Справа №: 700/583/22
Провадження № 3/700/328/22
06 вересня 2022 року Суддя Лисянського районного суду Черкаської області Бесараб Н.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за ч.1 ст.164-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №334486 від 12.07.2022 року, ОСОБА_1 12.07.2022 року, о 14 год. 20 хв. в смт.Лисянка по вул.Київській здійснював перевезення металобрухту із порушенням законодавства, що регулює здійснення заготівлі металобрухту та операцій з металобрухтом. Своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164-10 КУпАП.
Суд, розглянувши матеріали адміністративної справи вважає, що вона підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст.278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити:
1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Частина 1 ст.164-10 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за здійснення заготівлі, переробки та металургійної переробки металобрухту, посадовою особою суб'єкта господарювання або громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухту.
Таким чином, згідно ч.1 ст.164-10 КУпАП, суб'єктом адміністративного правопорушення є посадова особа суб'єкта господарювання, що здійснює операції з металобрухтом та будь-яким чином не передбачено адміністративну відповідальність фізичних осіб за порушення законодавства, що регулює здійснення операцій з металобрухтом.
Однак, у протоколі про адміністративне правопорушення, у графі склад адміністративного правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 здійснював перевезення металобрухту, із порушенням законодавства, що регулює здійснення заготівлі металобрухту та операцій з металобрухтом. Однак, відсутні відомості, що ОСОБА_1 є суб'єктом підприємницької діяльності, у графі місце роботи зазначено «не працюючий».
В матеріалах справи відсутні будь-які докази на підтвердження того, що ОСОБА_1 є посадовою особою суб'єкта господарювання чи громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухту.
Оскільки складом правопорушення є наявність об'єктивних та суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.164-10 КУпАП.
Також, у протоколі не зазначені свідки та не відображена їх відсутність, тоді як метеріали справи містять пояснення свідків. Дані невідповідності в цілому ставлять під сумнів об'єктивність протоколу про адміністративне правопорушення.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (ч.2 ст.ст.251 КУпАП).
Таким чином приходжу до висновку, що діям ОСОБА_1 не надано належної правової оцінки, що позбавляє суд дійти висновку про наявність в діях останнього того чи іншого правопорушення.
Відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Так, досліджуючи надані матеріали, у тому числі, виходячи із фабули обвинувачення, суд мав би установити чи мав місце факт.
З огляду на те, що розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться лише у межах обставин, викладених у протоколі, у той час, як суд не наділений повноваженнями самостійно змінювати фактичні обставини, відхиливши ряд наданих уповноваженою особою недопустимих доказів, слід констатувати недоведеність складу правопорушення.
Враховуючи положення статей 7,9,245,251,280 КУпАП, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності адміністративного правопорушення та її вини у її вчиненні, яка підтверджена належними і допустимим доказами.
Виходячи з викладеного, оскільки провина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-10 КУпАП не доведена, суд приходить до висновку про закриття справи за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 164-10, 256, 278, 283-285 КУпАП, суддя -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст.164-10 КУпАП, закрити у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова протягом десяти днів з дня винесення може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя Н.В.Бесараб