Справа № 761/17399/22
Провадження № 3/761/5618/2022
05 вересня 2022 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Фролова І.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Шевченківського управління поліції ГУ НП у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ст. 185 КУпАП, -
Відповідно до протоколу ВАБ № 888907 від 20.08.2022, 20 серпня 2022 року о 11 год. 00 хв. в м. Київ, по вул. Грекова, буд. 12, гр. ОСОБА_1 на вимогу припинити незаконні будівельні роботи, не реагував та став зухвало себе поводити і провокувати конфлікт та кидатись в бійку, на неодноразові прохання припинити протиправні дії не реагував, чим своїми діями вчинив злісну непокору законній вимозі поліцейського, тобто скоїв правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.
ОСОБА_1 разом зі своїм захисником у судовому засіданні щодо обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення заперечували у повному обсязі, просили закрити провадження у зв'язку з відсутністю події та складу правопорушення.
Суд, заслухавши пояснення особи ,яка притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, прийшов до такого.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень, у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Згідно до вимог ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням, (проступком) визнається протиправні, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до положень КУпАП, обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.
Стаття 185 КУпАП передбачає відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, нормі стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
Дослідивши наявний в матеріалах справи відеозапис з нагрудної камери поліцейського судом вбачається відсутність складу адміністративного правопорушення.
Дане слідує з того, що на дослідженому відеозаписі не вбачається факт не реагування та/або зухвалої поведінки зі сторони ОСОБА_1 до працівників поліції.
Також не знайшло підтвердження факт провокування конфлікту та бійки зі сторони ОСОБА_1 до працівників поліції.
Згідно ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачяться на її користь.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом.
Таким чином, у додатках до протоколу про адміністративне правопорушення відсутні належні та допустимі докази того, що розпорядження чи вимога поліцейського була законною.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст.247 КУпАП: Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Так, є правові підстави для закриття провадження по справі.
Керуючись ст.ст. 7, 185, 245, 247, 251 КУпАП, суд-
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 185 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Шевченківський районний суд м. Києва.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: