80/22 від 14.03.2022 року);
відповідача: Бовтуненка М.В. - адвоката (ордер, серії АА №1198812, від 06.02.2022 року),
10 січня 2022 року до Господарського суду Київської області надійшла позовна заява приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські регіональні електромережі" (далі - позивач) до Дмитрівської сільської ради Бучанського району Київської області (далі - відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 129 631,89 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивач послався на порушення відповідачем умов договору на користування електричною енергією (для споживачів з приєднаною потужністю до 750 кВА) від 31 липня 1997 року.
Ухвалою суду від 17.01.2022 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 09 лютого 2022 року.
07 лютого 2022 року через канцелярію Господарського суду Київської області від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, клопотання про призначення експертизи, а також клопотання про витребування доказів.
У засіданні представник позивача заявив усне клопотання про оголошення перерви у підготовчому засіданні та просив надати час для подання відповіді на відзив на позовну заяву.
Представник відповідача в засіданні проти задоволення вищевказаного клопотання не заперечував.
09 лютого 2022 року в підготовчому засіданні оголошено перерву до 09 березня 2022 року.
24 лютого 2022 року Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" №64/2022 в Україні введено воєнний стан та запроваджено здійснення встановлених Законом України "Про правовий режим воєнного стану" заходів, у зв'язку з чим, вищевказане підготовче засідання не відбулось.
Ухвалою суду від 21.06.2022 року підготовче засідання призначено на 15 липня 2022 року.
У засіданні представник позивача заявив усне клопотання про оголошення перерви в підготовчому засіданні, а також просив поновити процесуальний строк для подання відповіді на відзив, у зв'язку із заміною представника.
Представник відповідача проти вищевказаного клопотання не заперечував.
Суд, розглянувши у засіданні клопотання представника позивача про оголошення перерви у підготовчому засіданні та поновлення строку для подання відповіді на відзив на позовну заяву, визнав їх такими, що підлягали задоволенню.
15 липня 2022 року в підготовчому засіданні оголошено перерву до 17 серпня 2022 року.
17 серпня 2022 року в засіданні було розглянуто клопотання представника відповідача про призначення електротехнічної експертизи, заявлене ним 07 лютого 2022 року.
Представник відповідача в засіданні заявлене клопотання підтримав.
Представник позивача проти задоволення клопотання про призначення електротехнічної експертизи заперечував.
Ухвалою суду від 17.08.2022 року продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів, підготовче засідання відкладено на 07 вересня 2022 року.
07 вересня 2022 року в засіданні представник відповідача просив суд клопотання про призначення експертизи задовільнити.
Представник позивача в засіданні проти задоволення клопотання про призначення експертизи заперечував.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 99 Господарського процесуального кодексу України, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
У відзиві на позовну заяву представник відповідача послався на те, що позивач просить суд стягнути з відповідача вартість послуг з розподілу електричної енергії, які відповідач не отримував. Крім цього, за твердженнями представника відповідача, об'єкти енергоспоживання не підключені до системи розподілу електричної енергії через трансформаторні підстанції відповідача.
Частиною 1 ст. 100 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Відповідно до ч. 5 ст. 99 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз'яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов'язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Так, суд дійшов висновку про те, що для встановлення важливих для правильного вирішення цього спору фактичних обставин справи, які входять до предмета доказування, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, а у відповідача відсутня можливість подати інші докази на підтвердження обставин, викладених у відзиві на позовну заяву, а також у судових засіданнях, тому клопотання представника відповідача про призначення експертизи підлягало задоволенню судом.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Враховуючи вищевикладене та керуючись п. 1 ч. 1, ч. ч. 3, 4, 5 ст. 99, ч. 1 ст. 100, п. 2 ч. 1 ст. 228, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. призначити в справі №911/91/22 судову експертизу;
2. поставити на вирішення експерта наступні запитання:
1) чи підключені об'єкти енергоспоживання Дмитрівської сільської ради Бучанського району Київської області до системи розподілу електричної енергії через трансформаторні підстанції №1800 (№ установки 7001405001 / с. Личанка, вул. Шевченка); №1801 (№ установки 7001410448 / с. Личанка, вул. Прорізна); №1802 (№ установки 7001410438 / с. Личанка, вул. Центральна); №1803 (№ установки 7001410440 / с. Личанка, вул. Козацька); №1805 (№ установки 7001410452 / с. Личанка, вул. Баштанна)?
