Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/4151/22
Провадження № 1-кс/711/1321/22
30 серпня 2022 року слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , внесене в кримінальному провадженні №12022250000000196 від 27.07.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -
Старший слідчий в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням, погодженим прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , внесеним в кримінальному провадженні №12022250000000196 від 27.07.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів.
В обґрунтування клопотання вказує, що до СУ ГУНП в Черкаській області з УСР в Черкаській області ДСР НП України надійшли матеріали за зверненням голови ГО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо можливих неправомірних дій посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 під час проведення підбору постачальників та закупівель товарів, робіт і послуг для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану.
За даним фактом 27.07.2022 внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування в кримінальному провадженні №12022250000000196, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Так, із матеріалів, які стали підставою для внесення відомостей до ЄРДР вбачається, що відповідно до Постанови КМУ від 03.05.2022 № 528 «Деякі питання фінансування закупівлі товарів тривалого зберігання в умовах воєнного стану» (далі - Постанова 528), затверджено розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану, яким на обласний бюджет Черкаської області було виділено 164 млн. 374 тис. грн.
Відповідно до п. 2 Порядку і умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану (далі - Порядок), затвердженого Постановою 528, головним розпорядником субвенції є Мінінфраструктури. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства.
Пунктом 3 Порядку встановлено, що використання субвенції здійснюється з дотриманням умов тристоронніх договорів (далі - договори) на здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану, зокрема на придбання необхідних продовольчих і санітарно-гігієнічних товарів, а також пакувальних товарів для їх фасування, пального, будівельних матеріалів для проведення першочергових аварійно-ремонтних робіт на об'єктах, які пошкоджені внаслідок бойових дій, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів (вакцин), медичних виробів, допоміжних засобів до них, медичного обладнання, укладених відповідно до Постанови КМУ від 02.03.2022 № 185 «Деякі питання здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану» (далі - Постанова 185), замовниками за якими є обласні, ІНФОРМАЦІЯ_3 , а платником за грошовими зобов'язаннями замовників за договорами - АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (далі - ІНФОРМАЦІЯ_5 ).
Пунктом 4 Порядку передбачено, що субвенція надається шляхом її перерахування Мінінфраструктури на рахунок ІНФОРМАЦІЯ_6 , відкритий в державному банку, з подальшим спрямуванням ІНФОРМАЦІЯ_7 на оплату грошових зобов'язань замовників перед постачальниками товарів (виконавцями робіт або надавачами послуг) відповідно до укладених договорів та рахунків постачальників товарів (виконавців робіт або надавачів послуг) за договорами.
Абзацом 3 підпункту 1 пункту 1 Постанови 185 передбачено, що в умовах воєнного стану ІНФОРМАЦІЯ_5 уповноважується виступати: платником за тристоронніми договорами, замовником за якими є військові адміністрації, із здійснення закупівель за рахунок коштів державного бюджету для задоволення нагальних потреб функціонування держави (на придбання необхідних продовольчих та медичних товарів).
Пунктом 3 цієї постанови встановлено, що за договорами, передбаченими абзацом третім підпункту 1 пункту 1, оплата здійснюється за погодженням в частині затвердження переліків продукції, постачальників, обсягів та цін на продукцію, що закуповуються: за продовольчу продукцію - з Міністерством аграрної політики та продовольства, за медичні товари - з Міністерством охорони здоров'я.
Постановою КМУ від 28.02.2022 №169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі - Постанова 169) встановлено, що умовах воєнного стану оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законами України «Про публічні закупівлі» та «Про оборонні закупівлі» (підпункт 1 ), проте замовники під час здійснення передбачених цією постановою закупівель повинні відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та забезпечувати оприлюднення укладеного договору в електронній системі закупівель протягом п'яти робочих днів після його підписання. Зазначений строк продовжується на час неналежного функціонування електронної системи закупівель, підтверджений її адміністратором. Договір, не оприлюднений в електронній системі закупівель у встановлений строк, є нікчемним (підпункт 3).
В свою чергу, відповідно до пункту 1 статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються за такими принципами: 1) добросовісна конкуренція серед учасників; 2) максимальна економія, ефективність та пропорційність; 3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; 4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них; 5) об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; 6) запобігання корупційним діям і зловживанням.
