Справа № 309/2805/22
Провадження № 3/309/998/22
07 вересня 2022 року м. Хуст
Суддя Хустського районного суду Закарпатської області Волощук О. Я. розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли із відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип В) ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешканця АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючого, раніше до адміністративної відповідальності не притягався,
за ч. 2 ст. 204-1 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення,-
09 липня 2022 року о 07 год. 00 хв. прикордонним нарядом «Секрет» від відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип В) на напрямку 254 прикордонного знаку території Вишківської територіальної громади Хустського району Закарпатської області на відстані 50 метрів від лінії державного кордону в межах прикордонної смуги було виявлено та затримано громадянина України ОСОБА_1 спільно з громадянами України ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 за спробу незаконного перетину державного кордону з України в Румунію поза пунктами пропуску через державний кордон у складі групи осіб. Своїми діями ОСОБА_1 здійснив спробу незаконного перетину державного кордону України будь-яким способом поза пунктами через державний кордон України у складі групи осіб, чим порушив ст. 9, 12 Закону України «Про державний кордон України» від 04.11.1991 року.
У судові засідання 26.07.2022 року, 07.09.2022 року ОСОБА_1 не з'являвся, не повідомляв суд про причини своєї неявки. Судом належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, призначеної на 09 год. 30 хв. 07.09.2022 року шляхом поміщення оголошення на офіційному веб-сайті Судової влади, не подав до суду жодних заяв. До матеріалів справи додано заяву ОСОБА_1 про визнання вини у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП та розгляд справи у його відсутності.
Суд постановив провести розгляд справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 за ч.2 ст. 204-1 КУпАП у його відсутності.
Згідно ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Згідно із ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 204-1 КУпАП стверджується протоколом про адміністративне затримання ОСОБА_1 від 09.07.2022 року, протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 09.07.2022 року, протоколом про адміністративне правопорушення ЗхРУ №14190 від 09.07.2022 року, поясненнями ОСОБА_1 та помічника начальника відділу начальника групи дільничних інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип В) - І.С. Скворцова.
Дослідивши матеріали адміністративної справи у їх сукупності, суд констатує, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП - незаконний перетин державного кордону України з Румунією поза пунктом пропуску через державний кордон України у складі групи осіб.
При призначенні адміністративного стягнення ОСОБА_1 суд виходить із змісту ст.33 КУпАП: враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, те, що в Україні діє військовий стан, а правопорушник ОСОБА_1 є особою призовного віку, обставин, що пом'якшують відповідальність - суд не знайшов; обставина, що обтяжує відповідальність - вчинення адміністративного правопорушення в умовах воєнного стану, та вважає за можливе призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, оскільки, на думку суд, саме такий вид адміністративного стягнення буде відповідати вимогам ст. 23 КУпАП, сприятиме вихованню правопорушника в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.
На підставі наведеного, суд вважає, що на правопорушника слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу без конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення, оскільки відсутні знаряддя та засоби вчинення правопорушення.
Відповідно до положень ст.40-1, ч.5 ст.283 КУпАП та п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід стягнути судовий збір в розмірі 496, 20 грн.
Керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП, суддя -
Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 204-1 КУпАП.
Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч.2 ст. 204-1 КУпАП у виді штрафу у розмірі 13600 грн.
Знаряддя і засоби вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 204-1 КУпАП - відсутні.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь держави 496,20 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Закарпатського апеляційного суду через Хустський районний суд Закарпатської області.
Суддя Хустського
районного суду: Волощук О.Я.