Справа № 182/2992/22
Провадження № 3/0182/1262/2022
Іменем України
19.08.2022 року м. Нікополь
Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ступак Т.С. розглянувши матеріали, які надійшли з Управління Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця м. Нікополь Дніпропетровської області, громадянина України, непрацюючого, який фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
за участі особи, відносно якої складено адміністративний протокол - ОСОБА_1
Опис обставин, установлених під час розгляду справи
1.29.05.2022 о 06-20 год. у Дніпропетровській області у Каховському водосховищі на береговій смузі поблизу с.Покровське Нікопольського району був виявлений гр. ОСОБА_1 , який спільно зі ОСОБА_2 , здійснювали лов риби в забрід з берега, забороненим знаряддям лову, а саме сіткою жилковою у кількості одна одиниця. Риби не виявлено. Своїми діями гр. ОСОБА_1 грубо порушив п.3.15 Правил любительського і спортивного рибальства, таким чином скоїв правопорушення відповідальність за яке передбачена ст.63 ЗУ «Про тваринний світ».
2.Дії ОСОБА_1 кваліфаліковані за ч.4 ст.85 КУпАП.
Позиція особи, відносно якої розглядається справа про адміністративне правопорушення
3.У судовому засіданні ОСОБА_1 вину за зазначених у протоколі обставин визнав у повному обсязі, у скоєному щиро розкаявся, просив суд його суворо не карати.
Оцінка Суду
4.Згідно ч.2 ст.7, ст.245, ст.280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. При цьому суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.
5.Дослідивши протокол та додані до нього матеріали, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП за кваліфікуючими ознаками: грубе порушення правил рибальства із застосуванням заборонених знарядь лову.
6.Доказами вини правопорушника, які ніким не оспорюються, є: дані протоколу про адміністративне правопорушення №047349 від 29.05.2022 року, описом знарядь лову, іншого рибальського майна, плавучих та інших транспортних засобів, вилучених у порушника від 29.05.2022; визнавальними показами ОСОБА_1 наданими у судовому засіданні.
7.Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП, повністю доведена сукупністю вказаних доказів.
Накладення адміністративного стягнення
8.Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, у дусі додержання законів України, поваги та правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, відповідно до ст. 23 КУпАП.
9.При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність згідно ч.2 ст. 33 КУпАП.
10.Обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 34 КУпАП - щире каяття.
11.Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 35 КУпАП - не встановлено.
12.Вирішуючи питання про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 суддя бере до уваги положення ст.22 КУпАП, згідно яких, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
13.При цьому у кожному конкретному випадку суд має вирішити питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не представляють суспільної небезпеки, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.
14.Будь-яких застережень щодо можливості застосування до вказаного складу адміністративного правопорушення ст.22 КУпАП не містить.
15.Таким чином, враховуючи вище викладене, а також те, що дане порушення не являє собою великої суспільної небезпеки, оскільки не заподіяло істотної шкоди суспільним чи державним інтересам, вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись усним зауваженням з конфіскацією забороненого знаряддя лову.
16.При цьому, відповідно до ст.284 КУпАП справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
17.Закриваючи провадження у справі, суддя не стягує судовий збір, відповідно до Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI.
18.Керуючись ст. 9, 22, 33, 85, 221, 283, 284 КУпАП
1.Звільнити від адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення на підставі ст.22 КУпАП та обмежитись усним зауваженням.
2.Провадження у справі закрити.
3.Вилучене знаряддя незаконного добування водних живих ресурсів, а саме: сітку жилкову довжиною 30 м, висотою 1.3 м, вічко 50 мм. - конфіскувати.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду через Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Т. С. Ступак