Так, ІНФОРМАЦІЯ_8 отриману відповідно до Постанови 528 субвенцію з державного бюджету в сумі 164 млн. 374 тис. грн. розподілила наступним чином: понад 130 млн. грн. для закупівлі товарів (продуктів харчування та інше), де відповідальним за придбання визначено ІНФОРМАЦІЯ_9 та понад 30 млн. грн. для закупівлі лікарських засобів, медичного обладнання, де відповідальним за придбання визначено ІНФОРМАЦІЯ_10 .
Закупівлі здійснювалася на замовлення ІНФОРМАЦІЯ_11 , відповідно до договору на постачання продовольчих товарів тривалого зберігання та/або пакувальних товарів для їх фасування (в редакції оприлюдненій на сайті АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 за посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_12 |, за бюджетною програмою 3101710 (КЕКВ 2620).
Проведеним аналізом отриманих в ІНФОРМАЦІЯ_9 копій документів щодо проведення закупівель товарів та співставленням цін на ці товари, що маються у відкритих джерелах, встановлено, що частина продуктів була закуплена по завищеним цінам, зокрема:
-консерви рибні банка № 5, 240 гр. (постачальник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 ») за ціною 34,08 грн. (з ПДВ) за одну банку в кількості 262 680 шт. на загальну суму 8 952 134,4 грн. (з ПДВ), в той час, як виробник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » реалізовувала таку продукцію за ціною 26, 52 грн. (з ПДВ) за одну банку;
-свинина тушкована 0,425 кг. (постачальник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 ») за ціною 69,9 грн. (з ПДВ) за одну банку на загальну суму 5 871 600 грн. (з ПДВ) та одночасно ця сама продукція придбавалася у виробника ПП « ОСОБА_5 » за ціною 58,5 грн. (з ПДВ) за одну банку на загальну суму 4 914 000 грн. (з ПДВ).
Також проводилася закупівля інших продуктів харчування, таких як: паштет з куркою (постачальник ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_16 »), олія соняшникова (постачальники ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 »), цукор (постачальник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 »), молоко сухе (постачальники ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 », ПП « ОСОБА_6 »), молоко згущене (постачальники ПП « ОСОБА_6 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_21 »), макаронні вироби та крупи (постачальники ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 »), сушки ванільні та печиво (постачальники ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 »), борошно (постачальник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 »), напій кавовий (постачальник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 »), вода негазована (постачальник ТОВ ПІП « ІНФОРМАЦІЯ_33 ») та інше.
На даний час частина придбаних продуктів харчування відповідно до актів прийому-передач передана ІНФОРМАЦІЯ_9 на потреби ІНФОРМАЦІЯ_34 , а частина зберігається в складських приміщеннях, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 (ДО « ОСОБА_7 »).
Таким чином є підстави вважати, що посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_9 , під час підбору постачальників та проведення закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану, в порушення підпункту 3 пункту 1 Постанови 169, не дотримувалися принципів здійснення публічних закупівель, що призвело до закупівлі товарів за завищеними цінами, чим державному бюджету завдано збитків.
Так, відповідно до документів, наданих ІНФОРМАЦІЯ_9 , листом №41 від 07.03.2022 року до ІНФОРМАЦІЯ_35 для включення суб'єкта господарювання до Переліку підприємств для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах війни було надано пропозицію щодо включення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_1 , юридична адреса та адреса виробничих потужностей АДРЕСА_2 ), як виробника консерви рибної, де контактною особою було зазначено ОСОБА_8 .
В подальшому, листом №83 від 28.03.2022 року ІНФОРМАЦІЯ_9 до ІНФОРМАЦІЯ_35 для включення суб'єкта господарювання до Переліку підприємств для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах війни було надано пропозицію щодо включення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (адреса: АДРЕСА_3 , адреса виробничих потужностей: АДРЕСА_4 та АДРЕСА_5 ), як виробника консерви рибної, де контактною особою було зазначено ОСОБА_8 .
За результатом, саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » по Черкаській області було включено до Переліку підприємств для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах війни.
Відповідно даних Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_8 являється співзасновником, бенефіціаром та директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », проте немає ніякого відношення до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 ».
