"20" липня 2010 р.11:20Справа № 6/154/08
м. Миколаїв
За позовом: Виконавчого комітету Кам'янської сільської ради Новобузького району.
/55622, Миколаївська обл., Новобузький р-н, с. Кам'яне, вул. Жовтнева, 1а/
До відповідача: 1. Новобузької районної державної адміністрації Миколаївської області.
/55600, Миколаївська обл., Новобузький р-н, м. Новий Буг, вул. Гребеннікова, 1/
2. Приватного підприємства «Вірес-Індастрі».
/54029, м. Миколаїв, вул.8-го Березня, 14-А/1 /
про: визнання незаконними і скасування розпоряджень.
Суддя Васильєва Л.І.
Секретар судового засідання Сорогіна А.В.
Представники:
Від позивача М'якенький С.В., довіреність від 23.07.2009р.
Від 1 відповідача Представник не з'явився.
Від 2 відповідача Представник не з'явився
Позивач звернувся з позовом про визнання незаконними і скасування розпоряджень від 14.11.2007 року № 695-р та від 21.01.2008 року № 48-р, обгрунтовуючі свої вимоги порушенням земельного законодавства при прийнятті оспорюваних актів.
1-й відповідач - Новобузька районна державна адміністрація Миколаївської області позов визнає у повному обсязі.
2-й відповідач -Приватне підприємство «Вірес-Індастрі»своїм правом щодо надання заперечень на адміністративний позов не скористався. Ухвала господарського суду Миколаївської області від 22.06.2010 року направлена на адресу 2-го відповідача та ним отримана, тобто він належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
Розглянувши надані докази, заслухавши доводи представника позивача в судовому засіданні - суд
14.11.2007 року 1-й відповідач прийняв розпорядження №695-р, відповідно якого 2-му відповідачу надано дозвіл на розроблення проекту відведення земельних ділянок для передачі в оренду 92.4 га пасовищ на 49 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель запасу в межах території Кам?янської сільської ради, встановлені строки замовлення проекту відведення земельних ділянок та надання їх на затвердження (а.с.7).
21.01.2008 року у вказане вище розпорядження внесені зміни розпорядженням №48-р стосовно цільового призначення та строків надання проекту землевідведення на затвердження (а.с.10).
Вказані акти прийняті з порушенням земельного законодавства та підлягають скасуванню з огляду на наступне:
як свідчать матеріали справи, а саме оспорювані позивачем розпорядження від 14.11.2007 року № 695-р та від 21.01.2008 року № 48-р, спірні земельні ділянки пасовищ площею 92.4 га знаходяться на території Кам?янської сільської ради.
Приписом пункту 12 частини 1 Перехідних положень Земельного кодексу України встановлено, що до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади. Земельні ділянки, про які йде мова в оспорюваних розпорядженнях, знаходяться за межами населених пунктів(а.с.9), отже право розпорядження ними відноситься до компетенції 1-го відповідача - Новобузької районної державної адміністрації Миколаївської області.
Разом з тим, чинним законодавством встановлені певні обмеження щодо розпорядження вказаними землями. Так, частиною 2 статті 35 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»встановлено, що у разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, про це повідомляється заздалегідь відповідним органам місцевого самоврядування. Представники цих органів та посадові особи територіальних громад мають право брати участь у розгляді таких питань місцевою державною адміністрацією, висловлювати зауваження і пропозиції.
На виконання положень статті 45 вказаного закону Кабінетом Міністрів України прийнята постанова від 11 грудня 1999 р. N 226 «Про затвердження Типового регламенту місцевої державної адміністрації» пунктом 58 якого встановлено обов'язок погодження проектів розпоряджень із заінтересованими особами.
Частиною 3 статті 71 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що у разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, вона повинна повідомити про це відповідні органи та посадових осіб місцевого самоврядування.
1-м відповідачем вказані вище вимоги законодавчих актів порушені. Оспорювані розпорядження прийняті без повідомлення позивача та без врахування його зауважень та пропозицій, всупереч заперечень місцевих громад, рішень сільської ради (а.с.12-26). 1-й відповідач правомірність позову визнає.
За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 87, 94, 160, 162-163, 167, 254, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, - суд
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати незаконним та скасувати розпорядження № 695-р від 14.11.2007р.
Визнати незаконним та скасувати розпорядження № 48-р від 21.01.2008р.
Стягнути з Державного бюджету України через Головне управління державного казначейства України у Миколаївській області /54055, м. Миколаїв, пр-т. Леніна, 141 В, код ЄДРПОУ 23613047/ на користь Виконавчого комітету Кам?янської сільської ради Новобузького району Миколаївської області /55622, Миколаївська обл., Новобузький р-н, с. Кам'яне, вул. Жовтнева, 1а, код 22432220/ судовий збір в сумі 3,40 грн. (три гривні 40 коп.).
Постанова у відповідності зі ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову повністю або частково у порядку і строки встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Виконавчий лист у відповідності зі ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України видається за заявою позивача після набрання законної сили рішенням господарського суду.
Суддя