1-в/130/51/2022
205/2247/2012
Іменем України
07.09.2022 р. м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючої - судді ОСОБА_1
секретаря ОСОБА_2 ,
представника органу подання - ОСОБА_3 ,
особи, якій встановлюється адміністративний нагляд - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Жмеринка подання начальника Жмеринського РВП ГУНП України у Вінницькій області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, не працюючого, військовозобов'язаного, раніше неодноразово судимого,
Начальник Жмеринського РВП ГУНП України у Вінницькій області ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням, в якому повідомив, що ОСОБА_4 засуджений 05.09.2012 Жмеринським міськрайонним судом Вінницької області за ч.3 ст.185, ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 297 КК України на чотири роки дев'ять місяців позбавлення волі.
Після звільнення з місць позбавлення волі 11.10.2017 року ОСОБА_4 став на облік до Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області, як раніше судимий. За період проживання за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, почав зловживати спиртними напоями, порушувати громадський порядок.
Так, тричі 17.11.2021, 20.12.2021 та 23.06.2022 ОСОБА_4 вчинив адміністративні правопорушення та був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.176 КУпАП, ст. 183, ч. 1 ст.178 КУпАП.
18.11.2021, 21.12.2021 та 24.06.2022 ОСОБА_4 були винесені офіційні попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.
За місцем проживання ОСОБА_4 характеризується посередньо, зловживає спиртними напоями, має схильність до протиправної поведінки.
Начальник Жмеринського РВП ГУНП України у Вінницькій області ОСОБА_5 просив встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 із застосуванням певних обмежень дій піднаглядного, а саме: а) заборонити вихід з будинку, де проживає ОСОБА_4 , а саме за адресою: АДРЕСА_1 з 22:00 до 06:00 години ранку наступної доби (крім робочих годин); б) заборонити ОСОБА_4 виїзд за межі Жмеринського району Вінницької області, без дозволу керівництва Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області, який проводить нагляд; в) заборонити ОСОБА_4 відвідування місць, де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив; г) зобов'язати ОСОБА_4 з'являтися на реєстрацію в Жмеринський РВП ГУНП у Вінницькій області в кабінет №218 з 09.00 до 11.00 год. кожну другу і четверту суботу кожного місяця.
В судовому засіданні представник органу подання ОСОБА_3 подання підтримав та просив задовольнити.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_4 , який не заперечував проти задоволення подання, представника органу подання Жмеринського РВП ГУНП України у Вінницькій області ОСОБА_3 , який підтримав подання та просив його задовольнити, суд вважає, що подання не обґрунтоване і не підлягає задоволенню, враховуючи таке.
Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ч. 5 ст. 90 КК України якщо особа, що відбула покарання, до закінчення строку погашення судимості знову вчинить кримінальне правопорушення, перебіг строку погашення судимості переривається і обчислюється заново. У цих випадках строки погашення судимості обчислюються окремо за кожне кримінальне правопорушення після фактичного відбуття покарання (основного та додаткового) за останнє кримінальне правопорушення.
Згідно з ч. 2 ст. 78 КК України якщо засуджений не виконує покладені на нього обов'язки або систематично вчинює правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, суд направляє засудженого для відбування призначеного покарання.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 засуджений 05.09.2012 Жмеринським міськрайонним судом Вінницької області за ч.3 ст.185, ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 297 КК України на чотири роки дев'ять місяців позбавлення волі, після повного відбуття покарання ОСОБА_4 01.03.2021 засуджений Жмеринським міськрайонним судом Вінницької області за ч. 3 ст. 185 КК України до позбавлення волі строком на п'ять років, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком на три роки.
На підставі викладеного, враховуючи, те що після відбуття повного покарання у виді позбавлення волі за вироком Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 05.09.2012 року ОСОБА_4 вчинив новий злочин, за який засуджений із іспитовим строком, який наразі не закінчився, тому суд вважає, що підстави для встановлення адміністративного нагляду, вказаної в поданні, а саме: вчинення ОСОБА_4 адміністративних правопорушень можуть враховуватися при направленні засудженого для відбування призначеного покарання за поданням органу пробації, за таких обставин суд вважає, що встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 неможливе.
Керуючись ст.3-6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ст.89, 90 КК України, ст.537, 539 КПК України, суд,
У задоволенні подання начальника Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 - відмовити.
На ухвалу суду протягом семи днів з дня її проголошення може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного суду.
Суддя