В свою чергу, відповідно даних зазначеного реєстру, за адресою: АДРЕСА_4 , яка зазначена як адреса розташування виробничих потужностей ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », зареєстровано ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » (код НОМЕР_2 ), одним із співвласників якого являється ОСОБА_8 .
Таким чином є підстави вважати, що під час підбору постачальників та проведення закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану, посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » до ІНФОРМАЦІЯ_9 були надані недостовірні дані щодо підприємств - виробників консерви рибної, що дає підстави вважати, що зазначені консерви поставлялися не від виробників, а через підприємства-посередники, за завищеними цінами.
Враховуючи зазначені положення КПК України, з метою встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, орган досудового розслідування вважає за необхідне дослідити документи, в тому числі і під час проведення відповідних експертиз, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_1 ) щодо виготовлення та реалізації в 2022 році консерви рибної банка №5, 240 гр., зокрема на замовлення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_3 ) та/або ФОП ОСОБА_8 .
Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи тяжкість даного кримінального правопорушення та той факт, що дослідження податкових документів має суттєве значення для досягнення дієвості цього провадження, слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів щодо виготовлення та реалізації в 2022 році консерви рибної банка №5, 240 гр., зокрема на замовлення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 (код НОМЕР_3 ) та/або ФОП ОСОБА_8 , які знаходиться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_1 ) юридична адреса: АДРЕСА_2 , з можливістю тимчасового вилучення (виїмки) наступних документів: в копіях: статуту підприємства, реєстраційних документів (довідка про взяття на облік платника податку, довідка або витяг з ЄДР, тощо); штатного розкладу; наказів на призначення на посади та функціональні обов'язки (посадові інструкції): директора, головного бухгалтера, працівників, які були задіяні під час проведення операцій із придбання сировини для вироблення консерви рибної, виготовлення консерви рибної, зберігання, транспортування та продажу консерви рибної та/або торгових представників (менеджерів), які були задіяні в придбанні консерви рибної; положення чи іншого розпорядчого документу, яким визначений порядок ведення договірної роботи на підприємстві; положення про бухгалтерську службу чи іншого розпорядчого документу, яким визначений порядок організації та ведення бухгалтерського обліку, фіксації фактів проведених господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності, а також визначення осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку на підприємстві; документів, що підтверджують наявність виробничих потужностей для виготовлення консерви рибної; документів, відповідно яких надано дозвіл на виготовлення консерви рибної, її відповідності державним вимогам безпечності та якості продуктів харчування, ДСТУ та санітарним вимогам; технологічної інструкції (схема) та рецептури виготовлення консерви рибної; в оригіналах: договорів, що підтверджують закупівлю сировини для виготовлення консерви рибної (з додатками, додатковими угодами, специфікаціями, тощо) та документів бухгалтерського обліку та фінансово-господарської звітності, які підтверджують виконання цих договорів, постачання, проведення розрахунків, складського обліку та використання товарно-матеріальних цінностей (рахунки-фактури; видаткові накладні; акти приймання-передачі товарно-матеріальних цінностей; товарно-транспортні накладні; оборотні відомості з надходження та вибуття товарно-матеріальних цінностей; документи складського обліку; акти приймання-передачі; акти звірки взаєморозрахунків; платіжні доручення; виписки з бухгалтерських програм по роботі з контрагентами, тощо); договорів на складське зберігання сировини та готової продукції (з додатками, додатковими угодами, специфікаціями, тощо) та документів бухгалтерського обліку та фінансово-господарської звітності, які підтверджують виконання цих договорів (рахунки-фактури; акти виконаних робіт/наданих послуг; акти приймання-передачі товарно-матеріальних цінностей на складське зберігання; акти звірки взаєморозрахунків; платіжні доручення; виписки з бухгалтерських програм по роботі с контрагентами, тощо); документів, які надавали поставники сировини в підтвердження відповідності державним вимогам безпечності та якості поставлених продуктів харчування, їх відповідності ДСТУ та санітарним вимогам; документів, що підтверджують проведення виробничого процесу з перероблення сировини та виготовлення консерви рибної (накладні на внутрішнє переміщення сировини та готової продукції, змінний виробничий звіт, оборотні відомості з надходження та вибуття товарно-матеріальних цінностей; документи складського обліку; тощо); документів, що підтверджують реалізацію в 2022 році консерви рибної банка №5, 240 гр., зокрема на замовлення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 (код НОМЕР_3 ) та/або ФОП ОСОБА_8 , та проведення розрахунків (договори, рахунки на оплату, товарно-транспортні накладні, акти приймання-передачі, накладні, акти звірки, розрахунки, доручення на одержання товарно-матеріальних цінностей, виписки з комп'ютерних програм щодо взаємовідносин з контрагентами; аналітичні та синтетичні дані бухгалтерського обліку), тощо .
