Справа № 674/1072/22
Провадження № 3/674/533/22
іменем України
06 вересня 2022 року м. Дунаївці
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Сосна О.М. розглянувши матеріали Відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Дунаєвецьким РВ УМВС України в Хмельницькій області від 04.12.1999 року
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №161721, ОСОБА_1 28.08.2022 о 15 год. 00 хв. перебуваючи на території домогосподарства, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство у сім'ї відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 , а саме умисні дії психологічного характеру, ображав та погрожував фізичною розправою, але реальних дій не вчиняв, чим порушив п.14 ст. 1 ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству», внаслідок чого могла бути завдати завдана шкода її психологічному здоров'ю. Цим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення протоколу для доопрацювання з таких підстав.
Згідно зі ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Відповідно до п.7 розділу IІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 №1376, не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також внесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено (або відмови від підписання протоколу).
Протокол про адміністративні правопорушення серії ВАВ №161721 містить виправлення в зазначенні частини статті, що ставиться в вину ОСОБА_1 , а тому такий протокол складений в порушення чинного законодавства.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ №161721 у графі «чи притягався (лася) до адміністративної відповідальності» зазначено, що 15.06.2022 ОСОБА_1 притягався до адміністративної відповідальності та складено адміністративний за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Проте, до протоколу не долучено матеріалів щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, що дало б змогу вірно кваліфікувати вчинене правопорушення.
Крім того, матеріали справи не містять доказів про спільне проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за вказаною у протоколі про адміністративне правопорушення адресою. Відсутні характеризуючи дані особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у зв'язку з чим суд не в змозі повно та об'єктивно провести розгляд зазначеної справи.
За змістом ст.ст. 279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення має розглядатися суддею у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення, при цьому, суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, а в разі неправильного його складення повернути матеріали справи органу, який його склав, для належного оформлення (доопрацювання).
За таких обставин, адміністративні матеріали підлягають поверненню разом з доданими до нього матеріалами до Відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 254, 256, 268, 278, 283 КУпАП,-
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП повернути до Відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.М.Сосна