2) чи були підключені об'єкти енергоспоживання Личанської сільської ради Києво - Святошинського району Київської області чи Дмитрівської сільської ради Бучанського району Київської області, у період з 01.11.2020 р. по 31.12.2020 р., до системи розподілу електричної енергії через точки комерційного обліку (точки розподілу): 2.2.1) _02367942 ЕІС - код 62Z224597575051К; 2.2.2) _02367943 ЕІС - код 62Z4079625369978; 2.2.3) 10161880; 2.2.4) 10162526; 2.2.5) _02367941 ЕІС - код 62Z2340319019374; 2.2.6) _02368520 ЕІС - код 62Z4846185274915; 2.2.7) 10162473; 2.2.8) _02367936 ЕІС - код 62Z9950721855398?
3) чи були підключені об'єкти енергоспоживання Личанської сільської ради Києво - Святошинського району Київської області чи Дмитрівської сільської ради Бучанського району Київської області, у період з 01.11.2020 р. по 31.12.2020 р., до системи розподілу електричної енергії через трансформаторні підстанції №1800 (№ установки 7001405001 / с. Личанка, вул. Шевченка); №1801 (№ установки 7001410448 / с. Личанка, вул. Прорізна); №1802 (№ установки 7001410438 / с. Личанка, вул. Центральна); №1803 (№ установки 7001410440 / с. Личанка, вул. Козацька); №1805 (№ установки 7001410452 / с. Личанка, вул. Баштанна)?
4) чи були підключені об'єкти енергоспоживання інших споживачів, окрім Личанської сільської ради Києво - Святошинського району Київської області чи Дмитрівської сільської ради Бучанського району Київської області, у період з 01.11.2020 р. по 31.12.2020 р., до системи розподілу електричної енергії через трансформаторні підстанції або через лінії електропередачі, які підключені до трансформаторних підстанцій №1800 (№ установки 7001405001 / с. Личанка, вул. Шевченка); №1801 (№ установки 7001410448 / с. Личанка, вул. Прорізна); №1802 (№ установки 7001410438 / с. Личанка, вул. Центральна); №1803 (№ установки 7001410440 / с. Личанка, вул. Козацька); №1805 (№ установки 7001410452 / с. Личанка, вул. Баштанна)?
5) який обсяг послуг з розподілу електричної енергії, у період з 01.11.2020 р. по 31.12.2020 р., спожили побутові споживачі (не відповідач і не Личанська сільська рада Києво - Святошинського району Київської області) підключені до трансформаторних підстанцій або через лінії електропередачі, які підключені до трансформаторних підстанцій №1800 (№ установки 7001405001 / с. Личанка, вул. Шевченка); №1801 (№ установки 7001410448 / с. Личанка, вул. Прорізна); №1802 (№ установки 7001410438 / с. Личанка, вул. Центральна); №1803 (№ установки 7001410440 / с. Личанка, вул. Козацька); №1805 (№ установки 7001410452 / с. Личанка, вул. Баштанна)?
6) який обсяг послуг з розподілу електричної енергії, у період з 01.11.2020 р. по 31.12.2020 р., Личанська сільська рада Києво - Святошинського району Київської області чи Дмитрівська сільська рада Бучанського району Київської області отримали через трансформаторні підстанції №1800 (№ установки 7001405001 / с. Личанка, вул. Шевченка); №1801 (№ установки 7001410448 / с. Личанка, вул. Прорізна); №1802 (№ установки 7001410438 / с. Личанка, вул. Центральна); №1803 (№ установки 7001410440 / с. Личанка, вул. Козацька); №1805 (№ установки 7001410452 / с. Личанка, вул. Баштанна)?
7) чи призначені трансформаторні підстанції №1800, №1801, №1802, №1803, №1805 та прилади обліку розташовані у цих ТП, згідно проекту №КОЕ-5293 "Розподіл потужності для зони промислової та приватної забудови в с. Личанка, Києво - Святошинського району Київської області", для постачання та обліку постачання електричної енергії до житлових будинків (побутових споживачів)?
3. доручити проведення судової експертизи Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (03057, місто Київ, вулиця Смоленська, 6);
4. направити матеріали справи Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (03057, місто Київ, вулиця Смоленська, 6);
5. попередити експерта, який проводитиме судову експертизу про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок або відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків;
6. повідомити експерта про те, якщо під час проведення судової експертизи будуть встановлені обставини, що матимуть значення для правильного вирішення спору, з приводу яких судовому експерту не були поставлені питання, у висновку він викладає свої міркування і щодо цих обставин;
7. покласти витрати, пов'язані з проведенням судової експертизи, на Дмитрівську сільську раду Бучанського району Київської області;
8. зупинити провадження у справі №911/91/22 на час проведення судової експертизи;
9. направити копії ухвали учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 235 Господарського процесуального кодексу України, та може бути оскарженою в порядку, встановленому ст. 255 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалу підписано 12.09.2022 року.
Суддя С. Грабець