В судове засідання слідча СУ ГУНП України в Черкаській області ОСОБА_3 не з'явилася, про час та місце розгляду клопотання була повідомлена, але надала суду заяву в якій просила розглянути клопотання за її відсутності на підставі обґрунтування, викладеного у клопотанні та з урахуванням доказів, доданих до нього.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України з метою недопущення зміни або знищення речей та документів, що містять інформацію доступ до якої є предметом клопотання слідчого, судове засідання проводиться без виклику особи, у володінні якої знаходиться така інформація.
Згідно із нормами ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась, враховуючи й клопотання слідчого.
Перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, суддя приходить до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою у володінні, якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити з їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до частини першої статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п.п. 4, 8 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать зокрема: конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Як вбачається з матеріалів клопотання та встановлено у судовому засіданні, що на даний час СУ ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022250000000196, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України (за фактом можливих неправомірних дій посадових осіб органу державної влади на території м. Черкаси та суб'єктів господарської діяльності, які перебуваючи в змові із суб'єктами господарської діяльності здійснили розтрату бюджетних коштів шляхом завищення цін на продукти харчування в результаті чого привласнили кошти у великих розмірах).
В зв'язку з цим, слідчий просить надати доступ до документів, які становлять охоронювану законом таємницю. При цьому, обґрунтовуючи клопотання, слідчий лише вказує, що на даний час виникла необхідність в отриманні доступу до документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_1 ) щодо виготовлення та реалізації в 2022 році консерви рибної банка №5, 240 гр., зокрема на замовлення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_3 ) та/або ФОП ОСОБА_8 та зазначає, що дослідження вказаних документів має суттєве для досягнення дієвості кримінального провадження.
Частиною 6 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчим, в порушення ч. 6 ст. 163 КПК України, не доведена необхідність у тимчасовому доступі до документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_1 ) щодо виготовлення та реалізації в 2022 році консерви рибної банка №5, 240 гр. на замовлення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_3 ) та/або ФОП ОСОБА_8 , доступ до яких він просить надати та не доведено неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вищевказаних документів. При цьому, слідчий суддя враховує, що на обгрунтування клопотання слідчим додано лише рахунки на оплату № 303 від 30.03.2022 року та №328 від 16.04.2022 року на придбання Черкаською ОВА консерви рибної, банка №5, 240 грн. саме у ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », які не доводять будь-яких взаємовідносин між ІНФОРМАЦІЯ_2 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », а також між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_3 ) та/або ФОП ОСОБА_8 .
Завданнями кримінального провадження є, зокрема, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Системний аналіз змісту засад кримінального провадження, в контексті змісту і спрямованості діяльності держави на засадах принципів верховенства права та основоположних соціальних цінностей демократичного суспільства, свідчить, що підставою для надання дозволу на доступ до охоронюваної законом таємниці є наявність обставин, передбачених ч. 3 ст. 132, ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, а також відповідність таких дій вимогам пропорційності та виправданості обмеження основоположних прав, щоб запобігти надмірному втручанню у такі права.
А тому, з урахуванням вищевикладеного, виходячи із обґрунтування клопотання та доданих до нього доказів, а також відомостей внесених до ЄРДР, слідчий суддя вважає, що органом досудового розслідування на даний час не доведена необхідність в наданні тимчасового доступу до охоронюваної законом інформації, а зокрема не доведена потреба в тимчасовому доступі до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_1 ) щодо виготовлення та реалізації в 2022 році консерви рибної банка №5, 240 гр., тому, відповідно, відстав для задоволення клопотання немає.
На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 3, 9, 107, 159, 163-165, 245, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -
В задоволенні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1